Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Poklikaj sve, ne mora biti logicno :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najlakše je 3D aktivirati "turn 3d on" glasovnom komandom.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    48H6400
    Spojen kablom na ruter zajedno sa jos dva kompa i popcorn hour playerom koji opsluzuje drugi tv.Popcorn uredno vidi shareovane foldere u kompovima dok TV ne vidi.Vidi i tv neke kao videos,pictures,music al ne bas onaj folder sa filmovima kojeg sam ja izabrao.

    Ima li neka caka da se to podesi pa da se ne moram peglati sa prenosenjem filmova na stick kad hocu gledat nego da ih gledam lagano direkt iz kompa sa internim media playerom.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

  5. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Gore je neko spominjao različite modele televizora. Baš sada gledam i vidim da i na next.ba samsung 48" 6400 ima 2 različita modela:
    Ovaj
    i
    ovaj

    Koja je razlika? Nije valjda da uvaljuju neku varijatnu sa lošijim panelom? Ili refurbished?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam kupio tu jeftiniju verziju UE48H6400AKXXH,proizvodnja je "made in slovakia" a i provjerio sam u service meniju i samsungov je panel,garancija je 24 mjeseca a na refurbished modele je gara obicno manja nego na klasicni model. Ne vidim sta bi bila razlika,jedino sam na netu negdje vidio da ima verzija sa malo boljim Smart daljinskim koji ima touch pad na sebi,mozda je to taj sa tim a mozda je i samo šišanje onih sa dubokim dzepom.
     
  7. chivas

    chivas Novi član

    Nema razlike, isti modeli, isti paneli, ista tvornica, nisu refurbished.
    Radi se o više dobavljača istog modela, različite ulazne cijene i to se, logično, odražava na iznos maloprodajne cijene.
    Kod konkretnog modela razlika u VP cijeni kod ova dva dobavljača je oko 20%. Čudno, ali tako je.
     
  8. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Stigao tv, Samsung 48UE6400. Odličan je ali brate ovo je previše komplikovano za mene :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    I ja sam bio malo ko u cudu dan dva a jos me tehnika bas ide od ruke,za par dana ces ga znat ko svoj dzep.
     
  10. black

    black Komšija

    Koliko je taj Samsung? Moze li se na rate uzeti preko Intese?
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kod next.ba ne mozes sa intesa karticama, samo unicredit, placa se preko pikpay servisa ako hoces na 12 rata i naravno cijena je veca. Za kes je sad 1290, na rate 200KM vise.
     
  12. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Pošto je nekoliko forumaša već kupilo isti TV - znate li možda kako da se popravi Lip-Sync problem? Trenutno mi je povezano preko HDMI i koristim Plex za puštanje filmova ali imam problem sa lip-syncom za poluditi. Koliko sam vidio, 2135 je trenutni firmware i ne nudi mi se opcija da ga updejtam.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ručno skini update sa .uk support stranice i updateuj.
     
  14. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Čini se da ga je to popravilo :smt023 Hvala Neo
     
  15. dadodur

    dadodur Novi član

    Ljudi trebam uzeti neki tv 42 inča smart tv 3D...ima li ko kakvu preporuku
    gledao sam LG 42 LB700V cijena oko 1100 KM

    pozzzz hvala
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moze li se ista kupiti od 40" za nekih 800KM? Na tv bih jedino gledao HD sadrzaj preko HDMI i PS4, i reda radi ubacio DVB-C/T karticu od HS-a...
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  19. flatron

    flatron Novi član

    Pozdrav, renovirao sam stan pa je sad dosao na red i tv. Ako moze preporuka, mislio sam uzeti neku 50-ku do nekih 1500 km da se moze kupiti na podrucju tk (genelec, tehnoshop, imtec i sl.). Nisam imao vremena da googlam zbog posla pa bi svaki savjet dobro dosao.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    48H6400 1250~1300km odlican smart 3D TV i sigurno dobijas samsungov panel na njemu.
    50H6400 1350~1400km isti tv sa 2" vecim ekranom ali postoji vjerovatnoca da ne dobijes samsung panel. Cijene su sa ekupi.ba ili next.ba,nazoves ih danas sutra u jutro brza posta donosi TV,placas vozacu kešom,karticom ili cak na rate ako imas odgovarajucu kreditnu karticu,sve to bez kamata i sa besplatnom dostavom.