Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Sve je to fino, ali citam neke analize da ce 4k tek 2020 da preovladava, i bude primarni format, hebes zapad kod nas 576 vrh, osim na kablovskoj 1080i, hahahah da nije torrenta, i blu ray playera nebi vidio slike.
    A igre me zanimaju kao lanjski snijeg pa samim tim ps ili x box, nula bodova, uhd player skup, filmovi isto, pa blu-ray se probija ravno 10g, i jos barem kod nas 90% ljudi nije culo za njega, divx jos vrh, hahahah
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slabe su to analize, a nije ni Balkan baš mjerodavan za bilo kakve standarde, pogotovo tehničke.
    Kako rekoh, novi Xbox model je 300€ a osim igara ima i UHD BR podršku ako te ne zanimaju igre. Ne može jeftinije od toga a da valja.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    To su analize inostranih kompanija, ma nebitno, 4k nije buducnost jer kada svi levati kupe 4k, oda ce biti baci to smece 8k je ono pravo, i tako do besvjesti.
    Kod nas kada bude fullHD redovan u svijetu ce biti hologramski 3d...hahah
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisu se osvrnuli na najbolje prošlogodišnje modele. Bezveze.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prelistao sam temu, ali ne mogu bas da se snadjem :D

    Ima li neki fin TV, po mogućnosti oko 50'' i 4k za oko 1500-2000KM???
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Po webu, u tom nekon cjenovnom rangu, dolazi Samsung UE48JU7000.. Ovo je model iz 2015. Nova serija, KS 7 i 9, su zakrivljeni, te vjerovatno još 800-1000 KM skuplji u odnosu na ovaj.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovome je mana jedin stvar koja mi je je ono bas bitna. Zbog polozaja sobe, TV je direktno nasuprot prozora... refleksija ubi... a ovome je to mana da je ono glossy da ga ubi refleskija..
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    posto cu mozda u narednom periodu kupovati tv,da se unaprijed malo informisem i "edukujem" :D
    zanima me kakvi su paneli kod ovih malo slabijih marki televozora,tipa tesla,telefunken i tako to ?
    uzimao bi televizor do nekih 800 KM,super bi bilo da je i smart i da je 43 inca i vise
    sada imam LGev lcd koji me sluzi evo 5 godina,ima dobru sliku i sve radi kako treba ali mi je postao premal,tacnije ovaj bi ja uzeo sebi u sobu za stremanje utakmica preko racunara ili moja tv a taj veci bi isao u dnevnu sobu

    ima li LG nekih modela dobrih u tom cjenovnom rangu,da je neko testirao a ne da gledam samo naziv modela po piku i radnjama
    koja bi bila uopste preporuka TVa do 800 KM ?
    kakvi su philips i panasonic sa panelima i prikazom slike ?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mora biti 4K,moze i full HD...ne vidim neku svrhu 4K na nasoj kablovskoj i IPTVu...a filmovi su i u HDu odlicni
    nekako sam do sada izbjegavao samsung,zato sto ima precijenjenu vrijednost,puno se placa ime u odnosu na ono sto nudi
    nekako mi je LG dobar omjer cijene i kvaliteta
    ili da se ide na 4k zbog buducnosti,jer naredni tv sigurno necu kupovati u narednih 5 godina a mozda i vise ?

    edit
    i cini mi se da ovaj model nije smart,pogledaj pod tehnicke specifikacije
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam prije par mjeseci uzeo LG 43LF5909 super sam zadovoljan smart je ima sve sto treba jednom prosjecnom korisniku. Ima netflix aplikaciju i nju zadnje vrijeme najvise koristim. 400 eur ne znam ima li ih u BIH uzeti i posto su.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da nema taj model,barem sam kucao na piku i nema nigdje
    nego da li ganjati i tv sa 3Dom,kada se vec kupuje ili to slabo ko i koristi...nisam gledao ni u koga kod kuce na tvu kako funkcionise 3D,je li to upotrebljivo,kakvi su sadrzaji i tako to ili je u biti to marketing ?
    btw. za 800 KM na piku ima ovaj model
    http://www.olx.ba/artikal/21721032/lg-4 ... led-tv-43/
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je poprilično netačno, ako iko precjenjuje svoje televizore to su prije Sony i Philips nego Samsung.
    A Stanić ima dobre cijene za LG televizore, ne bih to kupovao na pik-u.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    svakako cu malo obici i prodajne salone kada vidim koliki mi je tacno budzet
    garancija mi je isto bitna,zato vjerovatno i necu kupovati sa pika,osim mozda ako naletim na neku pik radnju koja daje pismenu garanciju i racun uz sto i ako se naleti na neku povoljnu cijenu
    a sto se tice samsunga,daj preporuci konkretno neki model u ovom cjenovnom rangu,serije 5000 i 6000 imaju puno modela
    tv gledam sa neka 3-4 metra,da mi tv veci od 43 inca nece biti prevelik i slika sa moja tv nekvalitetna na ovoj udaljenosti ?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Recimo 48J5000, taj je između 800 i 900KM ne znam tačno. 48-50" je taman za udaljenost od 3 metra.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Što veci tv to bolje.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno. Najjači su mi likovi koji imaju para za ogroman tv, al' zaboga prevelik je i ne uklapa se u ostatak namještaja. Opcionalni izgovor je "moram vidjet' sa ženom". :)
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    obzirom na tvu uglavnom gledam utakmice,velicina nije problem
    i mogu filmove sa sticka ...inace slabo gledam tv
    ali skontao sam da mi velicina nece praviti problem,nije ni soba bas mala :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Komsija ako se mozes protegnuti do 48h6400 neces pozaliti,tv-u je vec dvije godine a i sad je bolji od dosta iz nove serije. Ima ih po 1250-1300km

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk