Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. goldi

    goldi Aktivista

    Probao sam nije to to, dodao sam i € kao drugu valutu, nije to to za nas iz Bosne traze dodatnu provjeru opet ce skinut neki iznos sa kartice i opet po kod u banku i jbt mu malteer vise pretjerase ga pravo
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li 100% siguran da se treba kreirati invoices, gdje si nasao to uputstvo? Jer invoice je faktura kad nesto prodajes online.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. goldi

    goldi Aktivista

    Nisam siguran ali kad kliknem izbaci mi da mogu samo slati novac i da ne mogu primati,
    "Your Account May Only Be Used to Send Money
    As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.

    Your account cannot receive payments. To receive payments, set up your account."

    Zbog ovoga ja zakljucujem da moram ici na set up your account i zavrsiti proceduru provjere dodatne provjere da bi mogao primati novac.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    na koji email si se zalio kada nismo nikako mogli prijaviti visa kartice? Daj da probamo pitati za ovo.
     
  5. goldi

    goldi Aktivista

    evo poslao sam im poruku ali vjerovatno vikend ide niko ne odgovara :/
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    hej ba evo i ja sam uradio to sto si reko i izaslo je da sada mogu primati uplate hajde opet probaj a i ja cu tebi probat poslat.

    Na kraju mi je izbacilo ovo i nema nigdje confirm u profilu da bi se moralo ponovo potvrditi kodom

    [​IMG]
     
  7. goldi

    goldi Aktivista

    Eto samo da se zna ko bude dodavao karticu mora ovu proceduru proci. Ovo mislim da ranije nije bilo, kako su promjenili dizajn stranice uveli su i neke dodatne promjene. Nadam se da ce nekome koristiti ovo nase mukotrpno iskustvo :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas mi je preko paypala uplaćena odredjena suma novca koju sam čekao par dana, al status je pending, dakle nemogu povući novac na račun. Jel treba nešto uraditi ili samo čekati par dana dok paypal odradi svoj dio posla? Prvi put se susrećem sa ovim da meni neko plati, obično sam ja plaćao. :D
    Sad sam malo čačkao po paypalu, kaže da će biti slobodno za withdraw za 30 dana, kao da sam prodao nešto?
     
  9. goldi

    goldi Aktivista

    Da evo i meni je prijatelj poslao malopre i pise mi pending i da ce nakon 30 dana biti dostupno za withdraw tj da cu nakon 30 dana moci povuc na karticu ili cekati prvog u mjesecu da se automatski prebaci na karticu.

    Uglavnom pisalo se po forumima da treba onaj ko ti posalje da potvrdi da ti ne bi cekao ovi 30 dana, ali gdje treba da potvrdi ne znam, valjda ce se neko javiti ko zna kako to ide.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pretpostavljam da mu treba poslati status shipped ili procesed, kao da si poslao item, a onda ovaj tamo treba da potvrdi. Nevidim šta drugo može biti. Al zabij mu, ako ništa valja čekati. Nisam znao da su toliki levati, za uplatu od 180$ uzeli sebi preko 7$, još čekaj sad mjesec, pih.
     
  11. goldi

    goldi Aktivista

    da da treba onaj sto ti salje da potvrdi, a fee je valjda toliki na toj sumi, ne znam tacno ali mislim da sam na klixu citao u onoj temi o PP da je fee 3.9% nisam siguran ali tako je nesto.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    evo gdje bi trebalo da stoji to, ako nema ovakav prikaz neka klikne u dnu na old account view.

    [​IMG]
     
  13. goldi

    goldi Aktivista

    evo koliki je fee
    [​IMG]
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pricalo se par stranica prije ali opet nisam skonto, da li je bolje ostaviti da paypal vrski konverziju valute ili banka, i da li to ista utice na pare koje ti neko salje ili je to samo za placanje?
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok thx.
     
  17. goldi

    goldi Aktivista

    Da li ima neko iskustva sa kupovinom preko AMazona.de?

    Konkretno imam 100€ u nekim vaucerima to su one gift kartice, pa me interesuje mogu li ja ista za ove vaucere da kupim, ne bi da mi skida nista sa kartice, samo znaci da potrosim ovi 100€ na nesto sto se moze dostaviti za Bosnu (ali koliko vidim nista ne dostavljaju za Bosnu).

    Moze li malo pomoci od nekoga ko ima iskustva sa kupovinom na AMazon.de i sa ovim gift karticama.
     
  18. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Samo da prijavim. Potvrdio sam karticu ponovo, a onda sam morao ukljuciti mogucnost primanja novca. Ako nekome zatreba mogu napisati sta sam tacno morao uraditi. Uglavnom uplata je legla.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa eto napisali smo ja i goldi u prijasnjim postovima, i meni uplata legla prekjucer.
     
  20. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Haha i to sa slikama :D.