Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. Looney

    Looney Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    Dobra zezancija, samo da neko ne pomisli da ATI/AMD proizvodi memoriju :)
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Riddick

    Riddick Aktivista

    Naravno da sam pratio pricu, samo sto ne valja. Developeri neke igre unaprijed odredjuju kako ce se: neki objekat raspasti, ponasati uslijed djelovanja neke "sile" ili sta vec, al uvjek po istom pravilu. ASUS i jos jedan proizvodjac (ne sjecam se koji) nekad su proizvodili Physx kartice po cijeni od oko 50-60€. BTW Cini mi se da je upotreba Physx-a krenula od igre GRAW.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vjerovatno je zdravorazumski sve sklopio i uklopio u postojecu sliku i stanje.
    Evo najnovijeg "hate" clanka o GF480: http://www.semiaccurate.com/2010/02/17/ ... unfixable/
    :mrgreen:
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ovo me podsjeca na onu ATi seriju 2xxx :mrgreen:
     
  7. GW

    GW Moderator

    Šta ne valja? Šta si ti ustvari napisao ovdje? Ja sam ti sve fino objasnio i onda ti objašnjavaš meni to isto samo puno lošije jer zapravo i ne znaš o čemu se tačno radi.
     
  8. Riddick

    Riddick Aktivista

    GW ovdje imamo nesporazum! Pod pricom sam mislio na Physx, a ti si otisao na svoj tekst :? Prije da bi koristili Physx morali smo kupiti karticu za Physx, sad iskljucivo NVIDIA graficku karticu, a krajnji rezultat nije vrijedan toga! Znam dobro da Physx ne moze simulirati fiziku zato sam napisao: "ne znaju ni vizuelno simulirati fiziku"! Ono sto sam naveo bili su samo primjeri sta Physx moze! Nadam se da se sad razumijemo :)

    P.S. Bilo bi bolje da pazljivije citas postove, a ne ovako na prvu s noge pa u jaja :mrgreen:
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Fermi kartica stvarno nedostaje tržištu, da izvrši kakav takav pritisak na ATI, jer ovi postavljaju cijene kako hoće čim nema konkurencije, najbolji primjer je HD 5850 koja je bila jeftinija kad je pretstavljena, međutim zbog velike potražnje su je poskupili. Zatim HD 5830 je bila najavljivana kao kartica koja će biti po performansama kao 4890 samo jeftinija. Sad je ispalo da nije samo što je skuplja nego je i dosta slabija od HD 4890.

    Po meni Nvidia nije izvukla nikakvu pouku iz svoje serije 200, i sad tome skupo plaćaju danak tome, jer kad su predstavljene ove graifčke kartice (prvo u 65nm,posle se situacija popravila sa 55nm proizvodnim procesom) okarakterisane su kao ogromni čipovi koji su dosta skuplji za proizvodnju a mogućnost za za greške prilikom proizvodnje su dosta veće. Još mi je slika u glavi Nvidinog 300 mm vafera na koji je stalo samo 94 ovakvih GPU-ova. evo i link da se podsjetite. http://www.legitreviews.com/article/726/2/
    Sad su ponovo došli sa rješenjem koje još glomaznije i kompleksnije. Fermi mi po svojoj arhitekturi više liči na neki super CPU nego na GPU. Uz ovakve odgode mogli su sačekat bar još malo pa izdat ovu karticu u 32 ili u 28 nm.

    FERMI nedostaješ nam :cry:
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  11. GW

    GW Moderator

    Kad ovakvu dvojicu zaredom vidiš, prepadneš se. :D
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Prepadose me na sabah :D
     
  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Projekat HOROR uspio :smt003 :smt003 :smt003
     
  14. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Ljudi kad izadze fermi bice bolje sigurno od atijevih kartica al cijena ce biti paprena zato ce ati spustiti cijenu sadasnjih kartica za oko 30% ATI=GIGANT NVIDIA=GIGANT nemogu propast mogu imat losu seriju al se opet vrate primjer atija.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jebo te, ovaj ko da postove nabija :shock: :roll:
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pazi ko se javio. Tema je Nvidia Fermi.
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    nadat se da je prototip samo, asocira sa ovim malim otvorom za vent na prve 8800GT. Doduse ima rupu na PCBu xD
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Heatpipeovi kao kod S1 :D ovo je vec nesta