Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam ti onu plazmu preporucuio radi dobre cijene, i solidne recenzije, ipak je tamo Nani. (emigriro) :lol:
    Taj sony batali, cist pocetni model losije slike i karakteristika, philips serije 5 je dosta bolji.
     
  3. bagi

    bagi Novi član

    Ma kako god da okrenes ja jos uvijek mislim da je Panasonic 37'' ili 42'' X20E Tito za signale od nasih kablovskih operatera, a predpostavljam da si na ELTI kao i ja. Sve ostalo je bacanje para, kao sto sam jednom rekao pitu od govana (signal) ne mozes napraviti. Kao sto JVC rece .MKV 1080p uredno vozis na HD ready tv-u, a imas malo vise para u novcaniku :)
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Ovaj gore LG je ravnopravan konkurent Panasovim x10 i x20 i Samsungovim c430, c450 modelima, koji god odaberes neces pogrijesiti, ako se ne varam sve su to paneli pravljeni po neo pdp standardu.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    I jos je 600Hz, ko se pali na to.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Treba mi pomoc oko odabira novog tv-a..
    stari TV me vec dugo zeza tako da je vrijeme za tankog..

    na šta trebam obratit pažnju kod kupovine, sta je bitno a sta ne bitno? što se tice kanala imam MojuTV nadam se da ce slike ok biti.
    koji se modeli najbolje pokazali jel uzet LCD il PLASMA? cuo sam da je LCD izdržliviji, onda opcije SONY il SAMSUNG najbolji odabir..

    svaki savjet je dobro došao, što se tice oko cijene pa nek se vrti oko 1000 km gore il dole nije bitno 100 il 200 km :wink:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Na oko 1200 KM bi trebao moci nabaviti Panasonic P42U20E plasmu, full hd, solidan izbor za taj novac.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija


    zašto plazmu? mislim koji je sad fazon, barem govore da se plazme kvare brže i da imaju neki problema, i da su eto LCD barem izdrzljiviji?
    Panasonic hmm kontao sam il sony il samsung.. mada preferiram sony
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Ova tema ima previse stranica da bi se realno sagledala kompletna prica, no ukratko, realna je prica da su tabori iza razlicitih tehnologija lansirali razlicite price koje su se uz cinjenicu da sa prvim modela tehnologija realno nije bila na narocitoj razini, poslije pretvorile u narodne poslovice i basne. Nedavno smo na jednoj konferenciji culi da je plasma bolja od LCD-a za trzne centre i prostore gdje se pushi?!

    Dakle, ono sto tebe treba da zanima jeste kvalitet slike, mogucnosti i cijena modela, te garancija, a svakako ti savjetujem da prije kupovine odes u zeljeni shop za jedan live demo.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bio sam u jednoj od doticnih firmi, gdje mi nisu htjeli demonstrirat tv ?!?! kao moraju vadit kablov, i slicno, a na prenosnom HDD sam imao MKV fajl od 3GB pff
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Situacija sasvim jasna, tu neces kupiti :) Inace, preko vikenda cemo imati izvjestaj sa otvaranje jednog vrlo zanimljivog shopa u Mostaru koji bi trebao ispraviti sve te trgovacke propuste te ponuditi prave informacije na licu mjesta.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Bjezi od takvih firmi, njima je bitno samo da osisaju ovcu pa se ti slikaj, ja kad tako nesto kupujem imam pravo da vidim kako radi, imali nekih greski i sl. pa nerastu nikome pare na drvetu, sta bi idioti da moraju (ili trebaju) kao vani da vrate novac i uzmu proizvod ako musterija nije zadovoljna.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    KAze meni zena, e smijem ja nista stavljat unutra, samo ova antena.. ebte, reklamiraju led tv, snizenje ,2 godine garancije ( to mi je mizerno za tv..) slika kablovske losa slika, ko da fatas antenom, reko gospodjo, LED tehnologija, zadnje sto je izaslo na trziste, hocu da vidim tu famoznu sliku, a ne ovaj snijeg. kaki, neda neda :) smjesno, naravno da necu tu uzet, al et, dobar tv :)
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Da je dobar imao bi i na kablovskoj barem solidnu sliku, bes ti njega ako moras nosati blu ray da vidis sliku pa na gorenje od prije 20g. zakaci blu ray ili mkv player ima da ubija.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta bi tek bilo da si ga kupio pa ga donio nazad zbog kvara :lol:
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma ne znam, vidio sam grunding 42fullhd,2usb4hdmi, 9404 serija vision 9 1399km + popust

    Moram otici samo da chekiram jos.. Sto rece enis gore nije bitno sta masa prica, bitne su cinjenice.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Mojne ba grunding, nije to vise ona gastajbajterska firma kao nekad, hvataj se panasonica, sonya, philipsa, samsunga, lg-a i sl.
     
  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    ako vec ides na Grundig onda znaj da ne moze pustati mkv filmove sa 5.1 AC3 i DTS zvukom (nisam siguran moze li AC3 2.0) nego samo mp3, aac i m4a, barem je takav Vision 7 7975 model koji sam imao priliku probati
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    zanima me još nešto :)

    da li neko fura mojuTV i lcd/plazmu zanima me kakve su slike jesu li bolje od kablovski operatera ili isto?
    pošto npr gledao sam slike sa kablovske u radnjama pa i nisu mi baš nesto posebno..
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Slika sa kablovske ce bolje izgledati na plasmi, a isto vazi i za MojaTV. Medjutim, odmah u pocetku ti treba biti jasno da ne mozes ocekivati fenomenalnu sliku prije svega zbog rezolucije, zbog cega se i "ganja" HD sadrzaj kroz filmove ili preko satelita.