Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To i jeste poenta, čovjek ovdje odgovorno tvrdi da je on lično iskusio da u zadnje vrijeme nema micro-stutteringa bilo sa nVidija ili AMD karticama.
    A kada smo već kod toga, pošto sam ja nedavno uzeo jednu od 2 7950OC kartice koje je Sena prodavao, lično sam kod njega testirao par igara, te
    benchmarka, i mogu reći da ja nisam primjetio micro-stuttering, a znam da nisam, iz razloga kada samo vidim ove vide-e koje ljudi stavljaju na youtube-u
    od prije par godina gdje je micro-stuttering prosto čini igranje nemogućim, tj. postane gore nego low fps kod single gpu-a.

    Znači ja sam ovo lično vidio za AMD kartice kod Sene, a ako on kaže da je tako isto i kod nVidije, onda mu vjerujem.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cuj ja da se kulturno izrazavam, ti prvo nauci argumentirano raspravljati.

    Ljudi ne razlikuju pojmove opste, jedno je plain stutter, a drugo je microstutter.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jos jedna potvrda iz vlastitog iskustva, sa novijim generacijama amd i nvidia kartica, nema nikakvih problema.
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Govoris meni da "lupam gluposti" za stvari koje uopste ja licno ne tvrdim. Cak i da tvrdim, taj nacin komunikacije nije fin, valjda si to u srednjoj skoli do sada naucio.

    Sto se microstuttera tice, ponavljam, nisam nikada probao dual gpu pa licno ne znam i ne mogu tvrditi. A ko mi ne vjeruje za ono gore sto sam prvobitno napisao, neka slobodno obiđe forume anandtech, tomshardware, bit-tech, overclockers i sl. i vidjece da su mišljenja danas itekako podijeljena. Otprilike ovako: jedna trecina tvrdi da nema microstuttera, druga trecina tvrdi da ima, treca trecina tvrdi da ima, ali da je mnogo izrazenije u AMD-a (konkretno 7970 CF) nego u Nvidie.

    Logicki gledano, ovdje se radi o pojavi koja dakako postoji, ali neki je uopste ne primjete dok drugima mnogo smeta.
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    To nema veze sa samim karticama, to je do driver-a/software-a. CF i SLI rade onako kako rade, u pitanju je samo sinhronizacija frame-ova na softverskom nivou, a to su sad uradili i u AMD-u (Nvidia je prije nekad). Rezultat je da sa najnovijim driverima ne bi trebao imati microstuttering ni sa jednim brendom, ali ne kazem da se ne moze desiti (u nekim specificnim slucajevima/igrama...itd)
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Dok nisam uzeo od Sene 7950, imao sam 6850 grafičku. Jednog dana mi je došao prijatelj koji je od drugog prijatelja uzeo 6850 grafičku
    i kod mene smo spojili u CF njemu za neki seminarski iz Paralelnih sistema na ETF-u. Pored testiranja raznih OpenCL aplikacija sa single i
    dual grafičkom, testirali smo i performanse u igrama, čini mi se u Resident Evil 6, Crysisu, Crysis 2, te možda još 1 ili 2 igre.
    Meni se čini da tada nisam primjetio ništa čudno u igrama, a FPS je generalno bio >90% uvećan, kod nekih igara i više (da na tebe mislim Crysis :D).
    Ovo je bilo prije 6-9 mjeseci, ne sjećam se više tačno.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedna od mojih gtx-ica dragih.

    Valley

    power draw je rofl, 462W.
     
  8. goldi

    goldi Aktivista

    Auuu preguro si 1400mhz svaka cast, sta je sa memorijom jel ne ide dalje ili nema neki uticaj za test.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne ide mema dalje, na karti je elpida memorija, da je hynix ili samsung islo bi jos.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Negdje sam citao da veoma brzo krepaju na tim naponima, ja bih to vracao na sigurnije napone...
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Saso mange grafičke kartice, a ono ukino Aero, tj. stavio basic theme. :smt005
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje si procitao? Ja svoju lagano drzim na 1.325V, temp oko 50-55C, naravno i vrm regulacija je hlađenja vodom.
    Aero ukinut radi bodova. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zvali su ga Sena XP.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako je przenje 50C, onda stvarno imamo problem.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nope sena, mislio sam na to bez aera. Win XP style :D. A ovaj se zove Sena u spotu.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ti nisi imao neku slicnu zamjenu ? Nisu imali istu na stanju pa dofurali novu seriju.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze li jos malo doplate za Titanium? :D
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa to sam i kontao, ako ne bude previse. Evo dobio sam vec i RMA i placenu postarinu, pa cu poslati u petak najvjerovatnije. Idem na odmor 2 sedmice, pa kad se vratim, valjda ce me nesto mocno cekati.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vratili su mi gtx 770 Twin frozr. Nisam presretan al hajd. Ne isplati mi se doplatiti za 780, radije ću uzeti još jednu 770.

    Ako ništa dobio sam ove 3 igre. Ac4, blacklist i Batman origins.