Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. goldi

    goldi Aktivista

    Da da to je to kad si dodao karticu izbacilo ti je, mozda nisi obracao paznju ali to je to, bitno je da imas sa ljeve strane dodatu karticu i da je profil 100% sad sutra ili u petak otidji do banke po kod potvrdi karticu ne bi trebalo da bude vise problema.
    Ako bude pisacemo im opet ;)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta cu s tim kodom gdje da potvrdim karticu, ne vidim tu opciju da mi trazi igdje ili da negdje trebam unijeti kod?
     
  3. goldi

    goldi Aktivista

    Tu gdje pise confirm tu ces kliknut ali ne cackaj dok ne dobijes kod izbacice ti tu da uneses neki kod trebala bi biti 4 broja.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nigdje ne pise confirm, to sam ti vec napisao prije :)
     
  5. goldi

    goldi Aktivista

    Imas li sa ljeve strane pise Visa x- pa neka 4 broja i ispod pise confirm ja mislim da tu ne treba klikat dok ne dobijes kod jer je moguce da ces ponovo morati zatraziti kod... nisam ti ni ja bas siguran kad se dokopas koda onda cemo dalje. Ja sam samo dodao karticu i oticu u petak po kod jer mi je pisalo da odem do banke 1-2 dana il ida sacekam mjesecni izvod.
     
  6. kugla

    kugla Aktivista

    Posiljku cekam 2 mjeseca iz kine, i evo po tracking broju doslo u BiH i tu stoji vec 2 sedmice, a jos nista nisam dobio... ccc ne mogu sad ni otvorit dispute ovi ce odmah reci da doslo je u BiH.
    http://www.17track.net/en/track?nums=RI762345093CN
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nemam ispod da pise confirm, ima li sansi da je kartica vec potvrdjena zbog starog paypal racuna? A isto sumnjam da nesto nije u radu s karticom, jer sta god sam do sad pokusao kupit ne prolazi.

    [​IMG]
     
  8. goldi

    goldi Aktivista

    E vidis nije tako kod mene sve je isto samo jos ispod pise confirm.

    [​IMG]
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa je li ovo kod mene vec potvrdjena? Nemam nikakve notifikacije, vidim kod tebe uzvicnik ispred, i sta ova opcija kod mene da dodam bankovni racun za povlacenje novca? Da ovo ipak nije neka polovicna visa electron :D
     
  10. goldi

    goldi Aktivista

    E to ne znam ne vjerujem da je potvrdjeno svi moraju unjeti kod koji dodje nakon sto oni povuku 1.95$ bar je tako ranije bilo. Sto je kod tebe tako stvarno ne znam imas li nekoga da ti proba poslat? cisto da vidis mozda sve funkcionise probaj nekog od raje da ti pokusa prebacit neki iznos tipa 1-2$ pa vidi sta se desava.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    ili lakse da probam kupiti sta :), mada bolje da vidim hocu li moci povuci lovu nazad. Ako ima ko iz Tz da mi proba poslati dolar, ako prodje vracam 2KM :D licno ili posaljem nazad dolar preko paypala.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Poslat cu ti ja kad dodjem za racunar. Na tapatalk sam. Ali svejedno neces moci withdraw na karticu jer moras platit 5$ onda :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta ba sad moram platiti? :D Svako povlacenje na karticu placam 5$ ili je to minimalan iznos povlacenja?

    EDIT: Evo gledam video i ovaj iz Kenije moro ici u wallet da potvrdi i opet mu nije proslo :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa prvog ne placas, ono automatski sto ide. Svaki manual withdraw se placa 5$, max iznos je 500$ sto mozes povuci, ne znam za minimum.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ha prvog ha manual kad i manual stigne za 30 dana :D Onda ne salji nista, hvala u svakom slucaju :D Pa nije western union ni los toliko :D
     
  16. goldi

    goldi Aktivista

    Nekome radi automatski neko mora platiti, evo razgovaram sa prijateljem on ima Visa electron unicredit i uredno je primio juce na karticu, znaci nije morao placati 5$, kako koga zalomi, neko mora platiti nekome dodje automatski... ma pisacemo im da nam i to srede, samo da ja ovo uspjesno potvrdim :smt006
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ne ceka se manual 30 dana, vec da ti pare koje si primio na paypalu dodju iz stanja Pending u Available (ako si im nepouzdan, nov i ako si iz BiH :D). Nakon sto budu available, onda ih mozes rucno withdraw ili cekati 01. u mjesecu da dodju bez provizije. Rucno se placa 5$ svakih 500$. Meni vecinom ono sto sam dobivao je islo u Available ako onaj sto salje potvrdi. I kod mene je od donjape vecinom, i ne sjecam se da nije prolazila potvrda :D Ali nisam nikad radio manual withdraw, osim jednom kad nije prosao automatski, pa su mi oni rekli da odradim rucno i vratit ce mi fee, tako je i bilo.

    EDIT:
    @goldi, samo nek se javi njima i vratit ce mu to. S tim da automatski ne ide prvog u mjesecu, vec od prvog do treceg (iako u 99% slucajeva bude prvog). Nakon treceg im se treba javit i vracaju fee ako nije auto prosao.
     
  18. goldi

    goldi Aktivista

    da da shvatio sam ceka se 30 dana da predju iz pending u avaliable i tek onda ljezu na karticu ;) 1 u mjesecu ili da uradis manuelno za 5$.

    Nego kolega@ dmr uradi i ti ovo kao sto je ovaj gore na videu znaci klikni na wallet pa na karticu pa na OK i onda ce ti izbaciti kao sto je kod mene, ti ocito nisi potvrdio unos kartice mora ti izbaciti ovo.


    [​IMG]
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da mi nece 2 puta naplaziti slanje koda? Konto sam da prvo provjerim u banci.
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    po trackingu to ti je zaglavilo u tvojoj posti, ponesi broj i trazi posiljku jer tu stoji a postaru pretpostvljam bilo mrsko nositi