Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala puno kolega. Kod mene core nece bas nesto, ali mema ide veoma, veoma dobro.

    Probao sam +800 memu, ali padnje na kraju Heavena, mislim da bi moglo nesto tipa +750-760.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hajmo Kepler useri skidajte nove drivere, Nvidia vraca tron u BF3(licno testirao, poboljsanja su fina).

    GeForce 310.54

    Ima par "musica" sto su pojedini korisnici prijavili i primjetio sam jedan glitch u Heavenu, ali ne sumnjam da ce to Nvidia da rjesi to izlaska sljedecih WHQL.
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dostupni 310.70 driveri.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta ovo i 310.70 beta ? Cini mi se da nisu na samome izlasku bili beta ?
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

  7. igor.g

    igor.g Komšija

    osijediti do whql :lol:
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma vidim nego kada sam postao da su izasli nije pisalo beta pored njih..
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    310.70 - WHQL Izasli!!!
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. Juka

    Juka Komšija

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Instalirah drivere i teksture u BF3 su tako oštrije i tako bolje da sam ulazio u opcije gledati da nije sta dirano. Da li driveri prikazuju bolje sa FXAA koji koristim ili generalno bolje rendaju BF3.. ili meni 306.97 losije prikazuju teksrure, hajd' ga znaj. Takodjer, na zalost, FPS je nesto nizi te se vratih na 306.97.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne otvaram novu temu, sta pogasiti u nvidia cpanelu za bolje performanse ? Davno nastimao neke stvari i dobro me sluzilo. Neki dan odradim clean install drivera i stavi mi na defaultne postavka. Sad' mi manji FPS u BF3, debelo drzi na 44 na aftermath mapama kada je gužva.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne mozes bas puna da ucinis, ali mozes Texture Quality na High Performance stavi, Negative LOD Bias ostavi na Allow, jer Clamp moze da uzme koji fps, stavi on na Anisotrophic Sample Optimization, stavi Antialiasing Gamma Correction na off, stavi on Texture Filtering - Trilinear Optimization i to bi bilo to, ostalo je sve minorno, ovo sve po sjecanju govorim jer trenutno nemam Nvidia grafu, a i koristio sam se ovim guidom, star je, ali nije se nista bitno mijenjalo kroz godine.

    Nvidia CP guide
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma eto, na ovim kartama je svaka slika dobro dosla pa makar da malo poguram. Nisam aftermath igrao puno kada je izašao ali mislim da sam imao vise slika. Hvala.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Na dijelu gdje testiram FPS kada mijenjam drivere ili probam neki FXAA na BF3, imam na trenutak pad na 50 FPS, rijetko ispod i onda se drzi oko 52-55.

    Sada deset slika manje. Kada sam vidio da mi je palo na trenutak na 39, nidje veze..

    Danas sam digao novi sistem ne bi li rijesio problem ali jok. Fali mi slika. Na karkandu se u tenku 50% situacija vrti na četrdesetak slika dok sam prije u extremnim situacijama imao padove na cetrdesetak.

    Prije dizanja sistema sam imao na palace mapi pad na 29 slike.

    Ako neko ima kakav savjet da probam, dobro bi doslo.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Vrati se na stare Drivere, gdje si imao stabilan fps!
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze moj te drivere i koristim. 306.97. Probao nove drivere, vidim slabije idu i vratim se na stare kao i svaki put i hajde reko da odradim cistu instalaciju i eto.. sad' FPS stalno nesto pada.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    moj je savjet uvijek isti :D

    De ti ostavi task manager u pogonu i afterburner da prate usage za CPU i GPU pa vidi ko je tu u 100% u toku padova. Mozda se fenom pati sa igrom a ne grafa. Pa ako je fenom dodaj jedan dva na mnoziocu :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    To sam prvo uradio prije bilocega. CPU jeste na vrhu ali nije zakucan. Ovako je uvijek bilo:

    [​IMG]