Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    nema carine, znalo mi je stizati 4-5 komada iste stvari isti dan pa sam plaćao samo carinski pregled iako su cijene bile i preko 50 KM
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zar prag nije 50 € ?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne. Mogao si bas ovih dana procitati da hoce povecati limit sa 50KM na 200KM.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je prijedlog za povećanje sa 50 na 200 koji su uputili poštanski operateri. Ja pročitao na stranici porezne uprave FBiH da je 50KM limit za jednu sedmicu. Ali nisam siguran da oni sve ovo iz Kine evidentiraju i da znaju šta sam naručio u toku sedmice.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Procitao sam to za povecanje na 200, a nesto sam bio ubjedjen da je do sada prag bio 50. Valjda sto mi je proslo par posiljki blizu 50€

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kola naruci na sebe paket jedan, drugi na prijatelje, rodbinu, jedan za Bubana itd :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa dobro, nije bas ni 200KM neka cifra da se covjek moze raskomotiti. Ne mozes ni solidan telefon uzeti. Bolje bi bilo nego sto je sada, naravno, ali opet nam online kupovina ostaje za sitnice. 400KM limit bi vec bio praznik.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    tp se ne šalje običnom poštom nego dhl-om ili sličnim kirirskim službama, i što bi bio problem sve se može poslati samo se treba i platiti
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    zavisi šta je za tebe skupo, uglavnom u tih 200 KM ti se računa i poštarina pa ako je ona lupam 50 KM onda ti ostane 150 za kupovinu

    uglavnom sve fino imaš napisano pri kupovini, i cijenu poštarine i sve
     
  10. kio

    kio Komšija

    Vala ako bude 200 KM, to je veliki pomak naprijed :) Jest da ce derati na svakoj posiljci otvaranje i carinska evidencija :D
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  12. kio

    kio Komšija

    Ma znam, samo govorim da ce im to biti izvor prihoda, kompenzacija umjesto poreza. Joj kada krenem narucivati dijelove za auto sa ebay-a :p
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Preko mobitela sam hahah

    Minimalne sanse :)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ma ja, hvala momci.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  17. kio

    kio Komšija

    Fake. Niti je secure stranica, nabacne stvari onako cisto da djeluje kao ogrinalni sajt. Biti ce online veceras, vec sutra ce je ugasiti ili redirect uraditi. Ma lik iz kine, regana u USA, tek dignut sajt :D
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ta je domena danas registrovana.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo stigao mi je USB 3.0 stick sto sam narucio preko ebaya "SANDISK ULTRA DUAL OTG 3.0 32GB" i nije fejk
    [​IMG]image upload no size limit
    napunio sam ga do maksimuma i bez problema sve proslo
    takodjer sam ga isprobao na usb 3.0 i u prosjeku prebacuje nekih 20 MB/s dok mi je stari usb 2.0 prebacivao oko 6-7 MB/s
    sada ne znam je li ovo dobra brzina,prebacivao sam i velike fajlove 700-1000 MB kao i manje (pjesme)
    uglavnom najbitnije mi je da nije fejk i da ima kapacitet i jeftiniji je nego kod nas najjeftiniji za nekih 7-8 KM
    ovaj sam platio 9,79 dolara
    [​IMG]photo share
     
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Da si pokazao od koga naručuješ, rekao bih ti ja da neće biti fake... ;-)