Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nemam pojma sad , ovaj Toshiba 40L2433DG 730KM je povoljno , ako nebude Sharpa mogao bi i ovaj.
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Stigao mi Sharp ,malo sam bio nestrpljiv sa dostavom(dan dva gore dole). SHARP LC-42LD264E 699KM+8KM dostava , zadovoljan sam.
    :)
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kakva je slika generslno, to mi nedzo jeftino za tu dijagonalu?
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Jako dobra , i mene je cijena privukla ,tek se pojavio model i par reviewa bolje reći komentara i to pozitivnih i 'ajd reko': sve u dure. D3 telemach risiver super nema šta i to sam probao samo smart opcije sa picture(dynamic,thetar,standard...) ručno se može vjerovatno još popraviti (kontarst,sharpness,itd itd).
    Pustio sam fHD film sa PC (via HDMI) e stvarno fenomenalno izleda,superiška. Interneta nema i ne treba mi jer je PC u sobi a to bi bilo 100KM dodatno.btw

    Preporuka :)


    dodatak: razmišljao sam i o totalnim jeftinacima(elit,Vivax,Vox) jer samo se film ponekad odvrti i to je to ali radi 100-150KM dodatno rizikovati (da li će me potrefiti panasonic panel(što ima slučajeva) ili neki škart... sve u sve isplativo ovo sa Sharp.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Šta je ovo sa GPU i Idle , kada je HDMI u Tveu ? Nema više downclock na 300Mhz sad 500Mhz uvijek ? I temp 5-6C više.... LoL
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    kad je vise od 1 monitora spojeno iskljuce se 2d klokovi, ram radi uvijek punob brzinom i u funkciji su samo 3d klokovi (bar je tako na amd-u) :wink:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Kod mene na 770GTX 2 monitora spojena DVIjem i 2D clockovi su ok. Al ako HDMIjem spojim i TV onda grafa digne klokove
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    ^hmmm onda je to na amd kartama drugacije rijeseno, i prije dok su bila samo 2 monitora spojena (dvi izlazi) automatski je iskljucila 2d klokove kao i sto su sad iskljuceni kad je u pogonu dvi, hdmi i dp port....hd6850 grafa kod mene
     
  9. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.
    moj stari samsung crt je neunistiv.
    ako uspijem suprugu nagovorit' da kupim novi tv,
    moze vase misljenje?
    da li tv sa linka vrijedi 769,00 KM?
    trenutno akcija u fis vitez.

    http://www.panasonic.com/hr/consumer/vi ... s520e.html

    soba je 4x4,gledamo kablovsku,cesto filmove i koncerte.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Suprugu moras nagovoriti, ne uzdaj se u crkavanje starog televizora. :D

    Sto se tice ovog modela neka ti neko drugi odgovori.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislim da je odličan TV za te pare
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Za tu lovu nema bolje , skuplji od mog 69KM (gore par postova sam pisao) , mislim da oni imaju optimizaciju slike sa sd kanale na kablovskoj što bi vama valjalo jer gledate.
    Kod mojih staraca je Philips neznam tačno model 39" iz 2013 , za nijansu su sd kanali bolji (jasnije,čistije...) a ostalo je isto kao kod mog 42" Sharp. Izgleda da je neminovno što je veći ekran na fullHD opada kvalitet slike na sd kanalima. Javni servisi na mom TVeu izgledaju jadno , dok recimo HRT,Discovery,National,CNN itd itd puno bolje .
    "Zapuco'" bi u Vitez po taj model što prije.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sve zavisi od izvora SD signala. FTV i BHT su katastrofa na mojoj ST50 plazmi, dok su HRT, RTVSLO, Nova, RTL SD kanali na satelitu FULL HD naspram ovih nasih. :)

    Ocito da nas javni servis i dalje koristi analognu tehnologiju iz doba olimpijade. Kako drugacije objasniti drasticnu razliku sd signala kod javnog servisa i ovih drugih.

    A kad tek gledam FHD tekmu na satelitu i presaltam na FTV na istu utakmicu, aj majko mila, ko da si razlio vodene boje. :)
     
  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Moram se ispraviti u vezi mog Sharpa 42" http://www.sharp-cee.com/cps/rde/xchg/s ... 4E&cat=111 , donio sam D3 V2 i spojio: kvalitet slike je identičan kao na 39" Philipsu , da li je moguće da je ovaj D3 risiver lošiji (razlika je što je napajanje unutarnje,nema usb naprijed za snimanje-ima otraga- ,i malo je sitniji fizički). Mislim ako postoji razlika u koji procenat kvalitete prikaza pitam se jel me tu spucala fatamorgana; bila je na SK1(FHD) live utakmica i pimjeti se razlika , i sa ostalim 32FHD kanalima je uočljivo.

    Probao sam 720p filmove i izledaju predobro ( sa HDD via usb) , titlovi funkcioniraju najnormalnije , čita dts audio , aple mp4(audio i video) , neke stare codexe nije prepozna H.263 čini mi se AVI.

    sve u svemu još jedan + , postoji i opcija podešavanja backlighta (on/off , 0-100).

    :D


    edit: dan poslije: oba sam risivera probao na jednom TVeu , pa drugom i moram potvrditi da je uredu sa risiverima tj kvalitet slike je identičan ,kako sam pogriješio nemam pojma,ooooppppps!!!
     
  15. kio

    kio Komšija

    Raja treba mi preporuka za TV (Smart)... Pisao sam par postova ranije...Budzet je 1000 KM +/- 100 KM...Bilo koja radnja u Sa odgovara...GLedao sam nesto u Domodu (LG i Philips), techno shop...
    Evo dobih Imtec katalog, valja li cemu http://shop.imtec.ba/lang/20054-philips ... light.html
     
  16. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Ovaj sa 5god garancije zvuči primamljivo: Philips 47PFH4109 - 47" - 119cm FULL HD*5 GOD* 999KM

    http://www.ekupi.ba/Philips-47PFH4109-- ... 32580.aspx

    Zar nije najbolje da ti na vrata donesu TV ,odabereš,par klikova i to je to! Baš sam pitao iz 24Vip kada je meni donio TV e neki dan da li se može oštetiti i je li bilo slučajeva , rekao mi je 1000+ je razvozio nikad ni jedan se nije oštetio!
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Odluka pala na 40W605, ne bi odgovarala veca dijagonala na sim rig. Vidim najjeftiniji je u Univerzalno-om, jel ko uzimao tamo, da nisu kakvi refurbished modeli?
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nadjem sada papire i pise Sony garancija-ovlasteni servisni centar Tehno Mag :?

    Mene je Neo potkacio :smt005 , ne znam sta cu napraviti, ako nista malo pogledati sta ima novo...

    igleda lijepo ovaj 40W605
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih prije odabrao ekupi nego univerzalno, ebes 50KM...