Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. black

    black Komšija

    J5202 je 50Hz 100% ne moras provjeravati.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to ti je wd757, gore sam ga spominjao.

    što se tiče isključivo specifikacija ne vidim neku bitnu razliku u odnosu na wd650, osim što ima jedan inch manje i što je skuplji.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a koja je vrsta panela? negdje piše VA, negdje IPS, a negdje čak TFT!?
     
  5. black

    black Komšija

    Vjerovatno neka vrsta VA panela.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa svi su oni tft, i tn i va i ips
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zajebi "postavljanje", ja sam ga imao nekoliko mjeseci 24 sata svaki dan.

    To si rekao za praktično svaki tv o kojem se ovdje govorilo, a kad ja kažem da je Sony W805/7C teško sranje po gotovo svakoj stavci osim po dizajnu onda me pokušavaš uvjeriti u suprotno zar ne?

    Posjedujem JS8500 a sa JS9000 se susrećem gotovo svaki dan i kažem ti da je sve to gomila gluposti.

    Opet nije istina, 30% jeftiniji 43KU6072 ima daleko bolje uglove vidljivosti od Sony-a 43XD8005 i XD8505.

    Ili možda za HDR koji se i na toj dijagonali vidi sa 5 metara.

    Lično se uvjerio za ovaj gore model, plus ovdje potvrđeno:
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

    Na kraju ispade ništa ne valja do OLED-a, što je neviđena demagogija.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajde da postavim ovdje pitanje da ne otvaram novu temu. Gledam neke smart tv box android uredjaje. Zanima me da li preko toga mogu gledati moja web tv bh telecoma, da ne koristim PC samo za to?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako postoji .apk aplikacija za web tv, onda možeš, mada bi ja preporučio Amazon FireTV Stick umjesto nekog "kineza".
     
  10. black

    black Komšija

    Web TV je flash koliko se sjecam? Ako je flash onda ne moze.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sta moze u zamjenu za PC?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako radi na Linux-u onda Raspberry Pi.
     
  13. black

    black Komšija

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

  15. JVC

    JVC Overclocker

    Sto u stvari jeste istina, flatpanel tvrdi da su svi edge led osim serije 9, tacno je da svijetli ko gondola, nbarem ovaj, i moj 49KS7502 koji sam dobio na ime nekog duga je katastrofa, prvo samsung ima plasticnu sliku, i skroz nerealne boje, mezes krepati kalibrisuci, ali plastina slika, ovaj sto mi stoji samsung ide na pik pod hitno, probija pozadinsko svjetlo pravo, sto su na mnogim recenzijama potvrdili, drugo ja ga kupio nikad nebi bas radi toga, isto zato sto je zakrivljeni mi je epska glupost, i definitivno jedino sto vrijedi ako hoces posten tv je oled, ako nista nemas ovih gluposti sa njma pa makar bio fullHD, a da negovorim o nekom 4k tipa LG B6 modelu, koji cu definitivno kupiti do kraja godine.

    Evo ovdje, ako oni lazu lazem , i ja
    http://www.flatpanelshd.com/article.php ... 1460114926
    samo ti kazem da ovaj primjerak kod covjeka koji stanuje dva sprata ispod mene qurcu nevalja, i ima katastrofalno probijanje pozadinskog svijetla.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    mozda hoce a mozda i nece, mene je kupac pitao kad mu na jednom boxu nije htjelo instalirati taj app i posto mi ni srdjan koji je napravio tu aplikaciju nije mogao pomoci poslao mi je addon za kodi koji je mislim radio, ne mogu ga testirati jer trazi podatke u startu ali ti mogu poslati da provjeris radi li :wink:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isto tako možda nisi primjetio na istoj stranici da 49KS7502 ima IPS panel, naravno da će biti loš kao i ekvivalentni LG ili Philips modeli.
    Btw, ako imaš kolorimetar onda nema šanse da "krepaš kalibrišući", a na termine poput "plastična slika" i "nerealne boje" ne vrijedi ni trošiti riječi samo znam (a s tim se slažu i mnogo stručniji ljudi od mene) da to jednostavno nije istina niti se može objektivno dokazati.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Mozes ti pricati sta hoces, ali samsung je zadnje vrijeme izbacio vise poluproizvoda, slika im nije ni blizu sony modelima, ko dobro vidi, ko nece da prizna njegov problem, a oled je definitivno jedino sto vrijedi para sve ostalo je prelazna varijanta, ako toliko patis za samsungom bit ce za koji dan ovaj 49" pod garancijom na oglasu pa bujrum kupi, a li ja ga sebi necu ostaviti, i naravno imam pristup isf opremi za kalibraciju, tako da znam sta pricam.
    Znaci uskoro na prodaju Samsung 49KS7502 sa garancijom, pa ko voli nek izvoli, oglas, i cijena ce biti uskoro na piku cim stignem jer sam imao smrtni slucaj pa mi nije prioritet prodaja dok neke druge stvari ne rijesim.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne patim ja ni za jednim brendom, ali morao bi biti teški levat da pređem na dvije klase slabiji tv zar ne, osim toga "prerastao" sam tu veličinu, sljedeći korak je 65-70". Nakon "plastične slike" kod Samsunga i silnih prepiski i ubjeđivanja kako je W807C dobar TV očito je da imamo dijametralno različit pojam dobre slike.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Cijelom svijetu 807c je odlican tv, sa vrhonskom slikom, samo tebi nije sto ocito znaci da je do tebe, ali tvoj problem, isto tako tvrdim da je samsung poluproizvod, portali su prepuni nezadovoljnih korisnika koji imaju problema sa odljepljivanjem pozadine, sa probijanjem pozadinskog svijetla na svim klasama pa cak i visokim, plastinom, vjestackom slikom, to svi pricaju na sve strane, to sto ti volis takvu sliku je druga stvar, ali pricati d asamsung serije 6 valja je obicna nebuloza, zalomi se poneki d avalja, i to je to, ovaj serije 7 je obicno smece, a malo idi na hd televiziju pa ces vidjedi da su mnogi istog misljenja.
    A sve to smece je obicni qurac u poredjenju sa oled televizorom tipa Lg B6, sve obicno smece kada ono vidis.