Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. shift

    shift Aktivista

    E sad dali da idem na Samsung = Sammy,Panasonic 42PV8/80 ili panasonic x ili s serija kao sto Nani kaze.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Gledaj da bi mogao snimati, signal mora prolaziti kroz HD Screenplay Pro. Kad ga prikljucis na TV, tv ne salje signal na uredjaj zato i ne mozes snimati.
    Dakle ako prikljucis VCR, STB, satelitski HD i digitalni tuner., externi DVB-T tuner... HD Screenplay Pro moze pokupiti te signale i snimiti ih. Dakle treba ti uredjaj sa identicnim tunerom kao sto ga ima tv koji ces spojiti na HD Screenplay Pro da bi mogao da snimas to sto gledas.
     
  3. shift

    shift Aktivista

    Koji je bolji G11 ili G12 panel na plazmi.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    G12 naravno.
     
  5. shift

    shift Aktivista

    Evo gledam G serija od panasonica ima i DVB-C tjuner dok s i x serija nemaju.Pa se sad i tu dvoumim,neznam dali tolko vijrdi paznje jer cu koristit kablovsku, i dali su zbog tog dosta skuplje g serije.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    X i S imaju DVB-T MPEG2, dok G ima i DVB-T MPEG4.

    G je skuplja jer koristi NeoPDP modul(manja potrosnja, 20nm celije - nema burn ina), 24p prikazuje na 96Hz, ima MPEG4 tuner itd.
     
  7. shift

    shift Aktivista

    Mozes mi preporucit koji model od G serije, da se moze kupit kod nas,pa da se nadjem izmedju pv80 i te g serije,ili cu cekat x10 serije proizvoda 2009.Kad to sve saberem i oduzmem na kraju cu valjda naci nekakvo rjesenje.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Mislim da si pobrkao nazive, postoji G11 i G12 generacija panela.

    G11 je izasao 2008 godine i u njega spadaju modeli; PV8, PX8, PV80, PX80, PY80, PZ80, PZ85, PY800, PZ800

    G12 panel u 2009 modelima: X10, S10, G10, V10 i Z1.

    Ja sam ti pricao o G10 modelu koji spada u grupu G12 (12 generacija).

    X i S serija nemaju NeoPDP module, to su preradjeni G11 paneli za 2009 godinu.

    G10 predstavlja za EU trziste prvi NeoPDP panel i njega ti naravno preporucujem.
     
  9. shift

    shift Aktivista

  10. Nani

    Nani Komšija

  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ok, mislim onda da bi mi najbolje bilo uzeti kakav solidan BluRay player. Imate li kakve preporuke, da li Sony ili na sta drugo ici. Sorry malo za offtopic, samo jos ova info mi treba da ne otvaram novi.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozes ici na Panasonic ili Sony. Za 500-tinjak maraka se moze uzeti onako neki iz donje srednje klase. Ili zaganjaj polovan PS3 sa garancijom i BT daljinskim.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Uzmi Panasonic BD35, daje istu sliku kao i PS3, s tim sto ima samo stereo analogne izlaze, dakle 7.1 HD zvuk je predvidjen za spajanje na av receiver. Imas u toj cjenovnoj klasi i Sony S350 ali ja bih isao zbog slike na Pany sa av receiverom.
     
  14. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Hej divni ljid, pozdrav iz Beograda!

    Naravno, i ja sam zaludjen milionima piksela, hdmija i kojecega. Iscitao sam sve sto ste napisali, zaista se ima svasta nauciti, ali vas ipak molim za savet da mi sa ovih strana

    http://ser.kkelectronics.com/products.p ... upaswe=032
    http://ser.kkelectronics.com/products.p ... upaswe=032
    http://ser.kkelectronics.com/products.p ... upaswe=031

    odaberete neki model. Naravno, evo i detalja sta me zanima: dakle, LCD, 37-40 incha, udaljenost gledanja 3-3.20m. Zasad gledamo analognu kablovsku televiziju 60% vremena (nabavio sam i samsungov DVD rezac SAMSUNG DVD-HR733 koji ima upscaling na 1080p, ima li to veze??), zatim divlje Divx filmove 30% vremena i igram PS2 10% vremena. DVD pogledam zaista retko. Svota novca koje bi bio spreman da se odreknem je maksimum 75000 ali bi bilo divno ako mozete da mi date preporuku do 65, 70 i 75 hiljada dinara. * 1EUR je oko 95din *

    Btw, koje su preporuke za postolja za TV jer mi se cini da i to moze biti pozamasna investicija...

    Puno puno hvala i pozdrav!!! :smt006
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Za tvoje potrebe LCD nikao nije dobar izbor, 60% analogna kablovska = plasma u svakom slucaju.
    Posto obicno ne volim da preporucujem modele iz prethodne godine imas na tom linku novu Samsung plasmu B450 za 2000 dinara vise od tvoje gornje cifre.
    Ima 600Hz subfield pa isporucuje punih 768 linija pokretne rezolucije kod HD ready televizora kao i wide color enhancer 2 generacije, pa je slika zivlja. Takodje posjeduje DVB-T tuner pa si miran za neka buduca vremena.
    http://ser.kkelectronics.com/product_de ... d=09051348
     
  16. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Uf! Hvala na odgovoru i siguran sam da si u pravu. Ja sam nekako naginjao ka Samsung LE-40A 536T, ali sad vise ne znam sta da radim. Stalno imam utisak da je plazma tehnologija koja nestaje? Od onih LCD televizora sa linkova koje sam naveo koji ima najbolji prikaz analognog signala, postoji li takva analiza negde?

    Hvala do neba!
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Imas testove pojednih modela ali analize svih modela pogotovo sd signala koji postaje sve rijedji po USA i EU trzistu nema.
    Peeoner je prestao sa proizvodnjom pa jos uvjek daje najbolju sliku, plasma tehnologiju moze zamjeniti jedino OLED ili usavrsena Laserska tehnologija prikaza al tek za par godina tako da onog treba kad plasma ode u zaborav, otici ce i inferiorniji LCD.
    Dao si linkove od puno modela, iskreno ni jedan od onih tv-a do cijene koju si stavio ne daje dobar analogni signal. Analogni signal sto se tice LCD-ova nije los na Samsung a656 i b650 modelima al onisu dosta skuplji od postavljene cijene.
     
  18. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Nani, hvala puno, zaista uvazam i cenim tvoje misljenje. Mislim da je realan zakljucak ili plazma ili nista, tj odloziti kupovinu dok ne dodje digitalna televizija...
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Slobodno idi na novi Panasonic X10 ili Samsung B450/B550 modele svi imaju digitalne tunere i šrihvatljivu cijenu. Nema potrebe da cekas jer su ovi modeli future proof.
     
  20. multipraktik

    multipraktik Novi član


    Majstore cijena tog modela je 2147km za gotovinu