nVidia 8600GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Jan 29, 2009.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Joj bolan, pa nisi ti prvi covjek koji je pokusao overklokat. Nece biti nista procu, samo mu pazi temp. Recimo ja imam C2D E6420 2.13Ghz 1.35v (default), a sad mi radi na 3.36Ghz 1.35v te ima 45C max u loadu, ogranicen je memorijom (drzim ga na 8x420). Uskoro cu dobiti 1000Mhz-nu memoriju, pa cu ga onda jos malo kloknut, sve dok mu temp ne bude veca od 52-55C u loadu.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Yeah, oni zbog tebe rade, i njima je u interesu da ti budes zadovoljan, a ne da oni uzmu pare.
     
  3. Code-R

    Code-R Aktivista

    Onda odrijesi kesu i kupi neki C2D koji fabricki radi na 3GHz. :smt003 Do pregrijevanja nece doci ako mu ne zviznes preveliki napon, a ako je je napon prenizak za zadatu frekvenciju komp ce se resetovati. Imas ovdje kamaru rasprava o OC gdje su ljudi iznjeli svoja iskustva pa se malo informisi.
     
  4. jessus

    jessus Aktivista

    aha hajde procitat cu,pa da onda overclocknem ovaj 2.66 dok mi je jos tu,do kolko bi ga mogao nagurat,ovaj 2.66?Mozda 3.2GHz?:D :smt003
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Okani se corava posla.
     
  6. Code-R

    Code-R Aktivista

    Mozes ti njega klokovati, ali neces skoro nista dobiti na performansama. Poenta je da klokujes Core2Duo.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    daj pusti klokanje, stavi stock 2200 i da vidiš čuda... klokanje ostavi za neka iskusnija vremena.
     
  8. jessus

    jessus Aktivista

    Ok onda,koji je najbolji procesor do nekih 100-130km?
    Evo sam pronasao 2 proca koja me interesuju pa hocu da cujem vasa misljenja.
    CPU INTEL DualCore E5200 2.50GHz, 2MB, 800FSB, LGA775, BOX 145,00 KM
    CPU AMD ATHLON 64 X2 5200+, AM2, BOX, DUAL CORE 123,00 KM
    Koji je od ova dva bolji,i jel onaj DC E2200 bolji od ova dva navedena?
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Kako mislis uzet AMD procesor a imas maticnu za Intel?
    Znaci AMD Athlon X2 5200+ otpada...
    E5200 je bolji od E2200
     
  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    On ploču mora uzimat svakako. :mrgreen:
     
  11. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    ma sve on treba novo uzet xD
     
  12. jessus

    jessus Aktivista

    jock ne trebam,maticna mi podrzava dual core,c2d,c2q procesor :D,evo kupio sam jos 2GB rama ,sad mi je 4GB DDR2,hdd mi je 500GB S ATA,jos mi samo taj procesor kakav ,najvjerovatnije da cu uzed c2d aBd :smt003
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto super onda,kupi si jedan E5200 i uzvaj u brzinama koje jos nisi osjetio :wink: doduse mozda ces za 45nm procesore morat uraditi update biosa :wink:
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Nema veze za bios ima sad da leti kao onaj X-15 što je NASA testirala 7,5 macha.