Novo fancy forumanje

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by ming, Aug 18, 2007.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne bi trebalo biti tako. Jer ako npr danas procitam nesto kao new post, ne bi trebalo sutra da mi se pojavljuje isto, a da nista novo nije postano. Bar tako nije ranije bilo
     
  2. Esh

    Esh HWB

    AdoSA, to je dobro zapazanje. Kako to obicno i biva, il' je bug, il' je feature. U ovom slucaju je ovo drugo. Buduci da je stari sistem oznacavanja / listanja novih poruka bio poprilicno serverski zahtjevan za velike forume, autori phpbb foruma su implementirali ovo rjesenje gdje se ne vrsi filtriranje novih poruka od zadnje posjete forumu, vec se prikazuje nove poruke sa odgovarajucom oznakom (kao sto je stevie primijetio), uz listanje onih starih.

    Da bi dobio zeljeni "phpbb2 efekat", potrebno je izvrsiti logout nakon zavrsetka jedne "forumske sesije" te kada se ponovo prijavis i odes na "View new posts", dobit ces update samo za threadove sa novim porukama. Alternativno, listanje tih starijih poruka mozes dodatno ograniciti u User Control Panelu (Board preferences \ Edit display options \ Display posts from previous days).
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci pogodio sam :smt003
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Tnx Enise
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Inače volim phpbb ali nisam baš neki poklonik promjena kad se naviknem na nešto što već dobro funkcioniše.

    Ali tako je kako je, čovjek se na sve navikne. :) :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo sta fali: link na HWB site. Prije je bio gore pri vrhu...

    EDIT: je li moguc multy-quote? Ponekad je jako koristan.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    svaka cast na popravkama :)
    sad mi se djasvi :D
     
  8. GW

    GW Moderator

    Ako bi se još moglo naštimati da kad stavim kursor na neki thread dobijem prvi post u obliku tool tipa(kako je prije bilo).Ovo novo sa datumom posta nije baš korisno.Pozdrav.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    imali smo mali upgrade foruma pa ako je bilo nekih trzanja, do mene je :)
    ovaj phpbb3 u rc fazi ima vise bugova nego ms proizvodi :x
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Mi znamo da si ti jaci od NATO postrojbi i IDF-a tako da nas ne trebas obavjestavati o tim sitnicama. 8)

    Enis ''search&destroy bugs'' Sahinovic
     
  11. Esh

    Esh HWB

    samo da javim da je i e-mail notifikacija ponovo operativna :)
     
  12. GV

    GV Komšija

    Ili ja ne mogu naći ili fakat nema (nije bilo ni prije) i jako mi smeta što nigdje na forumu nema tab home/povratak na naslovnu stranicu nego uvijek moram koristiti ''go back xyz pages'' funkciju , može li barem ovdje ''User Control Panel • 0 new messages • FAQ • Search • Members • Logout [ GV ]'' da se stavi jedan mali ''home''
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Klikni na Board Index u gornjem lijevom uglu ako na to mislis? :roll:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ili na hardwarebase forum natpis na vrhu.
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Mislim da misli na onu bihnet traku koja bi trebala biti na vrhu a na kojoj se nalazi link na glavnu stranicu (ne foruma nego site-a)
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    eto nema me 3 tjedna i emo je nastupio na kompletnom forumu :D

    shala-mala, odlično izgleda forum i odmah idem malo skinove prosnifat.
     
  17. GV

    GV Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. Esh

    Esh HWB

    GV, skontat cemo nesto
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd da i ja pridodam, a koliko sam vidio niko se na to ne zali. Kada kliknem na naziv threada uvijek mi se skrola na dno stranice a to me uzasno nervira :) . Je li ovo namjerno ili ima neki fazon da to ispravim? Ili to nikom ne smeta? :D
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni se to ne desava.