Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zemomak

    zemomak Aktivista

    Eco meni bluetooth slušalice 12 dolara koštale kisele se na carini 7 dana...moš mislit...to sigurno nije teze od 50-60 grama, ali ne hoće da mi naplate 3,5 KM pregled...UIO se jednom očitovala o ovom pitanju, ove 3,5 KM ide našoj pohlepnoj pošti...

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da ne ide svih 3,5KM pošti. 1KM ide pošti, a 2,5KM ide nekom drugom, možda UIO. Pogledaj na onom žutom odresku pa već vidjeti cifru od 2,5KM, a pošta za naplatu tih 2,5KM i unos u sistem, za tu svoju uslugu naplati 1KM.
     
  3. zemomak

    zemomak Aktivista

  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  5. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ma 8,5 KM je paket, a 2,5 KM pisma, plus marka onu što platiš za tu transakciju, a i ona kod njih završi pošto su ovlašteni i za platni promet...

    Naplaćuju nelegalno carinske preglede, naziv naknada za carinski pregled je tu dezavuira javnost da se misli da mi nešto plaćamo državi, ustvari platimo pošti posao koji uopšte oni ni ne rade i naravno da im je u cilju da ih što više prosljede na te 'carinske preglede'...

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 25, 2020
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne znam kome i šta ti plaćaš 8,5KM ali ja sam sve i jedan paket iz Kine platio ili 0KM ili 3,5KM (kad ode na carinu u kad pregledaju tj. otvaraju paket). Nikada nije bila druga cifra, a dobio sam ih na stotine.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zemomak likes this.
  7. zemomak

    zemomak Aktivista

    To što ti zoveš paket je ustvari pismo(3,5 KM UKUPNO), pisma počinju sa R početno slovo, a paketi sa C (9,5 KM)...sve teze od dvije kile spada u pakete....

    Uglavnom dostjetili su se kako da naplaćuju i registeovane i neregisteovane pošiljke, svaka im čast na tome naravno preko leđa građana...

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja u životu nisam naručio nešto teže od 2kg :D

    A posljednja dva paketa su mi naplatili 9,50KM za "carinsku obradu"
    dabogda svakom cariniku i njegovoj djeci i široj i užoj familiji za lijeka zatrebala svaka ta marka et.
     
    kolinsb likes this.
  9. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja naručio ram memoriju iz njemačke koja nema 100 grama težine, i opet mi na kraju pošta naplatila 9.50 KM


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja sijalice za auto koje koštaju 40, platio 50KM :mad:
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja isto tako, tako da nisam ni znao da postoji druga tarifa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ubishe tim. A spominjao sam uslugu. 4.11 poslana posta iz sa u sa. Dosla 26.11

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  13. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ja sam iz kine naručivao led smart lustere, bili su tezine oko 4 kile, njih su mi jedino naplacivali po 9,5...vjerovatno uavisi i od ambalaze u kojoj salju, ako je u najlonskim vrecicama to su pisma, ako su kutije kartonske to su paketi

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  14. Ophin

    Ophin Novi član

    Pozdrav, pratim forume duže vrijeme, ali nikako da se nakanim da registrujem.

    Elem, za crni petak sam na Amazonu naručio bruku stvar (matična, ram, slušalice, procesor). Amazon je malo kasnio sa procesorom pa je stigao u Pesoto skladište tek sredinom Decembra, a neki dan sam dobio poruku da je i on krenuo za BiH.

    Danas su u BiH skladište stigli matična, ram i slušalice, sami artikli nisu nešto skupi (najviše ram, oko 130 dolara), i očekivao sam da ću platiti carinu s obzirom da šalju 3 artikla odjednom, a prelazi 300km. Međutim, ništa od toga.

    Nijedan artikal nije imao prepakiranje ili fotografiju, itd, samo osiguranje.

    Evo šta piše na Pesoto profilu:
    [​IMG]

    Čujemo se za koju sedmicu kad bude i procesor dolazio. To me najviše i zanima jer je cijena oko 250 dolara (Ryzen 5 3600XT)
     
  15. noKe

    noKe Novi član

    Jesi li neke od artikala na agenta narucivao ili je sve na tvoje ime?
     
  16. zemomak

    zemomak Aktivista

    Kako to pise da si sve platio po 14 $

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao Pesoto al nema sanse platiti Raifesien VISA karticom njihove troskove, greška pa greška. A prije kad sam naručivao prolazilo je sve ok. Ima li ko sličan problem?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Raifesien je najgora banka, ja vise ne mogu nista kupiti u USA radi njihovog ebenog sistema tj. zivkanja banke za svaku transakciju:mad:
     
  19. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Pokušaj kasnije, meni nije moglo danas, ali sada je uspjelo, prebacio dodatno pare na račun, s tim da sam prije 3 sata platio dostavu za RAM što je danas stigao.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imao ja proslo sad.
    probajte

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk