Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

  2. JVC

    JVC Overclocker

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Puno su para za 32" TV, nevrijede 1100 km, ja za 1300 uzeo Samsung 40D550.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Toliko je para jeer je philips malo skuplji od ostalih, ali najvaznije je sto je Full LED, to vrijedi te razlike vjeruj mi, daleko je bolja slika, kontrast i sl. nego na obicnom.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakav je za gaming na PC-u (FPS naslovi,Racing simulacije itd) i sta bi ti preporucio za gaming na 32" Full HD do nekih 1200 - 1300KM ?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima povelik input lag kao vecina full led modela.Sad ja sam ispo iz fazon sto se tv -ova tice pa nek ti neko drugi predlozi.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nesporim da je kvalitetna slika na njemu ali da je barem 37", i sam ce vidjeti da mu je premal kad ode u prodavnicu i stane ispred njega.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    32" je vise kao veliki monitor. :D
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Zavisi od sobe, jbga da meni neko da 50" mogao bih ga baciti, preselio sam se na drugu lokaciju pa mi je i 32" haman velik.
    Debilno je kupiti 40" i gledati sa 1-1,5m. hajde sa 2,5-4 pa i nekako.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To jeste, ja gledam sa nekih 4 metra i 40" mi odgovara, sve vise bi bilo pretjerano. :)
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja gledam svoj 40 sa oko 3m i meni je sasvim ok.
     
  12. reni90

    reni90 Aktivista

  13. JVC

    JVC Overclocker

    Ovdje na HD televiziji pise SHARP panel,i direct LED (a to je full LED, a ne EDGE)
    Izgleda da je ovaj 5606 losiji nego 5605 i da su presli na EDGE LED.
     
  14. reni90

    reni90 Aktivista

    uzeo sam sony-ev tv
    i sad na laptopu imam HDMI
    Spojio sam recunar i tv medjutim primijetio sam da mi stopa slika hd filma, kad upalim full hd, a laptopov monitor ide max na 1400x900, ne znam da nije do toga?
    Je li trebam neke kodece instalirati? Film je 1080p mkv format
    Edit:
    Evo na youtube sam uzeo neki hd video 1080p i tamo ne stopa
    Imam jos 2 pitanja
    Kako napraviti da mi preko HDMI ide zvuk na tv a ne na laptopu, znam da mi laptop podrzava a i tv vjerovatno s obzirom da sam ga danas kupio
    I drugo pitanje, primijetio sam da mi na tvu kada hdmi prikljucim razvuce sliku previse, isijece mi sa krajeva desktopa jedan dio pa se isti ne vidi.
    Mijenjao sam rezuluciju izlaza na tv ali uvijek isto odsijece pod screen fromat je auto izabran, a nisam uspio sa ovim ostailm opcijama screen formata popraviti ovo
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Nabaci k-lite codec pack, i koristi media player clasic ht nista drugo mora raditi kako treba, eventualno KM player koji ima svoje codece, jedino ako ti je laptop slab sto cisto sumnjam.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Spojis tv i laptop preko hdmi, onda control panel-sound i stavis za tv da ti je default device. Meni tako prebaci zvuk sa racunara na tv, a prije toga u displej postavkama-duplicate these displays. Iduci pu ce sam prebacivati zvuk kada vratis da ti je monitor kao primarni.
     
  17. reni90

    reni90 Aktivista

    e hvala evo napravio sam ovo za zvuk i da mi ne sijece desktop
    jos samo te codece da instaliram pozz
    edit:
    instalirao codece i sve, sa ovim media playerom je ok, mada imam nekad osjecaj da mi malo zastopa, pustam fullhd fimlove 1080p mozda mi je mal refresh rate na laptopu, vjerovatno 60hz, pa zato mi se nekad ucini da zastopa malo?
     
  18. reni90

    reni90 Aktivista

    eh ovako da napisem
    Instalirao sam CoreAVC.2.5.5.0 codec i testiro 2 filma (kum 1 i kum 2) full hd i radi odlicno na bsplayeru (samo sam na njemu i testirao)
    eto ako nekoga zanima
    pozzz
     
  19. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Zapikao sam Samsung 27" LCD D5010. U tehnomarketu oko 750 KM. Nema baš previše recenzija na netu. Je li ima neko iskustva sa novom serijom 5000. Cijena je više nego OK, ako je usporedim sa cijenama vani.
    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za te pare mozes kupiti i odlican tv sa dijagonalom od 32'',mada vidim da je ovaj bijeli i poprilicno stiliziran