Nvidia G92 i derivati

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Sep 3, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Sva sam ja to vec vidio, i onaj test na digitlife-u. :D
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Re: Nvidia G92

    :D

    Samo umjesto onih turbo modula staviti 12cm vent i ljepota ;)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    http://en.expreview.com/?p=265

    Samo gomilaju glupe poteze. :lol: :lol: :lol:

    Radije nek naprave onu 9800GX2. E da, kad smo kod GX2, nije novost da ta kartica uzasno puno trosi (preko 250W), sto je i logicno obzirom da jedna 8800GTS 512MB trosi oko 150W. Elem, OEM-ovi patoloski mrze sve sto ima dva PCB-a, pa bi kartica mogla proc kao i 7950GX2. Kartica je trebala biti predstavljena na Cebitu, ali nista od toga, nego je navodno datum predstavljanja pomaknut na pozni mart.

    Osim problema sa zagrijavanjem, Nvidia ima velikih problema sa skaliranjem kartica. Navodno Quad-SLI jako lose radi.
    Eto ovo je cisto pokoja od mene da ostanete informirani. :smt006
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    te dual kartice samo klocevi kupuju... kakav oem koji još mora garantirat za komp u nekom razumnom roku.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Ja osobno nikad ne bih kupio dual karticu. Jednostavno previse ovise o optimizaciji drivera. A cim se oslonis na drivere, najebo si. :D Tipa, izadje nova igra, sve dok ne izadju driveri koji omogucavaju da se ta igra vrti u SLI/CF-u, nista od toga. Performanse znaju biti i gore od single kartica sa istim GPU-om. :lol:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    ma dobro driveri, još se to da popeglat... barem 3rd party drivera nikada neće nedostajati.

    zagrijavanje? mbo? cpu? nb? psu? bjaaaaži.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Nvidia G92

    evo sad sam nasao na netu da ce biti i 9800gtx(imace modificirani g92 i vece klokove gpu do 850mhz ,mem do 11xx mhz , biti jaca od 8800gts ,izlazi 2 sedmice poslije 9800gx2 u martu takodjer.Bice samo "prelazni rok" dok nvidia ne napravi gt200
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Da, ali 9800GTX naziv? Kad cujes "9800GTX" ocekujes da je to kartica nove generacije, zvijer kakva, ovo sa nomenklaturom je danas zivo sranje. Ni ATi nije nista bolji.
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Nvidia G92

    glupo je to od nvidije da je dala naziv 9 serija a nista ne asocira da je to nova jezgra i da je sta bolje od 8 serije gdje su samo prve kartice bile g80 dok su sad i 9 i 8 serija imaju istu jezgru.Koji ce tek naziv biti za gt200 ,kakva ce tek tad biti oznaka 10k :lol:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Ma nisu cak ni pisljivu DX10.1 podrsku ubacili, vrlo drsko. A razlika izmedju DX10 i DX10.1 je vrlo mala, to im je bio cas posla. Nego idemo iscijedit G92 do krajnjih granica, a proizvod isti kao i prije, tek nesto brzi od sad vec "prastare" 8800GTX.
     
  12. GW

    GW Moderator

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Steta sto to ne pomaze, jer 8800GTS 512MB nije niti 5% brza od 8800GT. :lol: :lol: :lol:

    A eno 9600GT, ima nevjerojatne performanse za karticu sa samo 64 stream procesora.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Re: Nvidia G92

    Upravo mi se to ne sviđa. I ati i nvidia samo bildaju shadere. Mene je prilično razočarala i nvidia 9000 serija (osim 9600) i ati hd4000 serija. Obje mi se čine kao patchwork. Ali zato bi sljedeće serije mogle donijeti zanimljivih stvari.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    HD4000 serija ce bit beton. Povecali su broj TMU-ova sa 16 na 32, a to je najbitnije. Naravno, i Nvidia ce sigurno imati odgovor i na to, a end-user ionako ne gleda sta je brze, nego sta je isplativije.

    Kartica je uvijek bilo i uvijek ce ih bit.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Re: Nvidia G92

    Vidiš to nisam znao. U tom slučaju nije loše.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Yup, HD4000 bi mogla biti i 100% brza, naravno, ovo je samo u teoriji. :D
     
  19. GW

    GW Moderator

    Re: Nvidia G92

    Sa gddr5 je moguće. Čak i ako ostanu na 256 bita.
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Nvidia G92

    ma tek sto stave dx10.1 podrsku za igre (bit ce do kraja godine podrzano u igrama i putem raznih patcheva),dolazi dx11 pocetkom sljedece god.(fuckin microsoft)
    A mogli je nvidia stavit 10.1 jer nema neke razlike samo u optimizaciji shadera i sjena,a ljudi ce vise prelaziti sad na 35xx seriju jer ima famozni dx10.1(gdje performaske kartica nisu u rangu nvidijinih ali opet je to "+" za Ati)
    Pa da su stavili vise shader procesora (12 je malo) bila bi gts sigurno vise brza nego gt
    Hoceli 4xxx serija biti r700 cip i kada izlaze, i koliko ima TMU-ova na nvidija 8800 seriji na g92 i koliko ce biti na 9800gtx i na gt200 high endu(ako je neko nasao)