Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

    Hvala bratan
     
    dams82 likes this.
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ako si zainteresovan prodavacu ja svoj firestick 4k full paket javi se.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    I sta bi na kraju sa ostalim posiljkama ? Da li si i njih dobio tako brzo kao i te dvije ? Ja cekam neke dvije posiljke pa me zanima ishod :)
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i druge su ubrzo poslije toga stigle. dok masku koju sam bio narucio pocetkom 9. mjeseca, sam cekao malo iznad mjesec dana, sto je opet ok, za nju recimo nisam morao nasima placati onu postarinu, a za prethodne pakete jesam.



    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @EL NINO CFC

    Hvala drug na odgovoru.Znaci mogao bi da ocekujem uskoro s obzirom da je naruceno prije 20-ak dana.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u najboljem slucaju da. najbitnije je da paketi stizu :)

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  7. Almir

    Almir Komšija

    ppl kakva je situacija sa aliexpress, našao sam neke meni interesante stvari-alate cca 10kg ali za artikle tipa 150km traže dostavu 250km jel ovo šta poludilo u zadnje vrijeme ili... nisam dugo naručivao sa alija mislim ništa u ovoj 21 jel ovo šta poludilo :)
     
  8. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Number: RX
    Package status: In transit
    Country: Bosnia and Herzegovina -> Unknown
    Destination:

    Origin:
    2021-10-25 13:30 LONDON, United Kingdom, Departed on outbound flight
    2021-10-24 18:00 Bosnia and Herzegovina, Flight landed at Destination country
    2021-10-23 16:00 Frankfurt Main, Germany, Uplift from transit hub
    2021-10-22 17:01 Frankfurt Main, Germany, Landed at transit hub
    2021-10-21 15:25 HONG KONG, Hong Kong, Departed on outbound flight
    2021-10-20 09:25 Hong Kong, Hong Kong, Departed from facility
    2021-10-19 17:30 Singapore, Processed at Transit Facility
    2021-10-18 11:53 Hong Kong, Hong Kong, Processed at facility
    2021-10-16 17:55 Hong Kong, Hong Kong, Arrived at origin facility
    2021-10-16 05:14 China, Shipment data received - Awaiting Parcel Handover to DHL
    2021-10-15 20:07 Xixiang Street, Baoan District, China, Data Submitted - Awaiting Parcel Handover to DHL
    ======================================
    Powered by www.17track.net
    Kako je ovo moguce jutros mi dosla obavjest da je paket dosao u BiH a sad je iz londona poletio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tako ti je drug jos od pocetka pandemije.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    aliexpress je bataljen jos pocetkom pandemije i cijene dostave su otisle u nebesa...prosjek je 40-50 dolara ...tako da to vise skoro niko i ne narucuje.
    Ja jos od prosle godine ne uzimam nista sa alija...slabije sada uzimam i inace,osim neke sitnice...ono sto mi redovno dolazi je sa ebaya i sa gearbesta
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zavisi na aliexpressu, za neke stvari ide samo DHL ili FedEx opcija shippinga i onda idu te cijene od 70-80 dolara za neki kabl ili sijalicu. Ako se zarovite dovoljno dobro, za neke male artikle ipak mozete naci opciju gdje je shipping dzaba ili 2-3 dolara. Za neke druge, nece biti takve opcije.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Nije baš tako, mnogo stvari se normalizovalo. Nije posve kao prije pamdemije, ali funkcionira... I uglavnom dolazi što je najvažnije.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisam rekao da ne dolazi,nego da u većini slucajeva ona najskuplja postarina pa se ne isplati.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam prošle godine naručivao na pesoto sa aliexpress jer nije bilo dostave ispod 150 dolara za BiH. Sad taj isti artikal se može dostaviti za 15 dolara. U pitanju su bila dnevna svjetla za moje auto, malo veći paket. I još dosta artikala koje sam imao u košari sam pratio, vraćena normalna dostava... Možda ne kupujemo iste stvari, neke skuplje stvarčice još uvijek samo DHL...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam sitnice naručivao, može se dosta toga još uvijek naći. Dođe za 20-ak dana što je na razini prije korone

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad se sjetim prije korone nabaci sebi Watch GT oko 160km sa dostavom ispao a sad je sam shiping 70-80$ i nema šanse platiti toliko.

    4-5 sedmica isporuka zadnja kod mene bili neki cepovi za felge.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    jel pošalješ za ameriku pa onda preko pesoto za bih?
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Da.

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma moras dobro zaroviti da nadjes nesto sa nizom cijenom za shipping ili da je besplatan shipping. ima cak artikala gdje i ne dostavljaju za BiH.

    ni blizu kako je prije pandemije bilo.

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Stigao danas paket sa aliexpressa narucen 2 oktobra ( free shiping )

    Samo 3-4 sedmice cekanja je za svaku pohvalu.
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.