Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znacajna je razlika kad gledam kvalitetne 1080p ripove 8-10gb,dok slabiji ripovi oni yify po 1gb i sl izgledaju isto,mozda cak i malo bolje na plazmi jer jel plazma 852x480 pa nije u stanju da prikaze koliko su loshi :) a kako rekoh SD je miljama ispred na plazmi
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Ma bolje ti je da se ozenis :D :D :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma kakvi,bolje neg uzme TV,Tv se moze ugasiti :lol:
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Prvo se moram skućit, neće žena ništa ispod 42'' :D
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne mogu se ni svi HD kanali porediti, nasi najbolji HD kanali vrte 7-8Mbita protoka (AlJazeeraBalkansHD) dok npr engleski SkySportsHD kanali imaju bitrate oko 20Mbita i ponajbolju sliku koju sam ikad vidio na nekom kanalu.

    Federalna za produkciju i emitovanje koristi analognu opremu sa pocetka 80ih, stoga se i slika ne moze porediti sa digitalom sa Fejsa.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zašto bi to radio i pravio dupli scaling? To što ima 768 vertikalnih piksela ništa ne znači, jer imaš i gomilu LCD-ova sa tolikom vert. rezolucijom.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako zasto? PS3 moze samo baciti ili 1080p ili 720p a ne 768p. U oba slucaja imas dupli scaling.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Praviš nauku od 40 piksela koji su u praksi totalno nebitni. Staviš u xmb-u samo 720p i riješen problem.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    A po sirini? :) Probaj na kompu staviti rezu na prvu manju pa vidi rezultat, jest da to ove plazme bolje odradjuju ali najbolje kada se pixeli poklapaju. A za PS3 onda najbolje traziti 1270x720 tv a ne 1024x768, ali za filmove tv i za buducnost ipak full HD.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Par metara su mi udaljeni 1080p LCD i 768p Plasma, ne moram ništa probavati, sve je već ispitano.
    A vertikalnih 720 piksela su samo imale 37" Plasme koje se više ne proizvode.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    znam da federalna koristi plaho staru opremu, znam i da nasi hd kanali nisu najbolji na svijetu, uglavnom poenta mog posta je ako bude trazio tv na kojem ce mu svi kanali izgledati dobro bojim se da ce ostati neozenjen :mrgreen: :mrgreen:
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znam i mislio sam na lcd, al glupo je danas kupovati tv po mjeri ps3.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ne misli uzimati PS4 u skorije vrijeme a tv će se koristiti uglavnom za gledanje kablovske tv i malo serija, ne vidim razloga zašto bi davao 400-500KM više. Uglavnom nek' ponese kvalitetan 1080p i 720p materijal na usb sticku i isproba u radnji odgovara li mu ili ne.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nije to to pogotova ako do sada nema dosta provedenih sati ispred nekog HD tva. Kako rekoh u pocetku ce biti odusevljen poslije crta :)
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Odoste vi pravo daleko :D Pa da se citiram, ima li igdje ova malo veca i 1080p plazma? Ima li sta od ovog Philipsa, 42PFL6008K/12? Njega definitivno mogu nabaviti, i ako ne bude ovih plazmica koje su sad na listi, ne bih puno vise razmisljao i nabavio bih vjerovatno to. Nisam danas bio kod kuce pa nisam stigao obici ove prodavnice tu, niti sam dobio odgovor od ova dva online shopa gdje sam poslao upit, pa ce valjda sutra biti vise informacija gjde i sta bi mogao nabaviti. Isto tako ovo pitanje za servis je i dalje tu.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja ne znam zasto niko ne preporucuje LG televizore...ekstra je kvalitet i slika a cijena je niza nego kod samsunga
    i jos neki preporucuju plazme...ne znam ali ja ih ne bi nikada kupio u 2014. godini
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A sta bi kupio, LED svemirsku tehnologiju? :) Jesi ti gledao u plazmu ikad?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro sad, nije ta PS4 plazma beton. Ja jesam zadovoljan ali nikakve nema prednosti u odnosu na LCD.

    Što se tice te rez i oštrine, koristim uporedo istu zajedno sa 32" 1080p LCD tv-om i ne doima mi se uopste mutna ni sa SD kanalima. HD kanali su odlicni. Udaljenost od plazme nekih 4m.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Kolega bas sad uzimao sebi tv do 1300km, i na kraju je uzeo u metkovicu u hr tv koji je kod nas 1700km, taman za 1300km, u to je gorivo uracunao. I 2 god garancije.