Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo ja prije par dana preselio u Zg. Nisam uspio jos uvijek do centra prohodati jer sam imao bruku obaveza, od papirologije, do ciscenja novog stana i useljenja. Ova IKEA je zlato ako hoces da moderno opremis stan za male pare. S druge strane, cijene su bar ovo sto sam malo vidio dosta vise. Odem u Lidl jer je poznat po povoljnim cijenama, i tu se sokiram kako su neke osnovne namirnice skuplje. Voce i povrce svo +0,50KM minimum. Jabuke nemaju ispod 2KM. Jaja su ko zlato, nigdje nema ispod 16kn ili nesto jace od 40KM za 10 kom. I sve je generalno minimum 0.50KM skuplje. Teretana najjeftinija a da je pristojna 300kn. Vidjecemo kako ce to sve ici... :D
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ima burek sa sirom za 10 kn :D
    Nek je sa srećom
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa dok malo udjes u fazon i upoznas okolinu vjerovatno ces pronaci i mjesta sa razumnijim cijenama.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I upratit akcije :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam ti govorio da u tu povišicu računaš skuplji život. ZG je jednostavno skuplji grad.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sve ok al 10 jaja ne mogu bit 40KM taman da ih je snjela Kolinda :D
    10 jaja u Konzumu 14 kuna tako da si ti to pomijesao :)
    Bar u ZG imas trgovina koliko hoces, Konzum, Plodine, Spar, Kaufland, Billa itd. imas i pijacu to ne zaboravi i kad se snadjes prolazit ces dosta jeftinije. I sto prije prestanes pretvarati cijena iz km u kn to bolje :)
    Teretana u mom gradicu 50 eur nema jeftinije dok recimo u Minkenu 17eur i to imas ih na svakom cosku biras gdje ces ici :)
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Napisao je 16kn vjerovatno dodao nulu na 4 KM. Trgovina ima, ali jeste skuplje, jedino ganjati sad akcije i ici kupovati na veliko. Koliko se i to isplati je pitanje. Bice lakse kad budu 2 plate u kuci :)
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Od svih mogućih država EU ti odeš u skuplju verziju Besne.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    @forzamilan

    Slucajno sam 0 stavio. Mislio sam na 4KM. 16kn su L jaja. Sta cu od M, mogu ih 10 sam pojesti za dorucak haha. A raspitao sam se malo, kazu da je dosta jeftinije voce i povrce vikendom na pijacama, a mogu se naci jeftinije i jaja i mlijecni proizvodi. Danas se vozio u tramvaju i karta za sve linije busa i tramvaja je 4kn 30 min, u kojem hoces pravcu, sto je bas normala naspram naseg smrdljivog GRAS-a. Plus sto kao u svim naprednim EU gradovima imas na svakom stajalistu i display na kojem vidis za koliko ti stize tvoja linija.

    @Ninja

    Nije to bilo na licnu inicijativu nego ispala prilika. Ovo svakako smatram kao prolaznu stanicu od godinu-dvije, i onda sto dalje negdje u svijet, ili nazad u bosnu k'o mid level manager.
     
    Ninja likes this.
  10. Esh

    Esh HWB

    Kako opet do hrane dodjosmo? :D
     
    heroic and EL NINO CFC like this.
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Zato sto se tema oslanja nasiroko na temu zivot u zemljama van BiH, a cost of living (ukljucujuci i hranu) je jedan od osnovnih parametara po kojima mjerimo dobro/lose... Ili mijenjajte naziv teme ili da otvorimo posebnu temu za te stvari (mada realno za tim nema potrebe).
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zagreb je mila majka kad ga poredis sa dalmacijom ljeti. U Zg litra i po jogurta 14kn, na moru po 25 :) O ostalim stvarima da ne pricamo.
    Lidl je najjaca prodavnica, gdje god da odes, imaju sve, povoljniji su od ostalih, barem ovdje u swe, a dio gdje voce i povrce im je jace nego negdje na pijaci.

    Probaj ti brate moj putovnicu izganjat ako kako mozes, pa onda se ispaliti u svijet.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Necemo mi biti jeftinija verzija hrvatske ni za stotinu godina. Dovoljno je posjetiti turistička mjeste, pojedine otoke i vidjeti kako je uredno. Kako je turizam organizovan. Mi bi to razyebali da nam neko pokloni. A gdje su ceste i ostale stvari.
     
    kolinsb and Ninja like this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još jedna socijalno politička tema :D
    Još pdv da dignu i super. Ali neka, tako teba :)
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    mosa crypto :D
     
    kvaju and Sena like this.
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  18. selvin

    selvin Moderator

    Pomjereni postovi iz novootvorene socijalno politicke teme u ovu generalnu temu za kukanje o drzavi.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci zasad Sarajevo a uskoro i svi ostali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja kako se cini odoh u Istanbul zivit zbog lijecenja jer po turskom zakonu imam pravo na to. Za 50 eura dvije sedmice jedes. Narod opusten. Gradski prevoz super rjesen.
    Veliko je to korak za mene. Razmislja se jos jer samo ja imam dozvolu za boravak. A veoma sam vezan za roditelje, pogotovo mamu. Ali ovde nema futura.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk