Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    A jbte.. Pa sta ako sad kažu treba ti špediter, sta da radim, ganjam neku privatnu speditersku kucu i njih povežem sa narudzbom, ili?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    To ne bih znao, graficke tada su samo 15KM prelazile i aj izasli su mi u susret posto nisam znao, i smanjili na 1490KM procjenu i prosao sam.
    Ja bas dugo kupujem sa CU i imam veoma pozitivna iskustva, zadnja dva PC su u potpunosti od tamo.
    Jbg, bas mi krivo za ovo, da si barem PM meni poslao prije, jedino da zovnes svabe da ti pokusaju switchat na UPS?
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znaci da se u medjuvremenu rasprodalo.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Onda je mozda najbolje da ti to cancel-ujes.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    I meni se cini da je najbolja opcija to.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo je sad imaju, prošla uplata. Sad jos da dostava bude OK.[​IMG]

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj valjda ces uspjeti uvest to bez problema.
    Mozda se i promjenio zakon, davno je to bilo, ali poznavajuci ovu zemlju, ovde se sporo stvari mjenjaju....
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    @Sena Ne mogu da nadjem nigdje ovo u zakonu ili odlukama to sto spominjes za 1500KM limit, ali vidim da to ljudi spominju po forumima, iz 2016-2017 postovi. Kad je povecano sa 50 -> 300, nisu spominjali taj limit za spediciju.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Zvao sam postu, Sena je u pravu, preko 1.5K mora špediter. Kaze teta kad stigne u BiH dobit ću pismo preporučenom poštom, te podatke dam spediteru i onda on završava. Usluga njegova bi trebala biti oko 100 KM. Srijedom im stiže roba iz Njemačke, pa kaže tada i očekujte pismo.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Limit za oslobadjanje posiljke je do 300KM vrijednosti ako salje pravno lice za fizicko. Ako salje fiz za fiz lice onda je limit 90KM mislim.

    Kako god Vedo moze da racuna sigurnih dodatnih troskova 10% carine i onda na taj iznos jos 17% PDV-a.
    Uz to imace i placanje carinskog pregleda garant i moguce i troskove spedicije.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zar nije na racunarsku opremu 5%? Barem je meni tako racunato sad, gledao u UPS papire.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 19, 2021
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moguce je da su spustili carinsku stopu, nekad je bilo 10%.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo sad gledao od DHL mail ovo sa EK, 5% pise. Ne mogu se sjetiti 2016 koliko je bilo, a i nemam papira od tad vise.
    UPS pogledao papire, isto 5%.

    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nema problema ba Sena, sa 5% Vedo moze ocekivati da ce ga sve ukupno kostati cca 2500KM
     
    Sena likes this.
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma sve ok, ovo sam bas gledo jer sam i ja na kraju krenuo da sumnjam koliko sam platio, xD.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je i moja računica. A maloprije se javlja momak na Piku, nudi mi Gigabyte 3080, kupljena u USA, tamo joj je garancija valjda. Zakasnio je malo jbga, a i ko bi živ to slao za USA da se reklamira.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eno pojavile se RTX 3090 na CU, cjena zestoka naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima ovaj Infotech dobrih ponuda.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ova 3070 je već krenula prema BiH, nemam opciju cancel order, ima samo return order. Dan duže da sam sačekao mogao sam sa ovog CU uzeti TUF 3090, jbga sad.. :/

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk