1. artemis

    artemis Komšija

    By Theo naravno :lol:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa dobro, treba uzeti u obzir da je ovo sve napravljeno demonstracije (bilo kakve ocito) radi pa je dosta nerealna i skriptirana simulacija, no svejedno nisam uvjeren da ce neka "fizika u igrama" naglo napredovati sad kad su AMD, Intel i Nvidia to ubacili u PR posto o tome pricamo vec godinama.

    Za mene je "fizika u igri" mogucnost interakcije sa svim objektima te njihovo iskoristenje za stvaranje takticke prednosti. Daj molim te ako nosim rocket launcher i stojim na nekom drvenom mostu nemoj da pravim Jedi mind trikove, vec da pobjegnem na drugu stranu i to rasturim.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kakav crna fizika i igre :D daleko smo jos od toga . bolje neg se bace na pravljenje zanimljivih igara kojih je sve manje i manje ...
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Bice zanimljivijih igara uz fiziku :)
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    HL2 je bio jedini blizu te nije bila potrebna nikakva PhysX podrška.
    Ja ne vidim tu svrhu u UT-u.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Prica oko fizike se svodi na to da onaj ko ima nazivno jaci cip postepeno gura po jednog vise zeca u rukavu radi boljih marketinskih i prodajnih rezultata, nema to veze sa realnim stanjem gamer zajednice. Ista stvar je ako se posmatra i predstavljanje SLI-a pa Quada, pa HD podrske na samoj kartici. (iako se zadnji moze smatrati kao dobar potez)
    Pitanje je vremena kad ce pocet nabacivati izlaze za 10 monitora na desktop grafickim karticama, po uzoru na Matrox Parheliu da samo po necemu budu ispred konkurencije.
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Joj Nani, "zec u rukavu" oplakah. :D

    Što se mene tiče ta fizika ne mora nikad radit' kako treba, posebno ne u naslovima tipa UT.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Napisah maloprije kako sam gledao trailere Diabla 3 i pazi sad umjesto Starcrafta 2 stavim Warcraft.
    Neki dan umjesto logaritama stavim algoritam!

    Ma puklo sve :D
    Pod hitno na more!
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Haha vidio sam i Warcraft 2 pa kontam neću ništa pisat' da ne pomisliš da imam nešto protiv tebe. :D Da vidiš mene na poslu, k'o izbezumljen, valjda udarila vrućina u glavu. :D
     
  10. SasoMange

    SasoMange Aktivista

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Staro. Ima vec 10 dana, ako ne i vise...
     
  12. selvin

    selvin Moderator

  13. artemis

    artemis Komšija

    http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-ph ... 28787.html
     
  14. artemis

    artemis Komšija

  15. Konjislav

    Konjislav Komšija

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ni ja ne vidim, samo pod Beta
     
  17. artemis

    artemis Komšija

  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sto taj PhysX kakav Nvidia ima radi CPU, a ne GPU. Isto kao i Havok, samo sto je za potonji opcepoznato da ga izvrsava CPU. A ovako Nvidia ko fol ima kartice sa PhysX podrskom. :lol:
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Uz Pshyx gpu bi trebao da preuzme barem dio fizike,te da "neke igre(nivoi u ut3) budu više igrive".Isprobao sam ut3 i poneki demo.Cpu skoro da je jednako opterećen,dok se isključivanjem nvidija physixa dobije slideshow.

    Ati im je skočio u grlo i ljudi se izvlače kako znaju i umiju.