Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    e vako raja kontam uzeti novi televizro, sad da ne citam svih 119 stranica XD moze li mi samo neko preporuciti do nekih 1200KM koji je ovako najbojli
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa za 1200 mozes uzeti i 37" i 50", pa ne bi bilo lose da prvo kazes na koju dijagonalu ciljas, LCD ili plasma (u zavisnosti od toga za sta planiras koristiti TV) i slicno.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo ja cu malo detaljnije, namjeravam iduci mjesec uzimati tv, full hd 42" oko 1500 km, moze i vise ako vrijedi. Nisam se odlucio izmedju LCD ili plasme mada sam nesto vise zagrijan za LCD, mora imati usb sa mogucnoscu prikljucenja eksternog hdd te po mogucnosti dnla i lan ili wlan ali nije neophodno. Ako ima i neki sa integriranim 3D da bi se uklopio u budzet, mada vidim da ima ovih jeftinijih koji traze 3D naocale sto mi je nesto bezveze.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    ja sam se odluci za lcd pa eto ne znam koja je diagonala potrebna uglavnom zelim full hd da okusim :) tj kad laptop sa hdmi kablom prikljucim da mogu full hd filmove gledati i tako to, cuo sam da za to treba 40inci min, s obzirom da imam jedno 2.5-3m udaljenost od televizora
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Nisam siguran da li je kod lokalnih firmi na lageru, no model Samsung LE46C630 mi djeluje kao ono sto bi ti odgovaralo, bez 3D podrske.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pa sad, Full HD na 40" i nema neki narociti smisao da sad vidis razliku u kvaliteti filma i slicno, a na toj udaljenosti bi mogao traziti i vecu dijagonalu. U tvoj budzet se uklapa LG 42LE4500 pa pogledaj da li ti odgovara ostatak specifikacija.
     
  7. reni90

    reni90 Aktivista

    evo naso sam http://www.lg.com/sg/tv-audio-video/tel ... LE4500.jsp
    ne razumijem ovaj wireles av link je li mi treba neka posebna kutija za to, ili mogu i sa wirelesom od laptopa da prikljucim, medjutim da li tada mogu fullhd iskoristiti, na laptopu imam hdmi prikljucak.
    i gdje bi bilo najbolje da kupim,konto sam u mobilmediji jer daju duge garancije?
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Treba ti taj LG "Media Box", dakle, ne radi bez toga. Kupi gdje je cijena najbolja i garancija najduza.
     
  9. reni90

    reni90 Aktivista

    ok pogledacu ali ovo je led zar nisu led skupi?
    Koje su inace stvari bitne pa treba paznju obratiti pri kupovini novog lcd ili led televizora?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Led tv ne postoji on je zapravo lcd tv sa led osvjetljenjem
     
  11. LockStock

    LockStock Aktivista

    Moze li neko da preporuca lcd do 500 - 650 mambi, za stariju je osobu. Cak i full hd nije bitan...
    Hvala
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Pa nemas tu neki narocito veliki izbor. U sustini govorimo o 32" modelu, provjeri sta se moze naci od LG-a ili Samsunga.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ima nesto od 650KM od Sony-a u mobilmediji na akciji. Ne znam koji je model, ali vidio sam da ima :D
     
  14. LockStock

    LockStock Aktivista

    Re: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    LG, it is.
    Hvala

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pozdrav. Trenutno nemam dovoljno vremena sa Guglam i citam sve vodice (ali cu imati kasnije veceras kada dodjem), pa da zato priupitam jer mozda ima vise raje sad na forumu, jer se kupovina vrsi sutra pa da ne "okasnim" sa pitanjem :)


    Rodica mi zeli kupiti TV, pa je nasla tri modela koja joj odgovaraju u cjenovnom rangu (i lokaciji valjda), pa me pitala sta je fino da kupi.

    Modeli su svi 42'':
    Philips 42PFL3606H/58 (letak http://goo.gl/sPXov)
    LG PDP42PT351TC (ne mogu naci nista na netu za ovaj model)
    PANASONIC TX-42X20E (recenzija http://goo.gl/yv2oz)


    Ja sto mogu sumirati je da je ovo trece plazma, vrijedi kao neki best buy na ovim prostorima. Philips vidim ima 1080p, ali definitivno ona nece skoro pa nikad koristiti nikakav materijal te rezolucije, eventualno ako ja nekad odem sa filmom, a vecinom imam 720p stvari. LG kao sto rekoh ne vidim nigdje na netu, barem ne ovaj konkretan model. I ovako okvirno sto sam vidio kao "nedostatak" od Panasonicove plazme je da nema USB port za direktno citanje filmova i dzidza, a ova dva imaju. Vidim da HD televizija ima fin review te plazme, nisam mogao sve procitati jer sam stvarno u hici pa sam htio da ovo napisem, ali cu definitivno to procitati cim dodjem veceras.

    Njene potrebe ce biti 95% obicni SD TV signal, vecinom hrvatski programi preko DVB-T receivera i ovi nasi, BHT i FTV, i taj poneki moj izlet da odgledao kakav film. Prioritet znaci je SD signal, nasi programi. Mozda joj u zgradi eventualno prodje i kablovska, ali nece na skoru a i nije neki fan satelitske i toga pa se slobodno SD moze racunati kao ogromna vecina vremena provedenog i ono na cemu se treba fokusirati.

    Soba joj je standardna, 6x4, TV ce se nalaziti na polici ovoj na duzoj strani sobe, secija je neka 4.5 metra od TVa, pa pretpostavljam da je 42'' taman velicina za tu sobu.

    Cijene su kako sam shvatio 900, 1000 i 1100 km respektivno za te modele, za garanciju nisam siguran, pretpostavljam da je neka "standardna" za te proizvodjace/serije.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Radje provjeri LG PJ350, koji se u klasi do nekih 900 KM cini kao best buy.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh, vidim ta dva LGa su po "brojevima" blizu ovome, pa pretpostavljam da je to nesto sto nije tako daleko od karakteristika i kvaliteta. Elem, rodica je kupila taj LG, 42'' PT351. Izbor je bio izmedju ona tri modela radi prakticnosti, iz odredjenih razloga kupovina se morala obaviti danas, Genelec je podaleko a mozda u ovoj poslovnici nemaju ovdje pa bi se moralo cekati da donesu, a nije neka velika razlika u cijeni (ovaj je 900km izasao).

    Od Philipsa smo odustali jer nekako su boje bile ruzne, plus nisam vidio razlog zasto je skuplji 100km od LGa. X20 je fino izgledala, ali onaj odsjaj ubi, dole se u prostoriji koja nije bila toliko svijetla sve moglo ogledati, i na sva tri mjesta gdje je bila isto je sa odjsajem bio belaj. Malko se nekako vidi i zelenkasti trag, ne previse ali se primijeti, a i nekako kad je ugasen neka boja je teget-plava-zelena. X20 je skupjli za vise od 270km bio od tog LGa, a na LGu mi je slika jako fina bila, svijaju mi se i boje i mislim da je crna izrazenija nego na X20. Sam prikaz mi je skoro pa isti, nisam primijetio neku razliku, stim da je radi te crne malo LG mi se za nijasnu ucinio ljepsim, isto tako i rodici. Plus je i pustanje filmova i fazona sa USBa, nista kljucno ali opet fina funkcija da se ne mora kupovati maksuz jos uredjaj jedan da stoji na stolu, pa je i to malko prevagnulo. Tesko je bilo odluciti, ali eto garancija je ista, prikaz slike skoro pa isti, odsjaj je malo jaci na X20, i naravno za tih skoro pa 300km ne vidim bas razlog da se ide na nju. LG je i tanji osjetno, subjektivno je i ljepsi i valjda ce fino biti sa TVom ovim.

    Nisam imao priliku da se igram jos sa HD materijalom, ali sutra cu to istestirati, preko USBa, TV izlaza i iPoda.

    Hvala na prijedlozima :)
     
  19. reni90

    reni90 Aktivista

  20. JVC

    JVC Overclocker

    Serija 5605/6 je full led.