Nvidia G92 i derivati

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Sep 3, 2007.

  1. GW

    GW Moderator

  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Skokni i na anand, te na techpowerup. :D Imas i na hothardware dobar test.

    Samo legionhardware, firingsquad i xbitlabs izbjegavaj. Tim sajtovima se ne moze vjerovat.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Re: Nvidia G92

    g94 9600GT, g92 8xxx, naziv topica...
     
  5. GW

    GW Moderator

    Re: Nvidia G92

    U pravu si. Ili otvoriti novi topic, ili mijenjati naziv ovome.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Nvidia G92

    Nije to problem, ici ce "G92 i derivati" u naslov. :lol:
     
  7. GW

    GW Moderator

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imam feeling da ce biti jednako brza kao i 8800GTS 512MB, tj. jednako kao i 8800GT. Osim naravno u enormnim rezolucijama kakve imaju 30" LCD-ovi. :D

    Povecavanjem broja SP-ova nece nista dobiti, to se prvi put vidjelo kad je izasla 8800GTS 512MB, a ponavlja se ista situacija sa 9600GT.
     
  9. GW

    GW Moderator

  10. ming

    ming Veteran foruma

    Kao sto je 7900 zamjenio 7800 seriju, samo doradjen proizvod.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Sa tom razlikom što su ovdje nepotrebno povećali oznake. Komotno su je mogli nazvati 8900.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  13. Looney

    Looney Komšija

    Nekako mi ovaj pasivac izgleda maximalno zbijen. Više mi se sviđa ECSova sa Accelerom S2 i plus kakav low rpm 12cm vent :mrgreen: ... šta ja to pričam ... ja sam ATI fan :mrgreen:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, ali ovaj pasivac od gigabajtice + kakav 15mm debeo vent zauzima jako malo mjesta.
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Ma dodje to na isto :D
    Uostalom meni lično i nije toliko bitno koliko mjesta zauzima jer od dodatnih kartica i nemam ništa niti planiram ubacivati :D
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    http://www.tweaktown.com/articles/1331/ ... index.html
    Evo ga test sa TTa, nisu neki kineski siteovi.
    Enjoy.
    Zaboravih reci da se radi o 9800GX2 :smt003

    HD3870X2 je malo jaci na Visti, ali 9800GX2 guli na XPu. Ipak, jos nisu izasli final driveri za GX2, tako da mozemo reci da je ATi ovdje izgubio trku u performansama, ali ne i cjenovno :smt003
    Ono sto mi je neobicno za ovu sendvic karticu je temperatura, buka, potrosnja-sve je nize od HD3870X2.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema teorije da 9800GX2 trosi manje od 3870X2, test ne valja.

    Sama 8800GTS 512MB cucla jako puno struje, a kad sastavis dva takva GPU-a dobijes cudoviste. :mrgreen:
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  20. Nani

    Nani Komšija

    Problemi sa 8-pinskim konektorom, zagrijavanje, Crysis 60fps dream on....Ne-(jasan) entuzijazam recezenata doticne kartice. Cijena koja opravdava sta? SLI joj dere guzove pregrijane a nek nisu poradili na driverima, Quad SLI moze i neka ga al sa kakvim klima uredjajem instaliranim pred otvorenim kucistem. Driveri prica za sebe. Dovodjenje u pitanje high-end gpu trzista, skoro 2 godine bez revolucije na istom polju. Nebuloze ili istine oko krize igracke industrije, nek se sjetio da kaze kako je sama sebi nVidia zabila noz sa GTX u PS3, da PS3 igre budu 20% jeftinije kako bi se nVidia hvatala za glavu!
    Da ne bude da samo pljujem
    VC-1 & H.264 HD Spatial-Temporal De-Interlacing
    VC-1 & H.264 HD Inverse Telecine
    HD Noise Reduction
    HD Edge Enhancement
    HD Dynamic Contrast Enhancement
    HD Dynamic Color Enhancement
    su dobro dosla poboljsanja kao i HDMI na samoj kartici. VP2 ima cijeli gamut 8 i 9 serije tako da ce vlasnici istih (osim direktnog HDMI-a) imati sa novim driverima ove mogucnosti.
    Zanimljiva situacija, pogotovo oko pustanja MPEG4 (H.264) materijala zapakovanog u .mkv kontejner koji ce sad izgledati sigurno puno vjerodostojnije sa obzirom na kompresiju. PS3 dobije vremenom podrsku za isti a sa druge strane kombinacija GF+Blurey optika je podosta skuplja nego PS3 kad je u pitanju originalni blu-rey koji svakako na ovim prostorima nece jos dugo zaziviti.