Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ti si sretnik... ;-) Nema tu pravila.....zato naručuj nekad na sebe, nekad na mater, nekad na oca, na ženu itd :)
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta ovo znaci ?
    da si i ti narucivao od ovog prodavaca ?
    a pogledam ja dojmove i sve prije kupovine ali opet svasta se moze potrefiti
    uglavnom zadovoljan sam kupovinom a cijenom pogotovu :D
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista


    Minimalno 20-ak puta....imam ga u spašenim sellerima.....prodaje od igle do lokomotive.... ;-)
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Aliexpress sad salje u BiH sa china post :D, sto znaci $5 shipping za vecinu stvari.
    Prije je bilo samo DHL/UPS i $100 shipping.

    edit: evo vidim ima i free shipping za malo skuplje stvari
     
  5. rainman

    rainman Aktivista

    Koliko je pouzdan Aliexpress u odnosu na ebay ili banggood?
     
  6. black

    black Komšija

    Ima i Aliexpress zastitu kupaca , nisam zijanio marke. Najskuplje sto sam kupio na Ali-ju je telefon od 160$.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja koje sve koristite online stranice za kupovinu stvari?

    da se može preko paypala kupiti u dva-tri klika kao na ebay-u :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kasne li kome paketi sa Filipina ? Imam dva paketa narucena od razlicitih prodavaca i ovom drugom je istekao "rok" do kada bi najkasnije trebao stici.

    ORDER DATE Nov 03, 2016
    ORDER DATE Oct 24, 2016

    Vjerovatno zbog praznika.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kasni mi sve i jedan paket. Iz kine iz britanije itd.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    zar se niste već navikli na to, od oktobra/novembra pa tamo nekad do marta/aprila uvijek bude problema i kašnjenja
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kod mene dolaze paketi nevjerovatno brzo u posljednje vrijeme.
    Npr jedan artikal narucio 10.11. iz japana, 12.11. covjek poslao, a paket mi stigao 18.11.
    Uz to je bilo jos stvari iz kine i GB i sve stiglo za manje od 15 dana od dana slanja.
    Samo jedan paket cekam malo duze, navodno iz svicarske ali mi se ne cini tako.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni iz Britanije traje ko iz Kine. Kjudi pošalju paket i čekam ga po dvije sedmice minimalno, normalno mi je i tri iako piše da je dostava recimo 3-6 dana. Iz Kine mi je znako doći pola mjeseca ranije nego sam očekivao.
     
  13. rainman

    rainman Aktivista

    Ne mogu da vjerujem. Paket mi poslan iz GB 23.11 došao kod nas 27.11 i proslijeđen na carinu i od tada stoji na carini (tracking pokazuje preko bh poste). Ovo je treći dan da je paket na carini, vrijenost je oko nekih 200 KM. Nije problem plaćanje carine nego me čini nervoznim što se toliko dugo zadržava? Pa jbt. brže mi paket dođe iz UK u Bosnu nego što ovi ocarine...
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Upravo to je i meni problem, spori su ovi naši skroz.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ma uzela carina produženi vikend za crni petak i još crnji ponedjeljak, i kod mene 2 stoje na carini već 3-4 dana
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Doce ih kina glave, moraju milion paketa mjesecno pregledat :smt003
    Sta mislite sto su predlozili ono da limit bude 200...pa da manje rade :smt003
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma sve više i više ce ljudi koristit online kupovinu nije to više kao nekada.

    Sad preko mobitela završiš posao i cekaš :D

    Nadam se da ce povecati limit na 200km jer ovo do 50km su bukvalno sitnice ali opet korisne :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pricalo se o tih 200km ono jedno vrijeme sad nista.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. rainman

    rainman Aktivista

    Uglavnom dobio sam pismo sa carine.. Moram ici da platin carinu pa cu dalje vidjeti sta i kako.
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    šta ti bi na kraju za ovo, vidim promijenio si post koji si prvobitno napisao?