Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. rainman

    rainman Aktivista

    Eh ovako.. Danas sam otisao na carinu sa urednim racunom koji iznosi nesto malo preko 200 KM. Bio sam spreman platiti carinu i preuzeti paket, no zena na carini mi nije dala paket s navodom da je neka promjena od prije par dana kod njih i da paket mogu cariniti iskljucivo preko speditera.. Prosto nisam mogao vjerovari.. Spediterska usluga koju radi BH posta cijena iznosi 90KM + takse. Znaci moram platiti carinu + pdv + nekih 100 KM za speditera i taksu.. Nisu normalni.. Znaci izace me skuplja pita nego tepsija i uvozne dadzbine sa Spedicijom ce me izaci u vrijednosti same robe. Odbio sam speditirati preko bh poste i sada cu naci nekog povoljnijeg speditera. Valjda je to sada nesto novo sa njihove strane.. Treba se raspitati.. Sad mi paket jos uvijek stoji na carini.. Realno preko DHLa bi me jeftinije izaslo nego ovako. Ovo mi se nikada nije desilo... Znaci ja moram sada izletit pare oko 100KM samo da mi spedicija ode na carinu i digne paket.. Sranje.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    hahah stvarno nisu normalni, ja ću sve i jedan za koji mi to budu tražili vratiti nazad, da si htjeo špediciju to bi u startu platio i bio miran a ne sad nešto oni kao pametniji od cijelog svijeta kao što je bošnjo inače
     
  3. rainman

    rainman Aktivista

    Ma normala. Mogao sam hladno platiti DHL i ljudi bi ni za iste pare donjeli za 4dana pred vrata a ne ko ovi debili. Znaci ako neces da platis speditera ne mozes uzeti svoje vlasnistvo. Pa ovo je vrhunac gluposti. Poslao bih nazad paket ali sam u zurbi.. Fakat se mora zakon bolje iscitati.. Da li igdje ima da te posreduje neko bez da imas mogucnost da to biras? Vrhunac bahatosti.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    ja sam d anas baš gledao mogu li šta naći ali na stranici uprave za indirektno oporezivanje ništa o tome ne piše, mada pola linkova tamo i ne radi tako da ko će mu ga znati
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako je vrijednost robe koju naručivaš preko određeno iznosa (ne mogu se sjetiti koliko tačno) onda se mora angažirati špediter.
    Znam to iz razloga jer je htjela jedna firma preko mene da naruči 100 raspberry-a.

    Moguće je da su u tvom slučaju napravili procjenu vrijednosti robe koju si naručio i da su procjenili da prelazi taj iznos.
     
  6. rainman

    rainman Aktivista

    Sve to razumijem, ali ne razumijem potrebu da ti carina namece speditera ukoliko to ne zelis i zelis sam zavrsiti carinski postupak. Kao sto anel rece, ako je nekome puno platit speditera, bujrum onda papire u ruke i na carinu, a ne da dodjem na carinu sa svim podacima urednim racunima i zelji da plati carinu kao svaki posten gradjanin, ali malo morgen, ne dozvoljavaji ti da sam zavrsis posao i podignes svoju robu u svoje ime. Ovo kao mracno doba srednjeg vijeka, suti i radi sto ti crkva/hodza kaze.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Špediterske usluge se plaćaju 10 KM, na 200 KM tih 90 KM ti je moglo biti samo sve ukupno. Neko od vas dvoje to nije dobro skontao. Zovi nadređene.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Samo kratko pitanje?Da li neko od vas koristi visa prepaid karticu od bbi banke?Danas sam je uzeo.Je li treba proci neki period da bude aktivna ili treba da se ubaci na bankomat i kuca prvi put pin da se aktivira?Pitam jer ne mogu da je regam niti na google wallet niti na paypal.Isto mi se desavalo sa unicredit karticom ali obicno nakon 24h proradi ako je nova kartica ili ako si je prvo na bankomatu koristio.Hocu da se rijesim unikredita pa sam ovo uzeo kao karticu za kupovanje preko neta a trebam je i za paypal i google wallet.
     
  10. rainman

    rainman Aktivista

    Špediterske usluge se naplaćuju zavisno od špeditera. Ovo je provjerena informacija. 90 KM naplacuje BH Pošta, recimo DHL naplaćuje 70 KM. Neki špediteri čak i jeftinije. Od toga je 20 KM takse. Ovo je kristalno jasno.
     
  11. adnanBIH

    adnanBIH Novi član

    Ista stvar kod mene, samo iz druge zemlje pošiljke.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne trebas je nigdje koristiti, ja sam je uredno prijavio na paypal, dobio onaj kod sutradan i zavrsio regitraciju. Za gw ne znam...
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ma ja drug ali jesi je odmah regao na paypal ili si cekao 24h?Evo i jutros probao nece opet.
    [​IMG]

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    Pa morao si prvo na bankomatu provjeriti stanje racuna da bi se kartica aktivirala, zar ti to nisu rekli u banci pri preuzimanju?

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije tacno, moja kartica nije vidjela bankomata.
    Sto se tice ta 24h, iskreno, ne sjecam se, nisam stopao, eto sacekaj 24h pa provjeri :D
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Otisao sam jutros na bankomat eto cisto da bude da nije do toga.Vidjecu sutra hoce li moci.A nisu mi nista rekli za aktivaciju.Navodno je aktivna cim je preuzmes.
    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    DA ti nisi pogresno ukucao neki broj :p
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Kazem ono sto je meni receno pri preuzimanju kartice, lijepo mi uposlenica rekla odi na bankomat ispres i provjeri stanje da bi se kartica aktivirala i tek onda mozes sa nje podizati novac ili placati

    U pitanju je visa kartica rf banke

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    I ja sam sjeo u taxi i odvezao se kuci.

    U pitanju je plavi mercedes, zute boje. :smt003

    Nemoj sta zamjerit' na zajebanciji, ali kakve veze ima sta su ti rekli u rf sa ovom prepaid bbi karticom :smt003
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    A to neka kartica samo za kupit sta po himternetu, nisam citao jbg

    E onda pravac bbi i nek pita sto ne radi

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk