Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ophin

    Ophin Novi član

    Sve na svoje ime. Opet kažem, od dodatnih opcija nisam čak ni prepakiranje uzeo, samo osiguranje.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Prebaci na svoj profil pesota pare ako može tako, pa nek oni skinu sami sa tvoga profila.

    Meni nije prolazila kurirska služba, pa sam 5.99$ prebacio na korisnicki racun i oni su to skinuli sami (pesoto).

    Ja im na fb screenshot profila poslao sa parama na profilu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo prošlo je i meni

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa hajde naruci taj monitor iz US da vidimo koliko ce biti razlike :D
    I kako je 320$ manje od 500.
    Plus uzeo si artikal na akciji sa 40$ popusta.
    Okvirno originalna cijena i jedno 60$ ship od pesota 420+23% dadzbina je 517$, sto je skuplje nego ovo na piku. Evo da uzmemo i ovaj popust i manje dadzbine to je 50ak $, na kraju dok bi dosao ovdje, ne bi bilo razlike 50KM a imas ogroman problem ako dobijes pokvaren, slomljen u transportu, puno mrtvih piksela...
    Tako da..kenjas sakom i kapom :D
    Bukvalno si uzeo najgori moguci primjer, monitor haha
     
    Last edited: Dec 26, 2020
    selvin likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kenjam ?
    Uzmi bilo koji proizvod :) ajd ne rise majke ti.
    Ti govoris sa uvozom, ovo je sa svim, porezom kad kupujes gore vs kod nas.
    Jos jedan tipican Primjer koliko deru svi redom ovdje.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kenjas, da.
    Kako rekoh, najgori si primjer uzeo, monitor.
    Je li nakon svih ovih godina treba ponovo pricati o specificnosti trzista amerike naspram ostatka svijeta i je li stvarno povlacis pitanje koliko nesto kosta u americi a koliko ovdje, iako je to prozvakano milion puta. Cijela ova drzava manje prometuje nego gradic u americi. Kako jadne svabe moraju da taj isti monitor plate 350eur? Hocemo li se pisati po njima malo, a? Sto nije ispod 300eur a cak su i ogromno trziste?
    Tako da, okani se pisanja da bi nesto pisao, gledaj da bude korisno. Tema je prozvakana, nema poente porediti cijene, niti ce ikada biti. Doduse, ako ti je zanimljivo svako 20 dana pricati o istom i i kenjati jer nemas pametnija posla, pozivati se na forumske slobode, samo daj. Pozivam se i ja, dosadno mi citati o istom pa malo i ja kenjam :D
     
    selvin likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nije mi poenta samo porediti cjene.pa cak i svabe imaju normalnije cjene od nas, nego u smislu do kad?
    I ne pisem da samo nesto napisem nidje veze :)
    Izrazavam sa forumasima svoje negodovanje za trziste i cjene :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta do kada? Je li ti mislis da neko u bih moze nabaviti taj monitor ispod 350eur?Kupices 5 komada max i ti si obicni maloprodajni kupac, nemas nikakve posebne cijene. Do tada dok ne budes mogao naruciti i prodati 5000 ovih monitora.

    Ja samo ne kontam sta cekas, otvori firmu, nemoj toliko 'derati' i svi ce kod tebe kupovati. Imaces imperiju jbt. Zar nije boljento nego kenjati i kukati. Ali to je ono bosnjino, zna kojeg je igraca trener barselone trebao ubaciti u kojoj minuti pa bi drugacije bilo... Lovacke price.

    Ja bih radije kenjao o cijenama auta, kod njih za 15k$ kupis novog kabrioleta, ovdje za te pare ne mozes ni golfa. :D


    Mala digresija i zajebancija na temu koja objasnjava besmisao poredjenja...
    I kada me neko pita zasto kupujem kuce po bosni a ne u americi. Jdbote tamo drvena kuca milion dolara, ovdje zgradu napravim :D
     
    Last edited: Dec 26, 2020
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ženi naplatili prepakiranje a stiglo u Amazon-ovoj zaštitnoj ambalaži. Jebo par dolara al' onda nek' budu dosljedni jbga. Dok sam recimo ja također izabrao prepakiranje, likovi sve natrpali u 'kesa' kovertu i poslali, sve kutije se pošteno nagnječile, od Razer miša skoro uništena, preživio je pukom srećom.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Prepakiranje je besplatno.
    Ako su naplatili mozes traziti povrat novca.
     
  12. darsh

    darsh Aktivista

    Monitore je rizično naručivati radi velike mogućnosti oštećenja u transportu.
    Jedino možda uz plaćeno osiguranje.

    Od kad su nas Kinezi prekrižili sad sam samo na pesotu.
    Koga zanma imate top tier hynix ssd i nvme na akciji na amazonu, ja uzeo oba od 500gb.
     
  13. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako inače ide registracija na Pesoto?
    Sinoć odradio što je do mene i kao dobit ću konfirmacijski email i nikad ga. Jel se to inace čeka danima ili je neki glitch u pitanju?

    Probao se ulogovati al mi izbacuje da korisnik nije aktivan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Pa što mene nisi pitao

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Mislim da je ovo prilično fleksibilna stvar, ne bi trebalo da je podložna nekim oštećenjima u transportu. Ali hajde sada znaj...
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Otisao mail u junk. Zaoboravio provjeriti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  18. Skafiskafnjak96

    Skafiskafnjak96 Novi član

    Raja malo sam provjerio bhphotovideo pa evo ako neko trazi:

    Crucial 1TB P2 NVMe PCIe M.2 Internal SSD - 166.33 KM sa dostavom
    Crucial 1TB MX500 2.5" Internal SATA SSD - 162.32 KM sa dostavom
    ADATA Technology 960GB Ultimate SU630 SATA III 2.5" Internal SSD - 158.31 KM sa dostavom
    Seagate 1TB BarraCuda 120 SATA III 2.5" Internal SSD - 182.38 KM sa dostavom
    WD 1TB Blue 3D NAND SATA III 2.5" Internal SSD - 182.38 KM sa dostavom
    Samsung 1TB 870 QVO 2.5" SATA III Internal SSD - 182.38 KM sa dostavom

    Samsung 1TB 860 EVO je takodjer imao ovu jeftinu dostavu, ali su je neki dan ukinuli i samo ostala ova skuplja, a sto se tice nvme od 1tb, jedino ovaj p2 ima jeftinu dostavu, ali opet dobra opcija ko nece preko Pesota.
     
    Last edited: Dec 27, 2020
    exwizzard likes this.
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Registrovao se na amazon i stavio pesoto adresu. Kupio neku dzidzu za $30 i sve ok prosla narudzba,ocekivana isporuka januar 4. al medjutim nije mi skinulo pare sa kartice.

    Jel to kod njih skida lovu tek kad posalju ili ce mi na kraju doc obavjest da nesto nije u redu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Ophin

    Ophin Novi član

    Amazon skida pare kad pošalje artikal
     
    dino73n likes this.