1. Esh

    Esh HWB

    Trenutno je podrska za "fiziku" poprilicno neozbiljna jer se preko "podrske" prelama marketing i borba za trziste. Ipak, s obzirom da su "veliki" pokupovali sve firme koje su se vrtile oko te podrske, mozemo se nadati da ce tek kroz nekih godinu dana poceti da pojavljuju naslovi koji ce donijeti odgovarajucu podrsku kroz cijelu igru te od citave podrske za efekte fizike napraviti neki smisao za sam gameplay. Uz odgovarajucu implementaciju, zaista bi se mnogo toga moglo uciniti za poboljavanje gameplaya, no to se jednostavno mora provlaciti kroz cijelu igru.

    Prezentacija sa par mapa u UT3 ne znaci mnogo.
     
  2. Dexx

    Dexx Aktivista

    Da ne otvaram novi topic, da li ima ikakve koristi instalirati PhysX ako imam ATI karticu?
    Posto igra kako vidim ne pravi nikakav check...
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    Uostalom ne muci se tamo da ides sa moddanim driverima za ATI, mislim da je bilo neke price o tome, da je neko sredio ATI drivere da moze nabaciti physX... ili sam pak ja pobrko sve

    mozes na prste jedne ruke nabrojati igre koje imaju podrsku za physX
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da nece instalirati Nvidia Physx na ATI karticu ali igranje MOH-airborne nije moguce bez PhysX pa se mora instalirati AGEIA Physx :wink:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    Nije moguce zavrsiti instalaciju. Obrisi PhysX poslije instalacije MOHA.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo upravo isprobano



    [​IMG]
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa imas Nvidia karticu covjece :D
    Normalno da ne radi jer je PhysX dio novih NV drivera.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve je pocelo ovim pitanjem,a ja sam naveo da MOHA ne radi bez PhysX.

    Al sad manje vise to,kad smo vec kod novih Nvidia drivera,od kako sam presao na vistu PhysX mi nece da se instalira sa driverom od grafe dok je na XP-u to islo normalno automatski.Znaci moram otici u nvidia folder na C disku i pokrenuti instaliranje PhysX-a rucno.Jel jos neko dozivio istu situaciju ili je to nesto do mene.
     
  9. Dexx

    Dexx Aktivista

    Mislio sam na AGEIA PhysX, posto sam vidio da tokom UT3 instalcije i to sam instalirao... samo me zanima da li ATI kartice koriste to, jer mi je nelogicno :D
    A za moddane drivere ne pada mi na pamet :)
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    brkamo neke stvari...


    1. AGEIA PhysX ------ nekada davno postojalo, nije kompatibilno sa GPU ( nvidia niti ATI), zasebna kartica se kupovala...
    2. Nvida PhysX ------ nvidia kupila doticnu firmu i prilagodila izvrsenju na svojim karticama ( 8800, 9000 serija, gtx 2x0 serija)
    3. ATI PhysX -------- oficijelno ne postoji mada sam negdje citao da je neko uspio prilagoditi nvidinu stvar da radi sa ati grafama.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moncho u pravu si, podavno sam to spominjao na sajtu svoje firme:
    Code:
    Pred otprilike smo dva tjedna pisali kako je izraelski entuzijast Eran Badit osposobio Nvidijinu PhysX tehnologiju na Atijevim Radeon karticama. Od tada se Nvidia nije službeno izjasnila o tom postignuću gospodina Badita, no stvari su sada jasnije. Ispada, naime kako Nvidia nema ništa protiv pokretanja PhysXa na Radeon čipovima, te kako je tvrtka Eranu Baditu ponudila pristup dokumentaciji, SDK-ovima, hardveru ali i samim inženjerima. Nvidijine glavešine, Roy Taylor i Derek Perez potvrdili su kako će gospodinu Baditu doista ponuditi svu podršku.
    Izvor: VidiLab
    
    NVidia previse forsira PhysX i cini mi se da ce ATI biti primoran da to kupi od njih, jer im tako nesto fali. Koliko ja znam, ATI je imao Havok (ako se tako zove). Sta se s njim desilo?
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Intel posjeduje Havok.