Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta ba 6,7??? Ko god izvali 1200$ za grafu izvalit ce za 2 godine opet za najnoviju. A slazem se za mobitele, ja nikad ne bih na mobitel dao preko 400KM a na grafu bih i te kako :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na prste ruke mogu nabrojat ljude koji grafe ovog kalibra su zive nakon 7 godina.
    Da ne govorim da je politika da nakon 5 godina je prekid podrske drivera
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Kako god. Poenta je da je normalnije potrositi 1000$ na graficku nego na mobitel,a mnogo vise ljudi trosi te pare na telefone. 2080ti je danas sam vrh performansi, bukvalno nema nista bolje od toga. A i ako uzmes 4k 144hz monitor sigurno imas i pare za 2080ti .
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. Esh

    Esh HWB

    Sad ćemo tri sedmice gledati unboxing :D
     
    heroic and Neso like this.
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

  7. Neso

    Neso Komšija

    Zabrana na review-e je do 14. Septembra, mislim.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad ce se pojaviti neki benchmark za RTX :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

  10. Esh

    Esh HWB



    Malo mi je remake promocija uz next-gen karticu cudna, ali haj..
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Onako realno za moj 3440x1440@100 monitor ima li ikakve fajde ici na 2080/Ti umjesto 1080Ti? Igre koje igram su relativno nezahtjevne (Civilization, PES)...sta ovaj RTX donosi?
     
    Last edited: Aug 24, 2018
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Donosi konacno nesto novo na polju grafike, eto ti u videu o BF5. Ne vrijedi ti ici ako igras takve igre i na toj rezi.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. Decerto

    Decerto Komšija

    cuj targeting 60 fps na 1080p >.< ko da je 2007 godina :D
     
    heroic and Esh like this.
  16. heroic

    heroic Komšija

    Fino um izgleda ovaj raytracing, bolji nego onaj sto sam ja programirao na faxu:D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa brate 16 core CPU racuna Globalnu iluminaciju po par (desetina) minuta za 1 frejm, ovi to pokusavaju real time, ja im kapu do poda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neso likes this.
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ray tracing je jos gori od Global Ilimuncije.
     
    Last edited: Aug 25, 2018
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    Pa dobro,jest ovo 1st gen tehnologija i to,ali ako ces kupovat 2080ti da igras na 1080p rezoluciji sa 50 fpsa,onda ne znam :D ...
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ray tracing jeste dio GI.

    @Decerto Ako kupis 2080ti nije pod moranje da igras sa RTX. Radi se o novoj tehnologiji koju karta podrzava i to je to. Sa druge strane, nije isto rendati RT u battlefieldu i u nekij linearnoj ili indie platformer igri.