Ode London na 24 Mbit

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Sep 1, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    2Mbit flat - meni najbolja kombinacija. Sve iznad je previse.
     
  2. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama suti ionako limit leti kad bi bilo 10 mbita potrosio bi limit za manje od 45min.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Naravno 10Mbit Flat :mrgreen:
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Bice dobro ako u skorije vrijeme bude IKAKAV FLAT a 10Mbit Flat mozesh samo sanjati znash.
    Ja bih bio zadovoljan sa stabilnom 128k Flat konekcijom koja rijetko puca i nikada nije zagusena.
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    e taj film neces gledat u bih jos zadugo
     
  6. Critical~

    Critical~ Aktivista

    zalosno je ovo za nas, mi nemamo ni flat 1mbit a oni 24mbit
     
  7. n1dal

    n1dal Aktivista

    ma biche flat* iza NGine 8)
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Eh...u pon cu dobit 128/64 FLAT (Cable) za 200kn (50km) :)
    U domu kod frenda skidam velike fileove...nije tako brzo...samo od 100kb/s do nekih 10-tak MB/s
    :mrgreen:
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    MENI JE DOVOOLJNO 28K
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    za fajlove do 5MB je dovoljno.
     
  11. postal dude

    postal dude Aktivista

    sta li to ti radis da mi je znati pa ti treba 10 mbita.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa recimo filmovi, serije, muzika, online igranje, a/v streaming... treba li jos?
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    recimo glumi server :roll: U svemu treba imati mjere.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa neda mi se bas uvijek cekat da uploadam fileove od 200-250MB (nish piratsko)...
     
  15. Sleeper

    Sleeper Komšija

    E pa ako cesh glumit server onda navedi da imash takve potrebe a ne se porediti sa normalnim korisnicima koji uglavnom download-iramo a i nije na problem sacekat :roll:
     
  16. Teoma

    Teoma Novi član

    đabe im 24 Mbit-a kada tu brzinu mogu imati samo ako su 300 m udaljeni od pošte i što si sve dalje to ti je brzina manja,
    to je boljka ADSL-a jer telefonska linija nemože podnijeti takvu veliku brzinu na veče udaljenosti.za današnje pojmove bi bilo dosta jedno 10 Mbit-a.Sa 10 Mbit-a skineš jedan divx film od 700 MB za 10 minuta.A jedan dvd film za 1 sat.Dok ti treba sa 1 Mbit da skineš divx film jedan i po sat,a za jedan dvd film ti treba 10 sati :!: 1 Mbit je presporo.
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Presporo?A molim te,zasto bi ja skidao DVD sranja kad ih sve mogu zbaviti po cijeni od 5 maraka u roku od 20 minuta.
     
  18. Teoma

    Teoma Novi član

    to sam ja uzeo samo za usporedbu,i onako kada bi imao 10 Mbit flat sigurno ne bi više kupovao dvd-ove :D
     
  19. Guest

    Guest Guest

    ama dobra je brzina samo da je flat rate :twisted:
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    DSL dobaci i do 6km bez nekog znacajnog pada u brzini...

    Sad ce doc ADSL2+ koji podrzava tih 24Mbit...u HR se vec tesitra i iduce godine ce doc i u komercijalnu upotrebu.

    A obicni DSL bi trebao dosta pojeftiniti...navodno bi 5Mbit FLAT dosao oko 200kn (50km).

    U BiH nece tako skoro doci neki dobar FLAT ... ISP-ovima je bitna zarada, tako da slabo investiraju u nove tehnologije i prosirenje linova.