Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znači još LCD-i trebaju pure jesti da prismrde plazmama?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tačno treba kupiti jednu HDReady plazmu i ostaviti je u podrumu na neodređeno. :D
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jesi li siguran da ti je ok primjerak, na testovima je spominjano blago probijanje po rubovima, nista posebo uocljivo...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta je kome blago, poslje plazme mi je užasno. Zaboravio sam i uglove, ovo ih praktično nema, moraš biti ravno ispred da vidiš sve detalje, plazmu možeš gledati iz mrtvog ugla. I sad kada skontaš da HD redy 42" plazma košta 600 - 700km :D
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam neki dan kupio sony w705b, i mogu reci da sam prezadovljan u odnosu na moj samsung first gen led lcd.

    Uglovi pate i to mi je zapravo jedina mana, probijanja svjetla nema nikako, znaci 100% clean.
     
  6. Barcod

    Barcod Novi član

    Poz pisao sam ne tako davno.... eh sad gledam u FIS-u akcija Philips 40PFH4009 600 km znaci bez smarta i 3d al to mi nije toliko ni bitno ( full hd )
    Eh sad me interesuje kakav je ovaj Philips ko marka ,i ima li ko od vas konkretno isti model kakvi su utisci opcenito...
    Ovaj mi tv paše cijenom pošto sam još mislio uzet digitalnu(trenutno sam na sd kablovskoj ) pa bi se nekih 1000 km za sve bilo
    savršeno gledajuci ,i onaj Samsung UE40H6400 3D LED TV koji je sam cijenom 1099km (doduše tv je macka) :lol:
    Pa ako ima kakvih TV lcd slicnog cijenovnog ranga podjelite
    Hvala :smt006
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sto se tice garancije, ova akcija od 5 godina, treba se dobro raspitati sta, ko i kako (ako si u prilici, najbolje je procitati garanciju i servisna mjesta). Npr meni sada treba, a Data project (firma) vise ne postoji, Beko ne daje 5, nego 3 godine garancije sa dvije dodatno za rezervne dijelove bez servisa.

    Philips je dobar brand, ali serija 4000 je nesto niza klasa - "stara", ako se to tako moze reci , cijena je OK (super).

    Na kraju, kupi sto veci TV, orjentaciono 32" za 1,5m za HD/FHD, pa po 0,5m za svaku narednu, npr Izrael vs BiH na 32" i 4m udaljenosti, snimano iz daljine, nisam mogao prepoznati brojeve igraca na ledjima.

    U FIS-u su bile i plazme na akciji :)
     
  8. Barcod

    Barcod Novi član

    Ovaj konkretno model je 40 tako što se tice moje prostorije dje cu da gledam sasvim je OK ta velicina ... ovaj konkretno model ima garanciju 2 god.
    Ma još cu malo da pogledam ove lokalne prodavnice ako šta popusta bude pred novu god :mrgreen:
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Zamolio bih za pomoć...
    Crkao mi LCD star 8 godina, pa bih trebao uzeti novi. Ono što mora imati:
    - minimalno 42", Smart TV, Wi-Fi, YouTube (ne znam da li svaki smart ima?), cijena

    Tražio sam i gledao i otprilike suzio na ova dva:
    - SONY KDL 42W650 - 969,95 KM (Odabran za Best Buy LCD 2013 od strane HDportal)
    - PANASONIC TX 42AS520E - 949,95 KM (5 godina garancije)

    Ukoliko imate neke druge preporuke sličnog cjenovnog ranga pišite :smt006
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolji je Sony od ta dva.
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Hvala Neo!
    U prodavnici mi govore da je W650 prošlogodišnji model, te mi nude KDL 42W705 koji je 50KM skuplji.
    Da li vrijedi dodati i uzeti ili je W650 ipak bolji?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema veze što je stariji, provjereno je dobar. Ne znam iskreno kakav je taj W705.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    kakav je ovaj TV Samsung 32H5000 treba mi preporuka sto jeftinije uz sto bolji kvalitet koristit cu ga za moju TV i da spojim na komp. Samo volio bi da su uglovi gledanja normalni eV SAD imam lg 24monitor od 5stoja kojem su uglovi gledanja loši crna boja se gubi kad se gleda ispod monitora tj sa kreveta
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam da li je prava tema ali tokom gledanja south parka, primjetio sam da su likovi ponekad providni: http://pokit.org/get/img/fc96094bd1fa70 ... 3a0c70.jpg

    Medjutim isti video, na PC-u i na laptopu i likovi nisu providni. Pitam jarana koji isto ima plazmu, kaze da nije nikada primjetio. Kod mene je ona samsungova 43" PS4 4500. Nije burn in jer kada pomjeram video, na istom dijelu klipa je linija. Nije uredzano na tv-u.

    Jel' ovo neko skuzio dok gleda south park ? Ili ovo moja plazma nesto proicira ?

    ..ili ove nijanse tn panel ne vidi.
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Bio sam danas u prodavnici, nazalost W650 imaju samo taj izlozen (sto je bio upaljen) i iz tog razloga mi se ne uzima a inace se ne proizvodi vise (pise i na Sony stranici da je discontinued) pa se ne moze ni naruciti drugi. Ostaje Panasonic i ovaj novi Sony W705 (nasljednik W650) kojem je cijena 1050KM. E sad pitanje je da li se isplati razlika od 100KM u odnosu na Panasonic. Garancija je ista, 5 godina. Hvala na dosadasnjoj pomoci!
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam, ja bih dao stoju više za Sony.

    Slabo je to, ja bih radije uzeo HDReady plazmu. Nije za korištenje u Windowsu ali igre će izgledati odlično, plus nema bolje što se tiče vidljivosti iz uglova.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Odg: Odabir Plazme/LCD-a...

    Oki thx imaš li neku preporuku.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samsung 43H4500. Ako ti nije velik mislim da ćeš biti zadovoljan.
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    nazalost prevelik mi je jer imam jedan prostor za tv-a ovih dimenzija sirina 87 visina 52
    Mogao bi ja njega stavit i na zid al problem je sto mi je stara stolarija grijem se na struju i onda kad to dvoje spojis ima dosta vlage tako da nekako me strah stavit na zid kontam sjebat ce ga to :D (zid je blizu prozora koji inace bude sav mokar ujutro)
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    Moze li preporuka do 7 stoja, 750 kakvu telke?
    Sto veci, sto bolji, da ima 2 hdmi, full hd, nista posebno, konzola, filmova uglavnom.

    Kakav je ovaj sony 40R480B?

    Ili nesto drugo, bilo kakav prijedlog.

    Hvalaaa