Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne, uvijek kad plaćaš ide direktno sa tvoje kartice /tekućeg računa/ na PayPal račun primaoca.
    A kad primaš dođe na PayPal balans, tu se zadrži 30 dana i legne na banku.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad sam zaznao sto su mene ocarinili, tikve trazli transakciju od PayPal-a, sad vecinom izbjegavam kupovinu skupljih stvari. Koga zmija ujede i gustera se boji.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa to je sasvim normalno. Ali je i carina lutrija čista.

    Prošli put ja kupim I5700 iz Engleske, cijena 75 funti i ovi sa carine rekli da im faxiram Paypal račun i to i uradim, kad ono carina, pdv i neke takse oko 70KM.
    Sad dolazi iPhone, doduše bez kutije, samo onako zamotan u balončiće, i prolazi glat carinu, a vrijedniji je sigurno od tog Samsunga, al eto.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znam da je normalno, ali opet mi krivo, ali nema veze bilo pa proslo.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada pravite paypal account,je li se moraju unijeti stvarni podaci,ime,preizme itd,ili stavljate nickove ?
    morati cu i ja otvoriti account,trebati ce mi nesto sa neta,sto nemam gdje ovdje kupiti ?
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pravi čovječe nije ti to zajebancija. Jel u banci kad otvaraš tekući račun daješ nick? :smt003

    Identični podaci vlasnika kartice, ime prezime adresa telefon, sve.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i mislio sam,al cisto da provjerim
    napravio sam account,pravi podaci,nisam doduse jos ukucao sve potrebne informacije,broj kartice i verifikacijski broj,to cu uraditi neposredno pred kupovinu

    i vidim cesto da spominjete neki izvod iz banke da je potrebno izvaditi,je li to verifikacija neka ili ?
    je li dovoljno ukucati ovaj broj sa pozdadine kartice za verifikaciju ?
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Broj sa pozadine kartice je CVV2/CVC kod, sigurnosni. On spada u obavezne podatke sa kartice i unosiš ga kad dodaješ karticu na PayPal u predviđeno polje.

    Verifikacija kartice je nešto drugo. Gledaj ima li igdje dugme da piše Verify this card (ili tako nešto, davno sam radio) - nakon što si dodao karticu prethodno.
    Onda će oni naplatiti 1.95USD sa kartice, ti odeš kroz dan dva u banku i pročitaš na izvodu opis te promjene, nešto kao PAYPAL*XXXX1.95USD, a ovi iksovi su taj verifikacijski kod.
    Onda se vratiš na PayPal i uneseš taj kod i potvrdiš da je to zaista tvoja kartica, a oni refundiraju 1.95USD na tvoj račun.

    Istinite podatke unosi na PayPalu, jer ako negdje zaglavi, tražit će ti sken lične, pasoša ili nekog drugog ID dokumenta, a onda bi mogao najebat ako si krive podatke ostavio.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Knjige uredno stigle, ništa nisam dodatno plaćao :)
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kao što sam i rekao, nisam očekivao da bude problema s tim. Nemoj sad da ti stoje tri mjeseca nepročitane, ko meni :lol:
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Naručivao male stvari plaćao sa paypalom sve ok... interesuju me skuplje stvari recimo preko stoje :) ovo što sam do sada naručivao sam moga halaliti ako nebude ispravno nedođe i sl...ove skuplje nebi mogao :) koja je procedura za povrat i kakva su tu iskustva.. naravno mislim plaćanje preko paypala..

    Ps. za koliko stiže stvari iz amerike..
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Raja, treba mi par slika za stana, ono, sto vece da su (jer su visoki zidovi, 3 m), pozeljno neki topliji motivi (Afrika, savana i sl). Na ebayu listam i nadjoh svega par 3-4 finih uradaka. Znate li kakav sajt koji se bavi prodajmo slika (ulje na platnu i sl)?

    Btw, ubodoh dobru sliku za 50 USD (free shipping), ulje na platnu:

    [​IMG]
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Moj savjet, zaganjaj kakvog studenta sa alu-a Sarajevo.Uradit će ti šta hoćeš samo se probaj nagoditi za cijenu.
     
  14. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Svaka čast, prava kupovina definitivno. Uz to sviđa mi se izabrana fotka... Dakle i moj ukus zadovljava ta fotka... Ekstra...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Bas neki dan naručio sliku u Mostaru, zena neka crta po narudžbi, ulje na platnu, prodaje za galerije i ovi tim slikama bas nabiju cjenu višestruko nego sto su od nje uzeli, crta fenomenalno, a uopce nisu skupe, ja uzeo sliku od 3 djela, ogromna slika, izasla me nekih 150km. Ima slicnih ovoj gore, i jos mnogo drugih motiva, crta za doktore, odvjetnike, radi ko drzava. Ako treba broj kome nek pita na pm.

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima ona galerija do Cafe Intermeza u Fejicevoj u Mostaru, kupi dole, fantasticni radovi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, samo što su u galerijama skupe, a ovdje za male pare dobijes odlinu sliku po zelji, i motividma koje ti odabereš.

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je lik sa likovne akademije radio neke slike, ja mu samo kupio materijal. :D
     
  20. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Jel tebi ona već pristigla na adresu, ili kada pristigne da mi ako ti nije frka javiš private messageom o stanju uživo, jel i dalje kao i na fotki. Pa bi onda najvjerovatnije ja je sebi poručio. U svakome slučaju stavio sam je sad na svome ebay accountu u listu praćenja...