Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Hvala puno
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Puno ti je to, evo dam ti ja u zamjenu svoju 1070-ku, ne ide preko 70 :D
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    ~81c je uredu,zar nije nvidia i postavila taj "default" limit za auto boost ? Sve dok ti je kartica ispod 81c ona ce boostat clock brzinu i voltazu.
     
  4. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Temperature target mi je 83c,ako je to na sta mislis.
    Spustio sam power target sa 100% na 75% pa mi sad ne prelazi 72c,da li je to uredu.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jok u redu, neces dobiti onda max performanse. Nek ide slobodno temp, ne bi trebala preci tu kriticnu.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih tu samo odvrnuo ventove na kucistu i gpu za dodatnih 10-20%, mada 83c je nista za tu karticu. I to je vjerovatno u 100% loadu, nije konstantno.
     
  7. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Hvala na savjetima i prijedlozima,na idle je temp oko 40c.
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvo je kuciste ima li dobru ventilaciju grafa? Ako je ok kuciste onda nije dobro pasta nanesena, jer ta grafa ne trosi puno. Koji je model?
     
  10. Neso

    Neso Komšija



    Uh kako naguzise raju sto je kupila prve RTX kartice, drama... Ljudi platili najveci moguci premium i supci izbacise "Super" varijante istih pod cijenama koje su trebale biti na prvom launchu RTX kartica.

    RTX 2080 Super ce biti blizu 2080 Ti, sa cijenom $699, a ljudi platili $1200+ za RTX 2080 Ti :D
    RTX 2070 Super ($499) parira RTX 2080 ($799).

    Sve ove "Super" varijante RTX kartica, su samo izgovor za korekciju cijena. Znaju da su se zajebali na prvom launchu i da im prvobitne cijene nisu bas najbolje prosle kod gamera, a i AMD-u su morali odgovoriti na Navi. Po meni, jako nizak udarac po krajnjeg konzumera. Znaci, svi koji su kupili prve RTX kartice ispadaju beta testeri hahaha :D Uzas...
     
    Picoooka and Esh like this.
  11. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Kuciste je LC-Power 988B Red Typhoon Gaming sa 4 ventilatora a grafika je GV-N2060OC-6GD (rev. 2) nova kupljena prije mjesec dana.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Neso da nije AMD-a sa Navi karticama nebi bilo super serije. Jesu kupci starije serije sad donji, ali za ostatak trzista je dobro.

    Nvidia je uradila jedan vid rebranda uz korekciju cijene, RTX 2070 Super je blago osakaceni RTX 2080 cip, isto je i za RTX 2070->2060 Super.

    Vidjeli su kako je Intel prosao sa premium cijenama i ne zele proci kroci kroz taj scenarij. Ako treba posluj i u minusu, samo da ne gube trziste.
    Ovo ce trajati dok AMD ne dobije trziste, onda cijene idu gore.
     
  13. Picoooka

    Picoooka Guest

    Gigabyte modeli imaju veoma lose hladjenje cak i u klimatiziranim prostorijama ti modeli windforce i Gaming OC idu do 74-75c na auto obrtajima,a naravno po ovim vrucinama u zatvorenim kucistima ide temperatura gore i do 10-12c tako da tih 83c sto imas je normala.

    Pokusaj skinuti prednji panel jer po ovome sto vidim imas slican problem kao i ja sa NZXT H700i kucistem jer je bukvalno hermeticki zatvoreno.Skidanjem prednjeg panela spustices i do 5-6c bar je tako u mom slucaju.
     
  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja sam imao sa sve i jednom grafickom koju sam imao od Gigabyta, ne bitno je li graficka bila AMD ili Nvidia.
    Nove graficke dolazile sa skorenom termalnom pastom, kao da su stavili gips, morao sam strugati.
    Ako tvoja nema na sarafima naljepnicu, tako da ne ponistis garanciju, rastavi i zamjeni pastu.
     
  15. Shark 11

    Shark 11 Guest

    Vidjeti ću nesto,u svakom slučaju hvala vam.
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    @Reventon Ma znam bolan, ali na ovaj nacin raditi korekciju cijena je dno dna. Totalni disrespect prema ljudima koji su kupili Turing sa prvog launcha. Negdje malo dodali Cuda jezgri, malo se poigrali sa clockovima, 2060ka dobila +2 GB VRAM-a i pici misko, eto vam rebrand Turinga. Bas citam, raja je popizdila, ko god je kupio prve RTX kartice. Sto se high end-a od Nvidie tice, najbolje su prosli vlasnici 1080 Ti, ko je kupio odma na launchu.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Ne znam cemu vlasnici prvih RTX kartica imaju pizditi kad je bilo preocito da karte ne vrijede tog kesa ni blizu.
     
  18. Esh

    Esh HWB

     
    Neso likes this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    Qler likes this.
  20. Esh

    Esh HWB