Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. bojler

    bojler Aktivista

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    To ce vjerovatno softverski srezat, naci ce raja nacin da im promjeni BIOS ili sl pa da opet imaju max hash-rate
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Trebalo bi barem malo biti bolje stanje sa dobavljivosti.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited: Feb 19, 2021
    Esh, donjapa, bhd and 1 other person like this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @Vedo sretno i nadam se da neces imati ovakvih problema :D

     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sa 499$ bez poreza došli na 1150€ i to ako nadjes brutalno.
     
    bhd likes this.
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    Jel ima jos nekih dadjbina dok stigne ovdje? Kolkiko izadje total @Vedo
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mora biti pdv i carina jos nekih 30% na cijenu, samo racunaj da je ono 1150 eura sa njihovim porezom, tako da to automatski odbiju prilikom kupovine. Bez njihovog PDV-a je 965 eura.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    23- 24% od cjene. Ja imao cirka desetak posiljki i zadnjih mjesec i po.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo kao da vent struze od heatsink. Da se to rjesiti nekako, samo nek nema coil whinea.

    @Sena - DHL je dostava, 23€


    Ne znam samo zašto još uvijek piše payment *VISA card pending", jel to normala?



    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 19, 2021
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nadam se da neces imati problema, tj. bh posta bas i nece da bude spediter, a treba ti kad je iznad 1500KM vrijednost robe.
    Valjda ce biti ok sve ti.
    Meni zamalo nisu vratili jednom nazad u Njemacku posiljku, od tada samo UPS kad je skuplje, brzo i profesionalno.
    UPS to naplacuje 20KM, a ostalo je isto, 17% PDV i 5% carina.
    DHL Express je nesto skuplji, jos nekih stvari naplacuju, pa izadje oko 25% od cjene artikla.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa ako sam uzeo DHL, preskace se BHposta ili?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    A gledam sad ovo, Jel im ovo znači da je nemaju na stanju? Pa sinoć kad sam kupovao, stajalo zelenim slovima "Auf lager, versand bereit"... Pa sta je ovo, ko' da kupuješ bubreg..[​IMG]

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma nigdje lageri nisu tačni ba, pa ni u EU. Pošalji upit svaki put, kao što radiš ovdje na olx.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    DHL i DHL Express su dvije razlicite stvari, ovo sto si ti uzeo ide preko drumske poste, tj. BHPosta ovde preuzima i postar ti donosi, a DHL Express ti oni zuti njihov komi donese, isto kao i UPS.
    Mislis na ovo pending, sto za visa karticu ti pise, ili ovo gore na njemackom, jer to gore ne znam sta znaci, jbg duduk za njemacki, de prevedi?
    Ja sam to koristio google translate, ali sam vise zaboravio sta znaci.
    A sto se lagera tice, kolins je u pravu, ako ne bude to, naci ce nesto, meni su barem par puta tako uradili, konkretno za ove grafe, prvo sam referentne narucio, nije ih bilo, dali mi XFX-ove.
     
    Last edited: Feb 19, 2021
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @Vedo da znas vecina rtx 3xxx ima coil whine samo je pitanje kakav model ce te zakaciti sa blazim zujanjem ili gorim .. pogotovo asus,gigabyte i evga.

    Neki modeli imaju odmah iz kutije neki vremenom dobiju 1-2 sedmice ili mjesec.Veoma malo je grafa koje nemaju po onome sto sam citao o_O ovu seriju su usrali po tom pitanju.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ove moje XFX imaju coli whine, ali samo kad sam probao par igara, pa ono u meni-u ode fps na 3000, u ostalim scenarijima je ok sve.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Meni licno blago zujanje ne smeta koje se cuje kad primaknes uho.U zatvorenom kucistu nema sanse da cujes dok fakat ima modela sa katastrofalnim zujanjem zavojnice.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni nikako zvuk ne smeta od PC, pored mene je na stolu, grafe se cuju, ali na zraku su i u sendwichu su, ali sluse su noise cancelling, moze tenk pucat pored mene.
     
    Picoooka likes this.