Nvidia G92 i derivati

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Sep 3, 2007.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Nvidia G92

    Vidi jest mu zao sto ce se Ati "bolje" prodavati :lol:
     
  2. GW

    GW Moderator

    Re: Nvidia G92

    Rano je još govoriti o tome. Evo šta ima:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_R700
    G92 valjda ima 52 TMU-a, koliko će imati 9800gtx pojma nemam.
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Nvidia G92

    ma prodavace se bolje zbog tog 10.1 zato sto ljudi gledaju naljepnice,a neznaju da ce tek 2-3 igre taj dx podrzavati u potpunosti ,prije nego izadje dx11
    Ja sam pun hvale sto se tice 3870x2 jos samo da 8.3 driveri izadju i ima sve da jos bolje leti(mada ja vise vjerujem single-gpu rjesenjima) :mrgreen:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Otkud ti to da G92 ima 52 TMU-a? Mistype mozda, jer ima 32.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Nvidia G92

    sad ce ati biti blizu nvidije 32vs32 ,ako nvidija ne digne TMU na gt200
     
  6. GW

    GW Moderator

    Re: Nvidia G92

    Mistype indeed. :oops:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Znaci sad se sve svodi na brojanje broja TMU-ova? :lol:

    Nego, usporedba izmedju RV670 i RV770 je zgodna, ali ic pa poredit broj TMU-ova kod Nvidije i ATI-ja nema bas previse smisla.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    stivi u ovom threadu puno toga nema smisla, krenuvši od tvoje rečenice gore...

    jeah right... krunoslav envidija himself ti rekao?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Ako je to ATi mogao sklepat, mogla je i Nvidia. DX10.1 donosi samo par dodatnih fičera, to de facto i nije novi standard.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    omašio si bit... da li imaš ti (ili bilo tko odavde) težinu da kažeš kako je takav rad na novoj seriji xyz kartica čas posla?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Ama jok, nego ATI je HD3x00 naziv donekle opravdao donosenjem podrske za DX10.1. DX10.1 je nadogradnja DX10 standarda, kako rekoh, donosi par novih funkcija. Nvidia sad izdaje seriju 9 a bez nekog "opravdanja", iako ni dodana DX10.1 podrska kod HD3x00 serije nije neki razlog za takvu promjenu u nomenklaturi. ATI uopce nije morao znacajno redizajnirati R600 kad je pravio RV670, osim promjena koje se odnose na bolje iskoristenje memorijske sabirnice (ipak su morali skresat sabirnicu sa 512 na 256-bita) i smanjenje potrosnje. Dodali su pak i UVD, ajde, to su ionako morali imati od ranije (a nisu, jel). Dodali su i CrossFireX podrsku. Ja kod Nvidie jednostavno ne vidim neke promjene, koje se vjerojatno odnose na neke optimizacije arhitekture i to je to (G92 naspram G80). Ako je G92 isti chip i u 8800GT i u 9800GX2, apsurd je da nije ista serija kartica.

    Ono sto sam napisao "za cas posla" ne trebas shvacat doslovno. :D
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    stivi ovo sve gore si napisao vlasniku mjesec dana stare 7900gs kartice :roll:

    jedina veća briga oko dx10 ili dx10.1 mi je da li ću se ustat po maramicu i obrisat nos ili prekopat ladice da nađem neku rabljenu... apsurd je ložit se na takve razlike u doba kada za ikakvo ganjanje dx10 igre moraš ulupati plaću samo za grafičku kartu.

    za čas posla si se izvukao... idući put nećeš :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Ne lozim se ja na to, da ne bude zabune. Ova moja 3850 sigurno nece prismrdit nikakvom vidu DX10-ke, ja to komotno koristim kao DX9 karticu. :D

    EDIT: evo prve 9600GT koju sam vidio u HR:
    http://www.adm.hr/product_info.php?prod ... f9e7671ed9

    Skupo brate, no bilo je za ocekivat da je u pocetku visa cijena.
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Re: Nvidia G92

    A vani su oko 180$...kad još pojeftine idem i ja u shopping :mrgreen:
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Yup, tocno kako sam i ocekivao. Kartica je uglavnom u rangu sa 38x0 serijom, s tim sto je ponegdje i brza. Zato je i napravljena, zar ne? Da bude konkurent 3850 od koje je uvijek brza.

    Kartice su single-slot, malo se griju, malo trose i imaju sasvim dobre performanse.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Nvidia G92

    Najvise mi se svidja ovo rjesenje od ECS-a. :) Druga je po performansama, a ima pasivca :smt007
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    I to S2, kako bi tek bilo sa S1. :D Dobra stvar je sto 9600GT dolazi sa onom drugom revizijom 8800GT coolera, prva revizija je zbilja bila ocajna.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

  20. Sale

    Sale Aktivista

    Re: Nvidia G92

    ma GAY (EMO) sta je tu interesantno :mrgreen: ....