Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kio

    kio Komšija

    Sreca :)
     
  2. kio

    kio Komšija

    Raja nesto sam uzimao na ebayu prije neki dan uglavnom bila je neka sitnica, 3 seta zica za gitaru i to ispadne oko 7 KM, kada sam platio vidim da je paypal zaracunao 8 KM i vise. Eh kontam ja nesto normalno mi to, dok sada ne bacih pogled slucajno na klix forum gdje drugari pisu da ih je paypal "zakino" i to pravo. Da bi ovo izbjegli trebate prebaciti na ovo:
    http://img22.imageshack.us/img22/7707/j97l.jpg
    Source:http://www.klix.ba/forum/internet-kupovina-iz-inostranstva-t68472s2575.html

    Sada ne znam od kada je ovo, ili sta je xD i mene zbunih pravo :smt003

    Uzimao sam prije sa The Hut bez problema bila konverzija, ovo me nesto iznenadilo?
    [​IMG]
    Ja ovu opciju kod sebe nemam :roll: , znaci poceo paypal zaracunavati po svome :twisted:
    Edit: vidim da je Ado pisao vec ranije do mene.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Nema ni kod mene ova opcija. Mozda bas zavisi od kartice, vidim da ovi sto su kod UniCredit kazu da su ovo podesili. Ja sam kod Raiffeisen. Ti?
     
  4. kio

    kio Komšija

    takodjer Raiff :roll:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Vidjecu kad sljedeci put sta kupim ima li kakve razlike, nadam se da je kod nas po default-u ona bolja opcija :D
     
  6. kio

    kio Komšija

    Nadam se, nisam nesto optimistican :smt003
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad je sta kod Rajfajzena bilo povoljnije ? :D
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Samo da znate da nepostojanje opcije nema veze s tim je li kartica Raiff ili UniCredit, kod mene na PayPalu dvije UniCredit kartice i ni na jednoj nemam opciju za konverziju.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nemam ni ja opciju na accountu (gdje se uopste nalazi ovo "Manage funding sources"?), ali ima tamo prilikom placanja, stavio sam i ja screenshot.

    @AdoSa, nisi morao platiti po tom kursu, rekoh da mozes izabrati prilikom kupovine koja konverzija se koristi.
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jbg kasni je sad ... kupovina je zavrsena i danas sam dobio papir od Carine o prispjeloj posiljci. Interesuje me sta dalje? Koje im dokaze i papire trebam odnijeti, gdje se to uplacuje i nakon uplate kako da preuzmem robu?
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Anyone?
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Najbolje ti je sutra ujutro da njih nazoves i dobijes detaljne informacije. Vjerujem da procedura nije uvijek ista, a bolje biti siguran nego se kasnije kajati.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ovde cu pitati, da ne otvaram novu temu, ima li ko kakvu shemu za dobavljanje Corsair komponenti? Konkretno Carbide A540 kuciste ( CM HAF XB mi je dostupan ovde ali ovaj corsair mi se vise svidja), a trebalo bi mi i corsair napajanje uskoro. Sto sam nasao po ebayu niko ne radi shiping ovamo, a i da salje odrace me za cifru za koju mogu kupiti napojnu :D
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li se kome desavalo da sa ebay-a artikal uopce ne stigne, ili da zakasni izvan predvidjenog vremenskog 'prozora'?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jasta je. Meni je jedan artikal kasnio 2 mjeseca. U medjuvremenu prodavac poslao drugi pa sam dobio oba :)
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naravno.

    Zato kontaktiraš prodavca da ti izda refund, a ako se ogluši o tvoje poruke, digni case na Paypalu ili eBayu najkasnije 45 dana od dana plaćanja.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    I dobro pazite da vas ne prevare, a vole to uraditi.

    U mom slucaju je predmet od $10 dosao pokvaren, i ja ga kontaktiram i on kaze, nema problema gospodine, saljemo vam novi sutra. Kasnije kada sam ga pitao rekao je da je poslao, nisam ostavljao feedback jer sam cekao da dodje drugi item.

    Taj drugi item jos uvijek nije dosao (ima godina vec) a nakon 45 dana istekne mogucnost reklamiranja. Znaci odmah trazite money-back jer vas mogu uzeti na pricu da je sve "OK i da ce oni poslati" a zapravo to ne urade.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Imam problem na paypalu umjesto BiH stoji da mi je zemlja Luxemburg a ostatak adrese je ok. I dosadilo mi je naglasavati prodavacu tu pogresku, eh sad, zanima me sta ako izbrisem ovaj nalog sa paypala i sutra sa istom karticom otvorim novi? Postoji li neka dodatna procedura, moram li sta cekati duze i je li to izvodljivo uopste?