Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehhe. Moze. Ja sam imao sam novac za E6 da kupim prosle godine. Ali retention je issue veliki. Ja upalim ps pa pola dana stoji dok ja nesto drugo radim. Sad kako rade mehanizmi za sprecavanje toga ne znam. Ali za 7000KM ja necu svaku noc da ispiram tv. To je prob.
    A i kad skontas tolike pare na tv. Ne vrijedi, barem meni. Smijem se sebi koliko sam na pc hardware trosio. Bacanje para sto se tice pc-a. Zadnji bio 14k KM. Jedva 9k uzeo.
    Nije da kukam ali kad zdravlje se zijani djaba sve. Da su mi barem sad one pare od 2010 do 2015 koje sam slupo u bakar i lim. A za tih pet godina sam igrao mozda 20h ukupno.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 26, 2018
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Imam c7, nista od tih problema, evo vise od 8 mjeseci koristim , sve savrseno
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg, nisam mogao rizikovati, a i valaj previse mi para za tv, aj da se ne lijecim, ali ovako.....
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Sena valjda si se sad opametio pa nećeš istu grešku ponavljati..
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    I vise, vjeruj mi, i vise. Sad kad mi ECT i druga operacija vise nad glavom.....
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Samo polako, ne daj se. Sa srećom dalje.
     
    Sena likes this.
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jedno nub pitanje, OLED u 60" velicini, imal' toga?

    65" mi nekako preveliko, a sad imam 50" i premalo mi. Mislio sam 60" bice optimalno, ali izgleda da je skok sa 55-65 ...

    Koji OLED ganjati, nesto sto posebno trebam gledati? Procesljao sam zadnjih 4-5 stranica ali nista konkretno nisam nasao.
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    A da kupiš auto umjesto OLED-a? :D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nema od 60.
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    OLED televizori dijagonale 65" nema u ponudi jeftinije naći od 7kKM koliko mogu vidjeti na piku.

    LCD od 65" i 4K reze vidim već od 1580KM ima, doduše fuš marke ala Vox, pa onda Philips modela ima od 1700+ KM, Sony i Panasonic od 2200+ KM, Samsung već od 2400+ KM, itd...

    Vidio sam OLED uživo, crna boja i kvalitet slike su doista za divljenja, ali mislim da ovolika razlika u cijeni nije opravdana, naročito ako se uzme u obzir da se mnogi na netu žale na IR pa čak i burn-in.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nasao sam LG OLED65C7V za 2300e, ali mi opet 65" preveliko, kako god okrenem zauzelo bi previse mjesta na zidu.

    55" LG OLED 55B7V imam za 1500e - da li je ova serija dobra ili ganjati nesto bolje/jace od nekog drugog proizvodjaca?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino još Panasonic pravi OLED televizore, ali koštaju najmanje duplo više (LG paneli sa propietarnim čipsetom).
    Edit: zaboravio sam na Sony, al' skuplji su od LG-a.
     
    Last edited: May 5, 2018
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Imaš Sony i Philips (svi koriste LG panele za sada, zato su cijene jos uvijek žara-nema konkurencije)
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nebi Philips, nekako zadnja 2 komada nisam bio zadovoljan. U ovog trenutnog je sa lijeve strane ekrana nastalo "probijanje" bijelo zbog kablova koji su razvedeni. Nastalo mi to nakon 6 mjeseci mozda, zvao ih i sve, kao nije to u sklopu garancije. Kad rukom predjes preko lijeve strane vrelo haman, dok sa desne hladno.

    @Neo Bahamut Zero @igor.g - ako koriste LG panele, da li to znaci da bi LG bio dobar izbor ili ovi jos nesto odrade da bi se isplatilo?

    Koji bi TV bi prepocurili do 2k Eura kad bi uzimali, ali eto neka bude 55" jer ne mogu 65". (ako gledate nase cijene onda mozda dodati jos 500 KM razlike jer je u nas jeftinije sigurno za toliko)

    Hvala.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mene strasno privlaci onaj 1080p oled od LG-a za 2.400KM.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    @donjapa

    Uzmeš LG 55" C7 - 15000 SEK, nećes pogrijesiti sa njim, cijena u pola u odnosu na release datum prošlog marta 2017-te :cool:
    Ja ne žurim sa TV kupovinom, od kako sam čuo da će 2019 modeli podržavati FreeSync(VRR)/120Hz i HDMI 2.1 odlučio sam se strpiti
     
    Last edited: May 5, 2018
    donjapa likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad ocekivati MicroLED :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    2020 najranije.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Kupi 55c7 i nesekiraj se previse, ja ga imam 8-9 mjeseci, nije mi sekunde zao para datih za njega tek sada uzivam u filmovima, imam pored njega kos samsung 50" 4k, i LG 43" 4k tako da imam sa cim porediti, jednostvano lcd nula bodova u odnosu na oled, sony bio skuplji od c7 vise od 2000km nisam pomahnitao d aplacam toliko vise ime, i u vrh glave 25 bolju elektroniku.
     
    donjapa likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma C7 je sada best buy za oled def.
     
    Last edited: May 6, 2018