Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene zanima neka plazma, da ima na sebi da cita divx i mkv, 42'', oko 1000KM... Ima li neka varijanta da se tu uklapa?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Danas sam si narucio Panasonic TX-P42U30E. Ostavicu utiske kad dodje, najvjerovatnije u ponedjeljak...
    Ako je nekome poznat ovaj model neka slobodno podjeli misljenje :)
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Bi li se mogo uzeti kakav LCD za 600KM, koristen bi bio za kablovsku od Telemacha. Znam da je premalo ali da se ide na CRT nema smisla.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    mogao bi se nsci mozda lg 32ld320
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bas gledam taj LG 32LD320 (600KM u Tehnomagu), trebalo bi mi nesto za dnevnu sobu. Bitno je da nema veliku potrosnju (zato plazma otpada), a kvalitet slike nije presudan. Gledat ce se iskljucivo SD kanali, TV ce biti upaljen vecinu dana.

    Opet ne bih ispod 32" jer je dnevna povelika, a cjenovno je 600KM granica. Ispod 600KM bi se mogao nac jedino Beko/Grundig ili Elit, a mislim da je ovaj LG ipak bolji od njih. Ima i USB port koji se da otkljucat za reprodukciju video sadrzaja, sto bi bilo zgodno jer ne bi bio nikako povezan sa racunarima, a DVD/multimedijalni player mi ne treba.

    Misljenja, iskustva?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Skoro mi je otac kupovao TV i ja sam im sugerisao 37" ali oni rekose da im je 32" dovoljno jer im kao soba nije dovoljno velika.Neki dan govorri kud te ne poslusa.Nesto mi je 32" pomalo,jedino ako ce se gledat bas iz neke blizine.U svakom slucaju glasam za TV sa podrskom za multimediu.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam u svojoj sobi 42" plazmu na kojoj se gleda uglavnom 720p mkv, ponekad neki SD divx, od SD televizije jedino F1 utrke, medjutim ovaj tv bi bio 95% za SD televiziju i radio bi stalno.

    Ne bih isao na vise od 32", jedva da i 32" modela ima za 600KM. Meni je isto malo 32", ali obzirom da trenutno imamo 21" CRT... :mrgreen:
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eh eto, kupio sam, tj. dobio, LG 42PW450. Lijepa je, nije bila skupa, a posto mi je sad kuci isto LG i to neki je i tada bio jeftiniji model, a ja zadovoljan slikom, i ovo bi trebalo biti OK :D
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Vec par dana przim Panasonic Tx-P42U30E. Za sada mi se cini sasvim OK mada nisam jos testirao filmove i igre na njemu jer prvo moram da razvijem pixele tj. 200 sati laganog rada :(. Dok se to ne pregrmi ostaju mi samo SD kanali da gledam
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Sacekaj, jos jednom, sto ne bi mogao gledati filmove u prvih 200 sati? Preporuka se odnosi samo na staticne stvari (na primjer logotipovi na TV kanalima, titlovi itd.) i filmove koji zbog formata ostavljaju traku, odnosno nepopunjen prostor te postavke za kvalitetu slike i osvjetljenje..
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Predlazem ti da ukines titlove dok je ne razradis, jer se zna desit retention, imao sam problem sa tim pa da te unaprijed upozorim!
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Ovo je jedini razlog zasto volim LCD, plazmi moras titrati ko trudnoj zeni.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam prije par godina kupio plazmu, nikad nije nista pazeno, upalili je i poceli gledati. Eno je radi ko' doxa :D
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    @ Enis
    Ma problem sa filmovima je u tome sto su velikom vecinom radjeni u Cinema formatu (ne znam tacno omjer) te na vrhu i dnu imam crne trake koje se trebaju izbjegavati na pocetku.
    @Juka
    Ma titlove gasim svakako ... samo mi smetaju. i na TVu i kada gledam filmove.
     
  15. retrorobot

    retrorobot Novi član

    Pozz raja,kakvo je vase misljenje o lg 50 pt 353 plasma tv u genelecu oko 1200km?

    Hvala
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Dodaj na to pdv od 17%, i vjerovatno popust od 5% ako uzimas kesom. Tako da izadje oko 1330KM.
     
  17. retrorobot

    retrorobot Novi član

    Pa svejedno cjenovno prihvatljivo za ooooogroman tv...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest prihvatljivo, ali povelika je dijagonala za tu rezoluciju. Ipak bi na 50" trebalo ic na full hd.
     
  19. alispahic

    alispahic Guest

    Pozdrav ekipi molim za misljenje o LG 3D Plasma 42PW450 takodje u genelecu je na ponudi
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Prije neke dalje rasprave o konkretnom modelu, da li ti je ovo interesantno zbog 3D podrske?