Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nece ni moja kartica da prođe na best buy.

    Dobijem odmah gresku, da ne prolazi.

    Amazon ce siguran sam isto javiti.

    Poslao sam mail banci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li ko da bi narucio 2x stika poslat cu mu pare na racun?

    3x kartice probao svaka isto javi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Krenule akcije, pratite newegg.
    Evo gledam kuciste Meshify C TG 39$ :D kod nas 250 KM :D
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nazalost dostava bi bila 250 dolara :D
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Kako idu reklamacije putem Pesota?
    Npr ako sam dobio nešto i htio bih poslati nazad jer je neispravno...
    Plaćam dostavu do amerike, pa opet dostavu ovamo ako mi pošalju zamjenu?
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    najbolje ti je njih kontaktirati.
    Nekako ja se pozdravim sa reklamacijom u US,vjerujem da se ne isplati :D
     
    dams82 and nenji_avero like this.
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa u sustini pesoto nema nista sa reklamacijom. Imao si opciju da platis testiranje kada tamo stigne (to vjerovatno nije izvodljivo za specificne stvari, tj koje traze ostatak da bi funkcionisale). Ako ti dodje neispravno, saljes nazad gdje si kupio i kada ti odobre zamjenu, opet saljes na pesoto kao da si novu narudzbu napravio.
     
    nenji_avero likes this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jedan koristan info za sve buduce kupovine.

    Provjerite kod vaše banke jel otkljucana kartica za sve kupovine.


    Gore iznad imate moje postove i kolege reddevila.

    Npr "bestbuy" spada u sajtove rizicne kupovine pa banka blokira te transakcije.

    Ja sam imao problem, ima na izvodu pokušaj da bestbuy želi da skine oko 100km ali je to banka blokirala.

    Karticu su mi blokirali u banci, ali sam otišao odblokirao karticu i dozvolio da mi za ubuduce transakcije sve dozvole.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    nenji_avero and AdoSA like this.
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    @Eldorado Meni su u Raiffeisen rekli da odbijaju Patreon jer je "sumnjiva" stranica, te da sad imaju veliki broj stranica koje smatraju takvima...
    Ima opcija da ti skroz sklone zaštitu ili da je ostave, pa da svaki put nazoveš da ti odblokiraju neku pojedinačnu transakciju kad treba.

    Iz drugih izvora saznajem da je u BiH i regiji ogroman broj pokušaja zloupotrebe, da je već mjesecima rat sa raznim vrstama napada na bankarske sisteme, da se ljudima redovno zloupotrebljavaju kartice i računi, a da se o tome šuti.
    Elem, nekoliko desetina miliona štete je već nastalo, a i dalje se šuti jer... Sami zaključite zašto se šuti :D
     
    Eldorado likes this.
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ova vam je varijanta po meni najbolja.

    Mislim da to svaka banka ima tkz "dopunjiva kartica"

    Hocu nesto da kupim, prebacim željeni iznos sa primarne kartice na sekundarnu "dopunjivu" i kupim proizvod.

    Barem što se tice neke sigurnosti.

    Ja sam uvezao dvije kartice pa mi kao dopuna sa jednog na drugi racun legne bez cekanja i slicno.

    Bestbuy ima paypal ali ne dozvoljava adrese van USA.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    99,99 je do korisnika, koji ne znaju ni osnovne mjere protiv phishinga :)
    Znas koliko sam raje generalno skontao da su podjelili svoje podatke a da nisu ni bili svjesni :)

    kliknite ovdje provjerite ovdje, uradite ovo... :)
    Samo zato sto je naziv "Paypal.com", "Ebay.com", Netflix.com :D

    i tako :D
     
    nenji_avero and dams82 like this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Slažem se, narod je tehnološki nepismen, ali nije ni to problem, ja ako se ne kužim neću ništa klikat dok se ne posavjetujem s nekim ko zna.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Eldorado and bhd like this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jaran moj kaze neko mu skino 20marki i sad snjim da uvede 2nd verifikaciju putem authentikatora na paypal.udjem na mail kaze evo vidis ....na mailu od paypala sve fino i cak kockica Kliknite tu da provjerite......eh sa adrese [email protected] tam hababa reko deug upeco si se :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Svaka banka ima ucestale napade, da ne kazem na dnevnoj bazi. Ta borba konstantno traje, ali ni jednoj banci nije u interesu da to iznesu u javnost jer bi izgubili klijente. Pa bi narod letio onoj banci koja šuti.

    Overall se ovdje radi o drugom problemu. Fake stranicam i sumnjivi prodavaci. Forum je vecino raja koja je IT pismena pa svi mi ovdje postavimo neki sajt sa upitom: "Je li neko kupovao, da li su sigurni?". Sad skontaj obicni narod. Da ne govorim o fake PP mailovima gdje ljudi posalju login.

    Na kraju banci lakse bude da blokira sajtove nego da se nateze s ljudima. Ja iz tog razloga i imam RF karticu (..i ako nisam zadovoljan s njihovim uslugama) samo iz razloga sto nisam nikad' imao problema sa kupovinom.
     
    nenji_avero likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Drugar, pa ljudi se loze na nagradne igre lazne....daju podatke, slikaju kartice, itd itd...

    Paz nam drzave i okolisa :) pitajte svoje ukucane dal bi kliknuli na phishing. Od 100, 100 bi kliknulo :/

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Klikaju na reklame na telefonu a da ne bi kliknuli na phishing lol


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma uzas koja IT nepismenost. Ja ne klikam godinama. Uvjek otvorim novi page, pa utipkam :))

    I mi smo ba zemlje treceg svijeta, kod nas ti se uz tv i box prodaju ilegalni software, gledaju i skidaju torrenti i tako.. puni malware u i ko zna kakvih logera :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zato ja materi nista na telefon ne instaliram,ne daj boze nju na FB prijaviti...a njeni vrsnjaci su sada glavni po FB
    Instalirao sam joj sada i adguard,pa vise na telwfonu nema raznoraznog smeca,koje je prije redovno klikala i instalirala...nema ona pojma ni sta uradi,ona klika pa sta se desi,desi.
    Vise nema reklama,pa ne moze ni klikati na njih hah

    Meni u ovoj prici su problem mladji ljudi,do 30 godina...koji vecinom ne znaju nista o internet kupovini,zloupotrebama,karticama itd

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Danas su mi dostavili paket sa tri Amazon stika na adresu od Pesota ali mi još uvjek stoji na njihovoj stranici očekuje se


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dan dva da unesu :) i meni je danas dosla roba sa puma.com

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 2, 2020
    RED DEVILS likes this.