Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zahvaljujem :)
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zna li neko moze li se traziti povrat novca kada je u pitanju kupovina tena i cizmi iz Njemacke ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako je placeno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam,islo bi na kes lovu ili na neku karticu koja je podrzana u toj radnji ..

    Mislio sam uzeti Timberlandke iz Njrmacke,jer imam tamo rodbine koja uskoro dolazi ovamo pa zato..ako bude mogao taj povrat novca ispasce super jer su kod nas cijene nenormalne - 399km :-o

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stigla roba i sa thehut tj. 13. paketa ja sam podigao samo 1. Stiglo mi je i pismo sa carine sad ih zvao traže fakturu valjda za ostalih 12 paketa. Kažu na telefonu faksirati zahtjev koji sam dobio od carine i fakturu. Ta je faktura račun sa paypala? Jbt prpa mi je sad roba (tekstil kako se navodi u zahtjevu) je bila oko 300-ak eura koliko carine mogu očekivati?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Oko 100-150KM
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    To po mom iskustvu. Za vrijednost od oko 250KM ja sam platio oko 80 KM.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma realno i bilo je očekivati preko stoje. Mada nadam se ubuduće da me neće staviti na neku black listu i da i najjeftiniji paket carine.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nope, carina+pdv+ostali troskovi dodju dosta blizu 1/3 cijene s fakture. ako je platio 300E robu, slobodno neka ocekuke 180-200KM dadzbina, ako je jos uvijek na snazi ona "sve u postanskom saobracaju se carini sa 10%".
     
  11. Minx

    Minx Aktivista

    Imala sam i ja 2-3 posiljke sedmicno pa nije bilo problema ali ne bih rizikovala sa 13 paketa.

    U P U T S T V O O CARINSKOM POSTUPKU U POŠTANSKOM PROMETU
    (4) U skladu sa članom 176. stav 6. Zakona i članom 14. Priloga Zakona, oslobođeni su od plaćanja carine, državljani BiH i strani državljani za predmete neznatne vrijednosti (roba nekomercijalnog karaktera) koje prime iz inostranstva u pismima i poštanskim paketima u vrijednosti do 50,00 KM (pošiljke iz stava (1) tačka d) ovog člana), isključujući alkoholne proizvode, parfeme i toaletne vode, duhan i duhanske prerađevine. Uobičajeno primanje paketa, u smislu navedenog oslobađanja, podrazumijeva primanje paketa iz inostranstva jednom u toku nedjelje. Poštanske pošiljke koje ispunjavaju uvjete za navedeno oslobađanje od plaćanja carine, oslobođene su i od plaćanja poreza na dodatu vrijednost u skladu sa članom 26. tačka 2. Zakona o porezu na dodatu vrijednost.
    http://www.uino.gov.ba/b/Carina/
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ne bi ni ja realno ali usluga je bila prijatelju i iako sam mu objasnio da će biti sigurno carine inzistirao je da sve naručimo od jednom. Dakle jučer jedan paket ništa platio nisam, jutros 5 platio 108KM (zajedno sa faksiranjem faktura), čekam još 7 dakle najmanje još stoja carine...
    Ubuduće kada budem uzimao 1 paket ide na moje ime, drugi ide na prijatelje manje su šanse za carine.

    Usput skinulo mi sa računa 190KM ono kad sam pokušavao čipove uzeti a transakcija nije prošla :shock:
    Zovem banku kažu pare su zamrznute dakle ne mogu sa njima raspolagati i čekaju facebook da primi te pare. Ako ih fb ne uzme u roku od 30 dana pare se vraćaju na račun. Svašta.
     
  13. Minx

    Minx Aktivista

    Upravo to, ja kada narucujem za druge upoznam ih sa potencijalnim dodatnim troskovima i narucim na njihovo ime i adresu.
    Ionako mislim da smo postaru dosadili vise, jos da me covjek zamrzi :lol:
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni se slicno desilo, kupio neki artikal oko 300KM i tako bilo kao rezervisano na racunu. Ja dobio artikal a pare se poslije nekih mjesec ili vise vratile ponovo meni na racun i doslo me dzaba :D Doduse moro sam platiti porez i carinu :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam baksuz nisam džaba rođen na petak 13. tako da se taj scenario neće desiti :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemoj tako pricat, kaze zlaja ako pricas pozitivno bit ce ti pozitivno :D
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni na Steamu tako nije prosla kupovina i zamrznu pare na mjesec dana. Odes u banku, ne mogu nista s njima uraditi, nego cekas taj neki obracun :roll:
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zovu me jutros iz pošte kaže stigao ti EMS paket iz carine samo 1 a čekam 7 valjda je sve u jednom. Kaže 160KM još, znači na 307eur zaračunali mi 270KM carine i još EMS kakav crni EMS

    [​IMG]
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo update i edit salvi mojih psovki. Max što sam trebao platiti 182KM kako su zaračunali a ja sam platio još skoro stoju više. Dakle za min 4-5 paketa 2x sam carinjen. Još mi kažu eto da mi kompenzuju drugi put mi neće cariniti robu hahahahh. Jbo majku gdje mi živimo.
    Halal im vera.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa stani nece ti vratiti novac? jbt gdje to ima... A za to da ti nece iduci put cariniti robu, znaci sad da uvezes auto neces platiti carinu :smt003