Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

  2. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Ne mogu samo da nadjem ima li on PC ulaz??
     
  3. ognjenko

    ognjenko Novi član

    I generalno, kakav je stav po pitanju kvaliteta LG plazmi, posebno pg200 i PG6000?

    Pozdrav
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    LG plasme nisu najsretniji izbor, los prikaz crne boje, primjetni fosforni tragovi vise nego kod drugih proizvodjaca losa elrktronika pogotovo za 24p itd.
     
  5. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Joj ljudi poludecu. Odem danas da pazarim plazmu kad ono dobili su u drugoj radnji u koju sam svratio usput

    Panasonic TXP37X10E i 42X10E. Cena samo malo skuplja od PV80.

    Sta da radim? Jel to novija generacija, vidim pominje se kontrast od 2 miliona prema 1???

    Pomagajte drugovi hocu da se ubijem zbog nje zbog nje zbog plazmiceeeeee :smt005
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Uzmi je odma jer ce je uzet neko drugi :)
     
  7. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Mislis ovu novu? :shock:

    OK, jos samo jedno pitanjce: gledam TV sa daljine od 3.2m kvadratura sobe je 16m2 (4mx4m), a imam parce zida od 120 cm za njega. Da li ici na 37" ili 42"? Prema onoj tabeli koju si naveo u drugom threadu treba mi 37ica ali mi u radnju deluje malecka :smt004
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    42" je optimum za tu daljinu.
     
  9. Gizmo

    Gizmo Novi član

    TX-P37X10E

    Ponovio se sinoc...par slika.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
  10. ognjenko

    ognjenko Novi član

    I, kakvi su utisci??
     
  11. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Nisam jos sve probao ali.... Panasonic plasma rules! :mrgreen:
    Salu na stranu, kao sto vidis/te radnja tipa Laptop-Plasma preko hdmi-a radi fantasticno.
    Probao HD trailer G.I.Joe i BlueRay Rip 720p - Transporter3. Slike sto sam okacio ni blizu ne prenose kvalitet slike.
    Probao sam i komp-plasma preko vga kabla sa sledecim komentarom... :smt003 .Da napomenem da sam i laptop i komp
    (koji koristim kao media storage), probao da kopcam na crt TV sa kablovima tipa http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4681 i http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9812 i dobio nesto sto bih prije nazvao smetnjama i snijegom nego slikom.
    Naravno probam to isto spojiti na plasmu pa javim.
    Nego sto se tice kanala (korisnik sam Elta-kabel kablovskog davaoca usluga u Doboju) situacija je sledeca:
    Kanali su analogni, nemam digitalni tuner sto ga nude (http://www.elta-kabel.com/index.php?opt ... &Itemid=86) ali sam pricao i gledao sliku na CRT-u LG neki sa OPTICUM 7000 sto ga Elta nudi i na LCD-u Sony KDL-40S4000 koji ima DVB-C Tuner u sebi i nisam uopste odusevljen. Dok ne poprave i unaprijede digitalni signal(mislim na njihovu opremu), analogija mi je bolja, vise kanala, isti kvalitet. No da se vratim na temu.
    U usporedbi sa dosadasnjom slikom na CRT TV-u sa signalom koji je bolji od vecine korisnika Eltinih usluga 80% kanala je iste kvalitete, 15% bolje ??, a primjetio sam na samo (zasada :smt003 ), 3 kanala losiju sliku otprilike 5-10 %. Ako kome znaci to su RTL TV, Nova TV i Pink BiH.
    Ova prva dva su imala izvrsnu sliku pa sam malo zacudjen.
    Staro kucno kino spojeno cincom radi kao i dosada ( za par mjeseci dok se oporavim imam u planu neki player sa HDMI izlazom, djes` Nani, sta ima? :wink: ).
    SD citac kartica radi perfektno, bolja fotke nego sto sam ocekivao (mozda zato sto nije moja :mrgreen: ). Toliko od mene, ako se sjetim jos cega javim.
    Pozdrav. :smt006
     
  12. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Koliko te je kostao u EUR ako nije tajna? Sa koje daljine ga gledas, kako ti se cini koje je optimalno rastojanje?
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Odlicno Gizmo, sretno sa novom telkom ;)
     
  14. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Kostalo me 1400KM za gotovinu, ali sumnjam da ima (trenutno), vise po toj cijeni.
    To je bilo vracanje usluga prema meni (tkz. ja tebi - ti meni :lol: ). Salu na stranu
    ima u jos jednoj firmi 1450KM (bez usluge :smt003 ). Zbog reklame ne pisem ime, moze na PM.
    A u ovlastenom dileru Panasonica za BiH (VTC), je 1488KM. Pitao ih juce.
     
  15. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Kolko je to u parama :shock:
     
  16. Gizmo

    Gizmo Novi član

    @ognjenko
    Sada sam pregledao tvoje postove, pa vidim da si iz Beograda. To je 718 eura.
    @Nani
    Hvala kume.
     
  17. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Hm, ovde je nedavno otvorena neka slovenacka prdavnica BigBang i kod njih to kosta oko 800 EUR!!! Tacku na pljacku!
    Generalno, da li neko zna kakav je odnos cena tehnike u BiH i Srbiji?
     
  18. Gizmo

    Gizmo Novi član

    U vecini slucajeva Srbija je jeftinija....zbog nekih par % olaksica u vezi carina ili slicno.
    Btw.u Beogradu sam kupio laptop i ostavio u dzepu oko 140 eura, a garancija je ionako globalna.
    A to oko 800 eura .... novi je model i jos ga nema mnogo, pa love dok mogu, kao i svugdje.
     
  19. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Dal da cekam onda, aaaaaaaahhhhh
     
  20. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Lijep pozdrav svima,novi sam ovdje,i odmah bi želio da pohvalim ovako dobru temu.
    Eto i ja sam blizu kupovine plazme,ali pošto sam laik na tom polju,molio bih Nania da predloži koju plazmu da uzmem do nekih 1300-1400 km?
    Nisam nešto posebno zahtijevan,jedino želim 42 incha,i da je gledanje dvd-a dobro.
    Gledao sam taj Samsung (42a410) i sviđa mi se,jedino ne znam kako stoji sa kvalitetom,pa te molim Nani ako možeš da mi kažeš kakav je ovaj tv i vrijedi li ga uzeti.Žuri mi se,i mislim da ću već slijedeće sedmice pazariti isti.
    Unaprijed hvala i pozdrav svima. :smt006