Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Anyone?
    Sta je ovo narode tko mi spoji temu sa drugom, hahahaha. :smt005 :smt005
     
  2. black

    black Komšija

    Ima kod Stanica u Techno Shopu vjerovatno. On drzi onaj "najjeftiniji" OLED 55" 3500 KM a ova E6 serija vjerovatno moze na narudzbu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, raspitat cu se.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo Panasonic ganjat' kad je 4K OLED u pitanju.
    Mada bih ja sačekao jos dvije generacije prije kupovine.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja kontam, sta ja znam jesu li ispravili djecije bolesti oled-a.
    Panasonic je out od my reach, veceras sam vidio neki sony u dr tehno, ovogodisnji model, 3500km, nije los.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo ips model, frula, dajte neku preporuku, 55 inca plafon.

    Edit: nasao sam samsung 55ks9000, naravno u nasim radnjama ni glasa, samo na piku nasao, sad koliko je sigurno, ne znam.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Panasonic oled koristi lg panel, a ostalo u pet deka, nema logike placati vise istu stvar.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima ovaj sammy u next.ba, kakvi su oni, jeli sigurno?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Jedino LG i gura OLED panele trenutno. Ne znam kakvi su ovi 2016 modeli od LG, prosle generacije se nisu proslavile
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Imas recenzije E6 serije, vrh, i tacno jedini lg proizvodi oled panele, panasonic, i sl. pakuju njihove sa svojom elektronikom, i imenom.
     
  12. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Ja sam na ekupi.ba MasterCardom kupio svoj. Nedavno sam u nextu uzimao kuciste i bili su brzi. U nedelju narucio u utorak preuzeo u Hrasnom.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Džabe što je LG panel kada zbog custom elektronike daje znatno bolju sliku. Svakako su u pitanju petocifrene cijene, koja hiljada gore dole u ovom segmentu ne znači puno.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx svima, ipak cu ici na 55ks9000, ipak je duplo manje para nego e6, bit ce vremena za oled.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar izbor. Uplati još Netflix pretplatu zbog solidnog broja 4K sadržaja.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Vala nesto nebih isao na panasonic, em skuplji, em softwerski puno losiji, elektronika je tu negdje, slika isto, ima recenzija kamara e6 je mrak, naravno bolesno skup, jedino mi se svidja sto rade ravni ekran jer ono krivo smece nebi nikad kupio, da je 50% jeftinije, a za 4k je meni licno prerano dok nebude sve 10bit. hdr. dolby, i sl. plus sadrzaja kako treba sve je ovo sada traljavo.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam prezadovoljan 4K investicijom, najbolji TV koji sam uzeo zadnjih godina, a na Netflix-u već solidan broj naslova. Uzmem još novi Xbox One S sa UHD playerom i miran sam do 8K tranzicije.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Daleko od toga da nevalja, ali ja necu da zurim jer hocu da uzmem sa svim blagodetima 4k, a netflix me netangira puno radi prevoda, 4k je jos u povoju tek kada zazivi onda cu se odluciti za to, a dotle mi je dovoljno fullHD samo da je dobrog snimka, bez toga ti nevrijedi ni 16k kad bi bilo.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nemam ni FullHD jos, a ljudi vec prelaze na 4k. :D
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    PC, Xbox One S, PlayStation 4 Neo, UHD BR, HDR igre, streaming servisi, ima materijala koliko hoćeš.
    Na zapadu je zastupljenost 1080p ekrana značajno opala prošle i ove godine.