Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Confirm reciept i nema čekanja 30 dana. Sutradan možete povući pare na banku.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    I to kosta 5$?
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Confirm receipt meni nije radio, bilo je potrebno da onaj koji salje pare kontaktira paypal da puste novac.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo uradio sad je isto ko kod tebe.
     
  5. goldi

    goldi Aktivista

    E sad je onda uredu ;) samo treba jos kod od banke preuzet, nadam se da ce biti sve uredu, ja danas nemam kad oticu sutra do banke, ako ti nabavis kod ranije javi kako je proslo ;)
     
  6. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Zna li neko zasto mi tip iz njemacke ne moze prebaciti novac na paypal. Dobija poruku da ne mogu primati novac i kao moram prvo otvoriti paypal racun. Naravno imam paypal i redovno placam prego istog.
    dobije ovu poruku:
    Your recipient is not able to receive funds at this time. Your recipient must first set up his or her account to receive funds
     
  7. goldi

    goldi Aktivista

    Ok imas paypal redovno placas preko njega, ali da li redovno primas novac to je pravo pitanje? koju karticu imas?
    Ja dok sam imao mastercard povezanu sa PP redovno sam placao, ali kad mi neko pokusa poslati novac taj neko dobije istu poruku:
    "Your recipient is not able to receive funds at this time. Your recipient must first set up his or her account to receive funds"
     
  8. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Intesina Visa electron. Evo sad sam rovio po paypal-u i kao nudi mi opciju da potvrdim karticu. Mogu se zakleti da sam to uradio, ali eto potvrdit cemo opet pa cemo vidjeti.
     
  9. goldi

    goldi Aktivista

    Pa to je razlog sigurno nije potvrdjena kartica zato i ne mozes primiti ;) odradi to pa ce profunkcionisati ;)
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Pa kako je placao ako mu nije potvrđena???
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo isao u banku i jos nema koda od paypala. Za neke stranice sa kojih nisam mogao kupovati, kao sto je plati.ru, sad zvao podrsku kazu da su ih namjerno blokirali jer su nesigurne i imali su slucajeve zloupotrebe.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja nakon 2 dana zvao raiffeisen i dobio odmah kod
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Može plaćati.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobio sam kod i potvrdio karticu. Kako sam vas skonto sad ako mi neko salje pare preko paypala treba po slanju pozvati paypal i zamoliti da to odmah proslijede i moci cu podici pare za par dana?
     
  15. goldi

    goldi Aktivista

    Dobio sam i ja kod i potvrdio, ali ima ono ali prijatelj mi pokusao da posalje 5$ i ne moze da mi posalje, sta sad ciniti?

    Cim unese iznos izbaci mu ovo [​IMG]

    Ako sad neko zeli dami pomogne samo da mi proba poslat znaci ne mora slati samo da vidi hoce li proci ovde kad unese moj email.
    Prijatelj kad mi zeli poslati odma ovde zapne na pocetku izbaci mu da ne moze poslati, pa se sad ja pitam jel do njegovog ili mog paypala problem.


    Bi li iko bio voljan samo da unese moj email i da oproba, ne mora slati samo da vidi hoce li istu poruku dobit?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    hajd ti probaj meni a ja cu tebi :)
     
  17. goldi

    goldi Aktivista

    Moze eto me na PM, ja mogu sigurno poslat, samo ne znam mogu li primiti :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ni ja ne znam mogu li primiti :D

    EDIT ne moze proci izbaci
    Eto imas moj mail na PM pa de ti probaj

    EDIT2: Evo probao sam prebaciti na old account view i sad izbaci ovo
    EDIT3: Nasao sam da ovo treba odraditi pa de pokusaj ja moram nakratko izaci vracam se za pola sata pa da probamo

     
  19. goldi

    goldi Aktivista

    da da moramo prvo podesiti nesto, a u pm ova nova pravila na PP bas bezveze, mislim da cemo opet morati u banku po kod jer sam nasao sta treba podesiti.
    Treba kliknut na send and request--->create and manage invoices----> onda izbaci Your Account May Only Be Used to Send Money tu se mora ici na set up your account... i onda visa i onda vjerovatno opet po kod u banku neka dodatna provjera :/
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    eto pod edit3, hajde probaj vracam se za po sata :)