Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Iznenadio bi se koliko su ljudi nepismeni jer drkati fejsbuk na telefonu i računaru 24/7 ne znaci da se neko razumije. Lik mi se zali kako mu je stao pisac, moj nekada stari koji sam kupio 2005-te. Kod njega 2-3 godine. Ja njemu kazem pa kupi drugi, to je potrosna roba. 20 KM nov na piku. On meni: uf, jos da i to mijenjam.

    Malo je off od teme ali ljudi sve manje i manje imaju interesa za IT osim socijalnih mreza i sve vise i vise koriste tablete umjesto racunara. Mozda je HWB/gadget/itpro primjer tome.. pad interesovanja. Ja se znam sjebati ljudima da im podesim PC kako treba i onda nakon dvije godine vidim na drugoj particiji 0 sadrzaja dok oni sve snimaju na desktop. Kaze pao sistem moze li se sta spasiti. E ne može! Koliko ih sam oznam sto snimaju djeci na diskove neke crtice pa pustaju na playeru. Ja pokusao reci sto ne snime na USB stik pa ne puste direknto preko tv-a.. ma jok. Nece ni da cuje. Komplikovano.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Čudna vremena došla, soba gdje mi je računar sada zaposjelo dijete, ja u problemu gdje da izmjestim kućište :) Trebam novu karticu a nemam vremena da ganjam, a i lova ode začas na nešto preče. Starci koji su mi kukali kako puno vremena provodim na računaru sada vise sa mobitelima na internetu...
    Većina ih je desktop koristilo za internet i office jer nije bilo alternative. Sada i na TV-u imaš internet, na mobitelu svakako i onda se zasite. Desktop bi samo kupio prašinu.
     
  3. black

    black Komšija

    Uradio kratak mod na svojoj GTX970 , jedan vent prozujio pa sam kupio dva Arctic F8 PWM venta i fiksirao na karticu. Poboljsao sam i hladenje zbog veceg protoka. Buka u idle-u je minimalna a na full loadu je tisa kartica nego sto je bila.[​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zar se nije moglo to malo elegantnije fiksirati? :D
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    kakav je to mod bukvalno si ih zalijepio za heatsink >.<
     
  6. black

    black Komšija

    Hahah pa moga bi vratiti cover , ali sto se funkcionalnosti tice sve je top. Konstantno drzi 1440MHz bez problema, a nije preglasna. Zalemio sam JST 2mm konektor na 2.54 header tako da graficka kontrolise ventove.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pazi na snagu ventova tih i originalnih, da ne pregori kontrola ventova na grafi.
     
  8. black

    black Komšija

    Ne bi trebalo biti problema jer je PWM bazirana kontrola , moze samo PCB trace izgorit ali cisto sumnjam.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Neso

    Neso Komšija

    Super deal, staviti dvije u SLI i za 400 dolara dobiti performanse 1080Ti koja kosta 700 USD.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kao single je dobar deal, ali stavljati u multi nije.
     
    Last edited: May 3, 2018