Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Gdje planirate sopingovati za 11.11. ?
    Pored aliexpressa koji otpada,sta je provjereno...ja gledam na gearbestu ali nisu cijene nista posebno a i postarina je minimalno 5-6 dolara,registrovana
    Kakav je ebay u zadnje vrijeme,koliko se ceka na dolazak paketa...hoce li doci sta unutar 30 dana

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iz EU hoce, iz Kine tesko za 30 dana.
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Sa Ali Expresa se ne isplati naručivati. Skupa dostava.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Može se haman Kina kompletno halaliti.

    Obzirom na stanje, potrajat ce ovo.

    Šteta fakat dobro nekad bilo :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A nekada sam smekao i skupljao kupone pa onda se ustedi fino kada nesto kupim.
    Najvjerovatnije da za ovaj dan samaca necu nista ni kupiti,jer je neizvjestan dolazak artikla,cak i kada platim postarinu 5-10 dolara...dhl ne planiram placati ni za sta

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Meni su na Amazonu blokirali račun i to sve zbog Raiffeisen banke koja nije dozvolila transakciju od 90 dolara
    Istu noć probam na Best Buy i izbaci mi grešku
    Sutradan mi prodje transakcija ali mi nakon 20 minuta Best Buy vrati pare
    Na kraju mi pukne živac i nazovem banku srećom jedna se teta fina javila pa je samnom bila na vezi dok nije prošla transakcija
    Danas su mi došla konačno 3X Amazon fire TV 4K stika na Pesoto adresu
    Nadam se da će na kraju sve biti ok jer čekam još jedan paket iz njemačke


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja 10.10 narucio futrolu za iphone sa oficijelne MOUS stranice. 14.10 poslana iz NL jer tu imaju neko skladiste. Nekad izmedju 20 i 24.10 stize mi mail od njih sa gomilom izvinjenja sto mi jos nije isporuceno i da rade na tome da vide sta je problem. 29.10 stize u moju postu i ja preuzimam. Ovdje je postarina placena 7-8€

    A 14.09 narucio neki alat iz kine koji je poslan kao iz NL i 6.10 stigao u Sarajevo da bi se poslije dva dana vratio u NL i to jos uvijek visi pa cemo vidjeti kako ce zavrsiti.

    29.10 narucio screen protector sa FLOLAB oficijelne stranice i poslije sva dana dobijem DHL-ov tracking broj. Krece iz Kine pa ce za Njemacku pa vamo al evo stoji treci dan i nista se ne dogadja. Postarina isto bila 7-8€
    Nisam trazio DHL,pisalo je standard shiping 15-25 radnih dana,inace americka firma al posto je proizvodnja u Kini poslat ce direktno iz Kine. Izgleda da im je jeftinije nego iz USA


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dino,mozs lii postaviti links do iphone covera?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Last edited: Nov 2, 2020
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    Meni telefon stigao jedan sa aliexpressa preko pesoto. Sve uredno prošlo. Vrijednost 150$ + 15$ pesoto + 6$ brza posta.
     
    dams82 likes this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koliko taj isti telefon kosta kod nas...tj. koliko je ukupno jeftiniji,kada sve to poplacas ?
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nema ga kod nas uzeti radi se o:
    DOOGEE S88 Pro rugged(tipa CAT telefona)
     
    zippoo likes this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja svom ćaći instalirao bromium web browser, imas ga na apkmirror.

    ma milina, nigdje reklame, i sam koristim prezadovoljan sam.

    btw i ja sam uzeo fire stick tv lite, danas stigao na pesoto adresu, držim fige da nekako do dana drzavnosti dodje u sarajevo.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa to je samo kada koristis browser a adguard blokira reklame na nivou telefona,pa nemas reklama ni u igricama,aplikacijama (sto sistemskim,sto sa playstorea)
    ovo je najbolja stvar koju koristim vec nekih 1-2 godine,steta sto prije nisam naletio na ovu app...prva je aplikacija koju instaliram na novom telefonu :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  15. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Zanima me dali je ovaj paket iz Njemacke krenuo za BiH, jer od subote stoji isti status :)
    Edit: Dobio sam email i od pesoto BiH, i artikli koje sam narucio u Americi sad su u skladistu a posto oni dostavljaju svake sedmice bojim se da ne zavrse oba artikla na carini u isto vrjeme.
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 3, 2020
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    druze, napravi agenta, svoju suprugu, sestru (stvarnu osobu) i deklarisi paket drugi na nju (ako nije stigao taj drugi).
     
    RED DEVILS likes this.
  17. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Znaci mogu dodati agenta sa iste adrese iako mi je vec paket USA u skladistu:)
    [​IMG]
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imas drugi koji ti dolazi. Njega postavi.

    Generalno.



    "Posiljke iz USA ka BiH se isporucuju kada se nakupi dovoljan broj posiljaka za slanje. Zelja je da letovi budu svake sedmice, ali trenutni obim poslovanja to ne dozvoljava. Sistem je konfigurisan tako da kod datuma prvo pise mjesec pa dan, dakle ako pise 11/12, to je 12. novembar."

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Amazon mi je javio da je paket dostavljen jucer, ali iz Pesota se jos nista ne oglasavaju?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Javiće u toku sedmice da je primljeno.
     
    bhd likes this.