Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Pozdrav,
    uskoro planiram kupovinu novog TV-a pa bi zamolio za preporuku. Zanima me veličina 40-42'', cijena 1000-1200 KM. Uglavom se planira gledanje kablovske i filmova. Šta bi mi preporučili u ovom cjenovnom rangu?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Mozda Sony 43w755, ili neki od novih samsung tv-a da ti pravo kazem neznam kakvi su ovogodisnji modeli nize, i srednje klase, panasonic nije los, ali ako ti je player bitan tu su tropa tv u 2016g. koji necita dts mi je promasaj decenije, philipsi imaju dosta problema zavisno od modela, imaju ih stotinu pa je ziva zbrka, uglavnom pogledaj par modela pa vidi to ti je vecinom tu negdje, mada mislim da ti je ovaj sony najkompletniji proizvod sto se mogucnosti, i slike tice.
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Ljudi postoji li neki tool za uredjivanje liste kanala na ovim sony android platformama? Nesto kao dreambox edit za enigma2 risivere


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

  5. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Koji bi bio bolji izbor od ova dva, izuzimajući 3D:
    https://www.shop.imel.ba/index.php?rout ... ct/compare
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Koja dva, ovo mi otvori nesto prazno, tj. bez ikakvih televizora.
     
  7. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

  8. JVC

    JVC Overclocker

    To su jako slicni televizori, samsung je 3d, sto ti nije garant bitno, sony je android sto je dobra stvar radi ogromnih mogucnosti nadogradnje, nabacis kodi sa kamarom addonasa, i uzivaj do besvjesti, novija je generacija od samsunga, slika im je tu negdje mozda je sony malo bolji, i sony je veci 7,5cm sto nije malo, koji god kupis neces pogrijesiti, ali ja bih sony radi androida, i zato sto je novija proizvodnja.
     
  9. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Znači od ova dva koji god da odaberem nije loš izbor? Samsung mi je jeftiniji oko 350 KM, pa vidjeću, ipak nije zanemariv iznos ako kvalitet slike između ova dva nije drastičan. Što se tiče smart opcija, ni to mi nije neki veliki prioritet, bitno mi je da je hvalitet slike dobar a za ostalo ne predstavlja mi problem ni da povežem sa PC i puštam multimediju.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Onda ti je svejedno, najveca prednost sony tv-a je u androidu, ja koristim najvise kodi, ako nekoristim blu ray ili vanjski media player, tv mi je zadnja stavka, samo multimedia.
     
  11. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Hvala puno, kad kupim javiću utiske :)
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Imas trecu opciju sony w705c on ti je haman isti kao 755 samo sto nije android, a odlican tv, pogotovo sto ti nije bitan 3d, ni smart ti nije od najvece vaznosti.
     
  13. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Evo mene sa malim kašnjenjem, nisam kupio još ništa, odem da kupim ovaj Samsung kad ono nema. Prodavač mi preporučuje LG 42LF652V, ima li neko iskustva sa ovim TV-om?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    LG je ok ako uzimaš 32" ili manji. Nije nikako dobar za veće dijagonale.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

  16. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

  17. JVC

    JVC Overclocker

    LG koristi ips panel koji ima dobar vidljivi ugao, ali odvratan kontrast, los za filmova u zamracenom prostoru, dobar, ako imas zenu, i sitnu djesu pa se gleda sa svih strana.
    philips sve serije ispod 5 ili 6, izbjegavaj u sirokom luku, ovaj samsung preskup za ono sto nudi, ali ti vidi tvoja lova pa skontaj, ali bolje se nategni jos 200km pa kupi sony nego ovo neprovjereno.
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Sad si me totalno raspametio........ znam da nisu ok u totalo zamračenoj sobi , ali sam mislio LG je vrh ! (ne mislim na OLED) ?!?! :roll:

    http://www.olx.ba/artikal/21261321/lg-tv-60uf695v/

    LoL
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    ma kakav vrh, oled ok. ali ostalo srednja klasa, pa cak i serije 8, i 9, a da negovorim o ovom seije 6, samsung je po meni daleko bolji u svakom segmentu.
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Hvala druže na info , ovaj LG bježi iz mog budžeta btw , svakako ću te kontaktirati prije kupovine jerbo reviewu (razno razni) su dosta kontradiktorni , oni su uglavnom obični EPP.