Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Pa prebacivanje sub titla u srt traje 1 sekundu to ti je lakse nego se peglati, mede8er x500-2 nema sa tim problema, imnace je odlican uredjaj, odlicne slike sa par bubica, ali zadovoljan sam, pravio mi je probleme prilikom slusanja muzike sa hdd- flac 102/24 , i internet radija, ali posto sam kupio denon receiver koji to vrti dritao sa usb-a meder je postao iskljucivo za mkv, mp4.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam za to prebacivanje sub u srt al nekim cudom cesto se desi da se pokvari sinhronizacija poslije konverzije.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Subtitle tool 0.5 prebacujem godinama , i nikad, ali bas nikad se nije desilo nesto slicno, a cak mozes korigovati sinhronizaciju, i konvertovati fps sa njim, progaram star 10g ali radi fenomenalno, i neinstalira se.
    http://www.jarofdownloads.com/software/ ... 527-60034/
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probao sam sve konzole kao media playere, Popcorn, Mede8er, FireTV, Raspberry Pi, i uvijek se nakon svih zajebancija vratim na WDTV Live, osim malo sporog interfejsa jednostavno (za mene) najbolje radi. Dosad samo nije htio čitati jednu seriju u .avi/xvid formatu i to je sve.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Koju si konkretno manu nasao mederu x500 serije 2, jer ja mu nisam nasao mane, barem ne iole ozbiljne, imao wd vise modela, ok su samo mi se gadi onaj djeciji daljinski, prvi mede8er je imao bruko problema ali 500x2 nema, barem meni se nije desilo da nemoze otvoriti film, a rijec je o doslovno hiljadama naslova, iso slika i sl. plus fenomenalno uradjen jekebox sa pregledom filmova.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    na drugi forum brale ili otvori zasebnu temu, ova je izgleda otišla u "generalne tv diskusije" smijeru :smt004

    a do milje možeš gledati one što sam ja postavio na prethodnim stranicama, to ti je uglavnom to.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zakljucak je da nista osim OLED-a ne valja i da ne treba uzimat TV dok se ne skupe pare za OLED :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko sam ja upratio svaki oled je wide gamut, a to bas i nije pozeljno. Ja bih bio zadovoljan i sa 65" il vecim lcdom.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Što nije poželjno? Displej koji može prikazati boje po Rec. 2020 i 2100 standardima je kompatibilan i sa Rec. 709, sRGB i aRGB profilima.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam toliko upratio oled ali znam da je na lcdima pain in the ass kad je monitor wide gamut i rijetko koji to mogu ispraviti na sRGB.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam tačno za monitore, ali od tri TV-a u kući dva imaju wide gamut i bez ikakvih problema prikazuju ostale standarde. Sony XD8005 u video opcijama čak dozvoljava izbor između sRGB/BT709/DCI/aRGB/BT2020. Naravno mora se režim slike uskladiti sa prikazanim sadržajem.

    Daljinski sam spakovao nakon mjesec dana i nastavio koristiti Android aplikaciju i daljinski od samog TV-a preko CEC-a. Btw, nisam koristio 500x2 već 450x2, ali mislim da oba imaju isti chipset pa nema velikih funkcionalnih razlika. Uglavnom bilo je iritantnih stvari preko kojih nisam mogao preći a koje rade ok na WDTV-u: HDMI-CEC nije radio kako treba, nije čitao eksterni HDD od 3TB, nedostatak WiFi-ja, malo ram-a pa je interfejs znao itekako "zapeti" s vremena na vrijeme, smrzavao se ponekad prilikom reprodukcije BR ISO-a, titlove nije automatski učitavao, i na sve to sam uređaj je izgledom poprilično neatraktivan da ne kažem ružan. Nisam lično primjetio razliku ali na avsforumu je bilo priče kako Sigma SMP8670 chipset daje kvalitetniju sliku i zvuk u odnosu na Realtek 1185, i držim se toga. Možda su mnogi od ovih nedostataka popravljeni kroz firmware ali meni se nije dalo čekati i zezati.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozel neko da nadje koliko je hz panel kod ovog modela? grundig 49 vle 6621 bp

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    450x2 i 500x2 su haman isti, izaslo je kamara ovih verzija softwarea, pa se sve poslozilo, ja licno nema mproblema nikakvih, 3tb je unutra, 2tb na usb-u plus usb blu ray, imao sam i popcorn a-200 koji mi je uzasno iritantan, trom, nepregledan, ziva konfuzija u odnosu na mede8er, bilo je gluposti kao kod svakog uredjaja, ali firmware je sve rijesio sada radi odlicno, sto se slike tice tesko je uociti neku razliku, sigma, realtek, i sl, jedino realtek ima dosta bolje mrezne mogucnosti, jednostavno mrezni dio im je bolji, naravno kome treba, wi-fi me netangira posto mi stoji metar od rutera, a kabl je kabl nemoze wi-fi nikad biti siguran, kao kabl, denon mi ima wi-fi, i lan ali svako ozbiljnije slusanje osim internet radija ide preko zice, dsd preko wi-fi tesko gura, bez obzira na blizinu, dvije antene, cak se inace preporucuje lan za HI-res formate, a wi-fi za ove obicne.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da li je i kolika mana ako tv nema t2, s i s2 tuner, ako se koristi telemach ili logosoft? koliko su bitni ti tuneri?
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    iko, fakat ne mogu da nadjem te hz panela ? vidim picture 600hz
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tuneri mogu utjecati na to koliko brzo/sporo dobiješ softverski update za tv. Ne vidim neku korist od T2 tunera, a satelitski S2 je lična preferenca, ja ga volim imati za svaki slučaj.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači ako koristim telemach, logosoft ili recimo moja tv, nije mana ako tv ima samo dvb-c i dvb-t tuner?

    tako sam otprilike shvatio odgovor :)
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno 100Hz, jer one od 50 najcesce dekraisu kao 100 ili 200Hz, barem prema nekim iskustvima, ali ko ce ga vise znati kada svi petljaju.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma da al interesantno je gsje naci taj podatak...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Tesko, jer je jako tesko saznati cije panele grunding ugradjuje, navodno ima samsunga, lg-a, ue optonic, i jos neke kineze, tako da taj podatak nije bas lako naci.