Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    210, našao sam screenshot. Joj jesam se razočarao kada sam ih počeo nositi. Kvalitet vrh ali noge su mi odbile prvih sedam dana. Sad su najbolje na svijetu, jedino nisu bas za ljeta, ali za šume su vrh i ljeti.

    Moram sad uzeti ove bez goretexa i sa tanjim platnom za ljeta :) [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Jesu malo tvrđe od nekih koje sam ranije kupovao (ne znam koji je model). Odvezuju se pertle i to me jako nervira... Inače su ok

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    ugl evo par savjeta :)

    1. reg se na kupiglobal ili pesoto (preferiram kupiglobal zbog spajanja u isti order)
    2. reg se na www.adidas.com, levi.com, nike.com, timberland.com, usa.tommy.com, 6pm.com, columbia.com.
    3. prije registracije provjeriti jel ima nekih akcija dobrih dealova, jer kod registracije dobijete vecinom 10-20% po orderu prvi purchjase pa vas sve izadje jos jeftinije. Kvaka je sto ti kuponi traju cca mjesec dana od registracije.
    4. Kod registracije svih tih stranica adresa za shipping je adresa koju dobijete od kupioglobal-pesoto koji izaberete vec :)
    5. kupite, dobijete tracking number, registrujete ga kod kupoglobal-pesoto
    6. cekate MAX 1 mj ovisno kad shipping radi 2x mjesecno je kod kupiglobal
    7 max cekanje 1 mj, min 7 dana ko ja ove patike :)
    8. Cijena je 16$/KG

    Pa vi procjenite da li je ok.
    Ja sam stvarno kupovao od timberland na akciji po 40$ cipele koje ovdje kostaju 300 i slicno, do leviski 19-22$ koje su ovdje 220 :)
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Slagao sam, 224 sam platio. [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    R2 imaju ovaj hepek da ne vežeš pertle, ne znam ima li r3, ekstra stvar.

    Nego svaka čast ali kod.mene je odjeća zadnja rupa na sviralu, jedino obuća mi je neki brend ostalo kupim majicu kad se ova raspadne :D

    Nego kupim mami ovaj smart dorbell xiaomi dorbell 3. Katastrofa, nisam ni gledao po netu, kontam xiaomi je radit će, košta 190km. Sreća pa su mi vratili pare jer stvar je smeće.

    Koristi li iko od vas to, gledam amazon ima svoje i Google isto, kontam to bih mogao naruciti preko ovog servisa

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni su skechers top što se tiče tih pertli bez vezanja, mogu se i u mašini oprati. Ja redovno u teretanu s njima, bio i na runovima nekim, ništa samo uloške ponekad treba promijeniti.

    A što se tiče tih Xiaomi smart home proizvoda mislim da su neki malo previše navikani i skupi za svoju namjenu. Eno izašao onaj Bug časopis s temom broja Smart Home, koga zanima nek uzme pročita :D

    Dobra je stvar kad nisi kući, a zaboraviš nešto isključiti.

    @bhd Thx, super savjeti, treba probati :)
     
    Last edited: May 12, 2024
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako brate narucujete online tu obucu? o_O
    Ja idem u radnju isprobam i opet ne mogu potrefiti broj i model da odgovara, zajebem se
     
    Stevie_Ray likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    vidi, sve ove marke imaju iste brojeve gdje god.Vjerovo ili ne nemam fule, nosim 12 i to je to.
    I to pratim US size. Ne pratim nase, jer adidas mi je 46. 2/3 dok je Nike 46 kao i timberland i ostale.
    Nema sta nisam uzeo, sramota me koliko love se potrosilo godinama, nekad i kad ne treba.

    Primjera radi hocu trenerku da uzmem da mi je merak bas...
    Naleti akcija na puma stranici 30 KM jedna trenerka. Uzm,em sebi 2 zeni 2 razlicite boje.
    Izadje me 4 trenerke 200 KM sa dostavom.
    Ovdje je jedna 70-120, pa vidi jel se isplati ili ne..

    Cijeli bit je da se regas i dolaze ti obavjesti na mail kad je neka mega akcija.
    Ja skoro sve sam uzeo na min 50%, a max 90%. Zeni neke cizme keneth cole sa 390$ na 22 $ zadnji broj :)
     
    Reventon likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A kako dostavu radis?
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja terrex nosim us 10 i sve koje sam imao mi odgovaraju taj broj. Nekad davno sam naručivao leviske, ima tabela veličina, ja izmjerio i odredio broj, kad su došle 100% odgovaraju, poslije naručim još jedne...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas, ja bas jucer bio u par radnji i nista ne nadjoh da mi pase. A brojevi nigdje veze, nekad 43 veliko a nekad 45 knap. Nike mi je prije bio "pouzdan" sa 44.5, al sipak, sad ima par modela gdje mora 45.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je 45 bez greške, ali noga mi je široka kao u patka, malo sta mi odgovara ako je užeg kroja, kao npr ove terrex sto su mi noge odbile dok ih nisam razradio.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I kod mene noga siroka,moram najmanje broj vece uzeti zbog sirine i komocije.
    Recimo New Balance meni nijedne ne mogu na nogu a da nisu 2 broja vece i da ne izgledam "brz" :D
    Adidas,skechers mi vecinom odgovaraju i udobne i dobre velicine.
    Nike isto nisam se ni sa jednim usrecio...eno jedne nove,nisam ih dvaput obukao,stoje negdje u kutiji a jos su ove lagane platnene
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Meni adidas nikad nije odgovarao iz tog razloga, sve uski modeli
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    kad već pričate o patikama, meni je recimo salomon kao brend jako dobar, imam više modela i stvarno ne razmišljam o nekom drugom brendu, bude akcija često na intersportu, ili m bajku koji su generalni zastupnici...

    stvarno izdržljive patike za rad, hiking, planina zima i sl..
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    ja od 96. nisam nosio tijesnu obuću, jednom povjerovao prodavaču da mi mogu neke “uže” cipele kao koža je i bitna dužina, stoje i ničemu ne služe a nisu se razgazile ni nakon mjesec nošenja, kažu da ne idu noga lička i cipela bečka
    ne kupujem ništa sto nije po probanju udobno tako da obuću online ne kupujem
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ok je online kupovina i obuce i odjece ako poznajes model. A to na coravo po nekim tabelama tesko.

    Obucu nosim od 42 do 44.5 i hajd znaj koje su te sto narucujes. Samo ako ponovo kupujes isti model kojeg vec imas to prolazi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod nas u radnju, probate i onda online naručite :)
     
    dams82, bhd and Reventon like this.