Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Haha istina , kupio sam 43" Sony W807c.
    Sad mi zao sto nisam kupio 50" jer gledam sa 2.5m .

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    ne mogu Dino,to mi je van svakog budzeta a i bacanje para,jer kao sto rekoh,ne gledam tv osim utakmice i eventualno film sa sticka
    ono sto meni treba je veci ekran i slika da je kvalitetnija,jer sam bas zadovoljan sa slikom na ovom starom tvu,iako je 32 inca samo
    najradije bi opet neki LG smart sa onim web OS om,kako sam vidio po netu,to je jedan od najboljih interfejsa za pametne televizore
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Ja stalno trubim tv nemoze biti prevelik, ja sam kupio 50" gledam sa 2m, i da sam bogdo imao love za 65", odem kod kolege i rasplacem se kao zid tv, ma ljudi pustis blu ray, i uzivas, cista perverzija.
    Nazalost nisam se mogao protegnuti jer je bio u planu novi av receiver stari ima 8g i vrijeme je za novi, napokon sutra stize.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Samo da napomenem da ovdje dva covjeka traze novi tv sa razlicitim budzetom ;)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam se pogubio ko sta kome savjetuje :) ja čekam da mi žena počne raditi, ako bog da za par mjeseci i idem ofanzivno :)

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  6. black

    black Komšija

    @zippoo daj tacan model trenutnog TV-a. Mozda imas VA panel koji ima veliki kontrast. Sad su svi LG tv-ovi IPS i on ima slabiji konstrast a prirodniju reprodukciju boja. Obzirom da je za filmove tu veci kontrast VA panela dolazi do izrazaja. Bolje idi na Samsung model jer oni imaju VA panele

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    lg 32LD465
    http://www.bug.hr/digitalije/televizori ... /1024.aspx
    evo ovdje ima ocjenu 8.6 na bugu
    http://panel-tvs.tech-specs.com/lg-32ld465-n58746619
     
  8. black

    black Komšija

    Kod tebe je IPS panel , osim sireg ugla pod kojim mozes gledati IPS nema bas nesto korisno.
    Ali ako ti ne smeta slabiji kontrast onda ima na ekupi za 899 KM LG 43" sa webOS 2.0 .
    Svi ovi slabiji LG IPS televizori su u pet deka tako da ne moras previse razbijati glavu. Stavit cu link u edit.
    EDIT:
    http://www.ekupi.ba/LG-LED-TV-43LH560V- ... 29813.aspx
    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Upravo tako. Ja bih radije promjenio sav namještaj. Meni je 65" san snova. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    gledam u omegi u Tz 2300KM 65" grundig, pa to dzabe bemu.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kad sam ja roditeljima kupovao neki LG prije godinu-dvije, svi su imali iste cijene LG-a, i Stanic i Genelec i ne znam gdje sam jos gledao. Rekli su mi da oni ne diktiraju cijene, da se mogu razlikovati max u nekoliko KM. Tako je i bilo, svugdje u 2-3KM.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sta bi,cije panele koriste vox,telefunken,tesla
    da li to vrijedi uzimati ,cijene su 30-40 % nize u odnosu na ove jace brendove ?
    sto se tice ovog LGa od 900 KM,vidio sam ga neki dan na ekupi,pratim tu stranicu na fb,pa iskoci tako snizenje
    ovaj lg ima sve sto treba,samo je malo van budzeta
     
  13. selvin

    selvin Moderator

  14. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Obzirom na nemas visoke zahtjeve sto se kvalitete slike tice mozes slobodno i ovog teslu uzeti. Samo otidji u radnju da ga uzivo provjeris. Poslije kupis neki android box ako ti trebaju smart funkcije. Imas po 40$ na banggood i slicnim stranicama.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Jucer razgledam po Fisu kad tamo akcija, smart led tv dijagonale 65' se prodaje za 1350KM :shock:

    Doduse, u pitanju je nekakva Fox marka o kojoj nista ne znam, ali ipak 165cm nije malo za ove pare.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako ih ima jos na stanju sony w705 su super televizori, ja imam jedan na kojem gledam filmove i igram, input lag ispod 20ms, a mozes u game modu sve podesavat, nemam nikakvog backlight bleeda, valjda me sreca potrefila, ali i ako ima minimalan je.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    https://www.mobilmedia.ba/tv-sony-kdl-4 ... rettyPhoto
    evo ovaj na akciji trenutno,48'' ,je li to taj koji ti spominjes,ta serija ?
    trenutno nemam pare u kesu za ovo,ali da znam sta da trazim ?
    kako mu funkcionisu smart opcije,ima li aplikacija,filmova i sta sve ulazi u taj smart domen ?
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda ovdje nikoga da pomogne
    evo sada znam i budzet za TV,imam 1000 KM na raspolaganju i naravno zelio bih da dobijem sto vise za ove novce
    i bitno je da bude sto veci,48-50 inca i pozeljno bi bilo smart

    stamislite o ovom sony-ju https://www.mobilmedia.ba/tv-sony-kdl-4 ... rettyPhoto
    model je star 2 godine vec sada,kakav mu je smart hub ,moze li se to koristiti ,malo youtube i tako to,ne vjerujem da cu sada nesto pretjerano to i koristiti,kada ima racunar
    ako mi mozete predloziti neke modele koji ulaze u ovu cijenu,pa da malo pogledam gdje ih ima...kada se odlucim koji cu model uzeti ili kada suzim izbor,onda cu obici radnje i pogledati sliku uzivo
    i bitno mi je da ima garanciju,jer je poznato da sada elektronika macak u vreci,isti model zna davati osjetno losiju sliku
    sve sugestije i prijedlozi su dobrodosli ,hvala
     
  19. efo

    efo Komšija

    Inace nisam strucan za tv-ove pa ti ne mogu dati neki prijedlog zippo.

    Mene zanima jel se isplati dati vise para za Android verziju istih specifikacija? Tj. uzimati w755 umjesto w705?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    http://www.olx.ba/artikal/19925643/phil ... oid-smart/
    evo jedan i sa androidom,nije skup
    izgleda po cijeni,da philips ne kotira dobro u svijetu televizora ?
    je li ima losu sliku ili je nesto drugo u pitanju ?