Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. heroic

    heroic Komšija

  2. black

    black Komšija

    Poskupila je roba dosta u zadnje vrijeme.Ja sam ovaj Xeon platio 200€, sad je 230€.
    To je bilo u maju prosle godine.
     
  3. xman

    xman Komšija

  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne kontam kupovinu procesora u prodavnici kada se moze naci na piku za 650KM. Cak bih ga potrazio i vani polovnog , procesor nije i nece nikad riknuti to je 99.99999%

    Kod Wahe combo 4790K i Gigabyte Z97X Gaming 3 ploca za oko 900KM (cijena na upit) , plocu licno on kupio novu u Ingelu sa 3 god garancije.

    http://www.pik.ba/artikal/15245809/core-i7-4790k-plus-gigabyte-z97x-gaming-3/

    Ne moze bolje od toga.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Pohvalio sam se par postova iznad kako mi je svaka sitnica kupljena on line stigla i da čekam još par stvari , međutim imao sam veoma negativno iskustvo prije neki dan: kupljen je optiči audio kabal (ebay: http://www.ebay.co.uk/usr/joytownonline ) , cca 5KM i nisam uopšte obraćao pažnju na negativne dojmove prodavača ! kako kablić nije stigao za više od mjesec dana kontaktiram radnju i brzo dobijem odgovor da će poslati drugi (samo da ne ostavim negativan dojam) ali oni su tada (imajući moje podatke od visa kartice) meni ponovo "odbili" 95KM , e sad kako sistem funkcionira neznam ali kartica mi je stornirana , nazvali su me iz banke i podnio sam zahtjev za povrat novca , ( rečeno mi je da ću dobiti novu karticu i 95% da će se povrat obaviti i striktno izbjegavanje online plaćanje ako nije PayPal).....
    Pamet uglavu forumaši: samo PayPal !!!!!
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    kad kinez ne nudi paypal tu i ne kupujem, gdje ces im vjerovati bolan s brojevima kartice :mrgreen:

    i jah gore napisao da od novembra nije stigla posiljka i da su vratili novac, mene postar obradovao jucer i donijeo paketic pa et haman sam i zaradio koju marku posto je dolar porastao :mrgreen:
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja na svu srecu u net banci mogu kreirati virtualnu viza karticu koja vazi 2 sata i ima limit koliko sam stavis. To radim kad kupujem od ovih manje legitimnih likova.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    To je prava stvar , u USA je to uveliko i za sigurnost nema zime , kod nas važi: "drž' se PayPala" !
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    ja kad placam paypalom vise vjerujem kinezima nego lokalnim trgovcima sa "specijalnim" vagama : )
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja u Kini ne kupujem. Nije problem ostaviti broj kartice i na evropskim provjerenim prodavnicama, mimo Paypala. Nikad problema nisam imao.
     
  11. bojler

    bojler Aktivista

    Ja onda spadam u 00.00001%

    Pa prije 2 godine lik mi prodao pokvaren FX 8350
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa garant je lik dao previse napona, nece crknuti pravilnim koristenjem, a to ne spada u pravilno koristenje.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na ebayu piše da mi je danas zadnji dan da mi stigne jedna sitnica iz Čajne i još je nema. Haman zadnje vrijeme ove sitne stvari svaka druga dođe dok ove vrijednije dođu uglavnom bez problema.
     
  14. becke

    becke Aktivista

    I ja sam imao problema, narucio pocetkom decembra i do sad nije stiglo. Srecom, prodavac je bio korektan i refundirao mi 6$.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    meni stize ali vecinom sa zakasnjenjem, danas postar donijeo oklop za mob narucen polovinom novembra
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    je li neko primjetio ovo u paypal mailovima pri kupovini, od kad oni nude vise od 45 dana za dispute :?: :?:

    [​IMG]
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima više od pola godine kako su to uveli.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nisam ja to ni primjetio, ja uvijek ganjam 45 dana, jer preko toga nema smisla ni cekati :)
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ganjajte vi dispute u roku 45 dana, pojedinci su zaglavili nakon isteka 45 dana, iako stoji 180.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam u oktobru narucio ventilator za AMD 7850, i jos uvijek nije dosao :( nisam pokretao dispute misleci da ce govno doci, ali ga jos uvijek nema.
    neko rece da je tih 180 dana uvedeno prije pola godine, a evo sta ja imam u mailu:

    https://www.dropbox.com/s/u914oh802kw92 ... s.png?dl=0